Edge Hill Üniversitesi
Edge Hill Üniversitesi

Rank

Edge Hill Üniversitesi Ranking

70

location

Edge Hill Üniversitesi Location

North England

Edge Hill Üniversitesi Edge Hill Üniversitesi

Rank

University Ranking

70

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Ormskirk, England
Kuruluş Tarihi 1885
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 1.4%
Öne Çıkan Bölümler Tarih, Eğitim, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £11,575
Temel Bilgiler
Lokasyon Ormskirk, England
Kuruluş Tarihi 1885
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 1.4%
Öne Çıkan Bölümler Tarih, Eğitim, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £11,575

Genel Bakış

Edge Hill Üniversitesi, 1885 yılında kurulmuştur ve şu an 10.000 tam zamanlı ve 3.000 yarı zamanlı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 2005 yılında tam üniversite statüsüne sahip olan Edge Hill, öğretmen eğitim kurslarının yüksek kalitesi ile tanınır ve 2008, 2011 ve 2012 yıllarında aday gösterilmesini takiben 2014 yılında Times Yüksek Öğretim İngiltere Üniversite Yılın Ödülü'ne layık görülmüştür.

Ulusal Öğrenci Anketi 2014'te Edge Hill, Genel Öğrenci Memnuniyeti ve Öğretmen Mükemmelliği konularında Kuzey Batı'da üst sıralarda yer aldı. Edge Hill, şu anda ana kampüsün spor tesisleri ve öğrenci konaklama yerleri ile birlikte önemli ölçüde gelişeceği 200 milyon sterlinlik bir yeniden geliştirme projesinin ortasındadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Edge Hill'in, üniversitede iken vize, istihdam ve konaklama konularında destek sağlayacak uluslararası eğitime ayrılmış bir merkezi vardır. Yeni gelen öğrenciler için Manchester ve Liverpool havalimanlarından karşılama ve tanışma hizmeti, ardından da Üniversitenin oryantasyon dönemi vardır.

Üniversiteye yerleştikten sonra öğrenciler, mevcut uluslararası öğrencilerin  yeni gelen öğrencilerle iletişim kurarak, üniversite hayatının başında destek sağlamak amacıyla Ulusal Arkadaşlık Programına katılabilirler.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2020'de 55. sırada

 • Guardian Üniversite Rehberi 2020'de 48. sırada

  Yakın tarihli bir Ulusal Öğrenci Anketi, Edge Hill'in öğrenci birliğini kuzey-batı daki en iyi ortaklık olarak değerlendirdi. Yüksek Öğretim İstatistikleri Ajansı tarafından yapılan, Yükseköğretimden Ayrılma Sonrası Durumu  araştırmasına göre, Edge Hill öğrencilerinin % 93.4'ü mezuniyetinden sonraki  altı ay içinde yüksek eğitime devam etmekte veya tam zamanlı olarak çalışmaktadır ve bu üniversiteyi mezun istihdamı açısından için en iyi% 10'a yerleştirmektedir.

  2014 Mükemmellik  Araştırma Çerçevesinde, sunulan tüm konular, 'uluslararası mükemmellik' veya 'dünya lideri' araştırmalar unvanını almıştır.

Konaklama

Uluslararası öğrencilere konut salonlarında bir oda sağlanmaktadır. Tüm Edge Hill konaklama birimleri bir kampüste yer almaktadır bu nedenle tüm çalışma ve dinlenme tesisleri elinizin altındadır. Yaklaşık 1.700 öğrenci barındıran beş konaklama alanı bulunmaktadır. Odaların üçte ikisinden fazlası süit  olanaklar sunmaktadır ve 300'ü yiyecek ve içecek olanağı sağlamaktadır.

Konaklama Ekibi, öğrencilerin ana kampüsün yakınındaki özel konaklama yerlerini bulmalarına yardımcı olabilir. Ormskirk kasabasında pek çok ortak kullanımlı ev ve ücretsiz otobüs güzergahı vardır ve Liverpool trenle yalnızca yarım saat uzaklıktadır.

Lokasyon

Edge Hill Üniversitesi, İngiltere'nin kuzey-batısında, Ormskirk kasabasında yer alır. Göller Bölgesi ve Peak Bölgesi gibi doğal güzelliğe sahip yerlerin yakınında yer alırken, yakınındaki Manchester ve Liverpool uluslararası hava limanları ile uluslararası seyahat kolaylaştırıyor. Ormskirk, Londra ve Edinburgh'la trenle sadece üç saat uzaklıktaki geleneksel bir İngiliz pazar kentidir. Blackpool sahil kasabası da yakınlardadır.

Mezunlar

 • Stuart Maconie - yazar, gazeteci ve yayıncı
 • Jonathan Pryce - oyuncu
 • Sue Smith - Doncaster ve İngiltere için oynayan İngiliz uluslararası futbolcusu
 • Danny Howard - DJ ve BBC Radio 1'in Dance Anthems Sunucusu
 • Helena Normanton - Birleşik Krallık'ın ilk kadın avukatı (1922)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi