Durham Üniversitesi İşletme Okulu
Durham Üniversitesi İşletme Okulu

location

Durham Üniversitesi İşletme Okulu Location

North England

Durham Üniversitesi İşletme Okulu

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Durham Üniversitesi İşletme Okulu

Temel Bilgiler
Lokasyon Durham, England
Kuruluş Tarihi 1956
Öne Çıkan Bölümler MBA, Online MBA
Temel Bilgiler
Lokasyon Durham, England
Kuruluş Tarihi 1956
Öne Çıkan Bölümler MBA, Online MBA

Genel Bakış

Durham Üniversitesi İşletme Okulu (DUBS), İngiltere'deki en iyi beşinci üniversite olan Durham Üniversitesi'nin bir parçasıdır. İşletme okulu, AACSB, AMBA ve EQUIS'ten üçlü akreditasyona sahiptir ve sürekli olarak dünyanın en iyi 100 işletme okulu sıralamasına girmektedir.

Durham Üniversitesi İşletme Okulu'nda MBA eğitimi, sizi bir işletme liderine dönüştürmek için tasarlanmıştır. Program; Muhasebe ve Finans, Pazarlama, Stratejik Yönetim ve daha fazlası gibi temel modüllerden oluşur, daha sonra MBA'yi girişimcilik, danışmanlık veya teknoloji gibi farklı yollarla kişiselleştirme seçeneği vardır.

MBA dışında, muhasebe, ekonomi, finans, İslami finans, işletme ve pazarlama alanlarında yüksek lisans programları da sunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Kütüphaneler Üniversite genelinde cömert açılış saatleri ile haftanın yedi günü açıktır. Bilgi Teknolojileri Hizmeti, her iki kampüste de ağ bağlantılı hizmetler sunar, sınıflarda 1.200'den fazla kişisel bilgisayar ve açık erişim yerleri sunar.

Sıralama

Durham İşletme Okulu şu anda 2017'de Financial Times sıralamasında 75. ve The Economist'te 67. sıradadır. Ayrıca Financial Times tarafından 'paranın karşılığı' sıralamasında 7. sırada ve 'kişisel gelişim ve eğitim deneyimi' için 20. sırada yer almıştır.

Online MBA ayrıca Financial Times tarafından dünyanın en iyi eğitim programlarından biri olarak kabul edilmiştir ve İngiltere'de 2., dünya genelinde ise 5. olmuştur.

Konaklama

Üniversite sistemi, lisans ve yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler için çeşitli konaklama seçenekleri sunar. Durham Üniversitesi kolejleri çalışma, spor, sanat, sosyalleşme, rahatlama ve refah için etkinlikler ve olanaklar sunar. Genel olarak, öğrenciler ilk yıllarında kolejde yaşar, ikinci yıllarında özel konaklama yerlerine taşınır ve daha sonra son ders yılı için kolej salonlarına dönme seçeneğine sahip olurlar.

Lokasyon

Durham İngiltere’nin kuzeydoğusundadır ve İngiltere’nin en pitoresk şehirlerinden biridir. Ufuk çizgisine 11. yüzyıldan kalma bir katedral ve dünya mirası olan kale hakimdir. Durham'da, günlük iç pazar ve haftada iki kez daha büyük bir dış pazar ile çeşitli mağaza ve restoranlar bulunmaktadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

2019 Economist MBA sıralamaları açıklandı

The Economist, 2019 yılı için küresel tam zamanlı MBA sıralamalarını açıkladı. Warwick Business & İşletme Okulu İngiltere'nin… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi