Dublin City Üniversitesi

Location Dublin, Ireland
Established 1975
Famous Courses Communications, Law, Biotechnology
International Fees £10,400-10,600
Key Information
Location Dublin, Ireland
Established 1975
Famous Courses Communications, Law, Biotechnology
International Fees £10,400-10,600

Overview

Dublin City University Liffey Nehrine 5 km uzaklıkta ve havaalanına 15 dakikalık mesafede 85 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş yeni ve kaliteli bir okuldur. Şehir merkezine otobüsle 10 dakika mesafede olması hayatın sadelik ve gösterişli olmak üzere iki yönünü de öğrencilere yaşama imkanı sunmaktadır.

Dublin City University başlangıçta işletme, bilim, elektronik, bilgisayar teknolojisi, iletişim ve dil alanlarındaki becerilere sahip, yüksek eğitimli bir işgücünü oluşturmayı hedefleyerek ulusal gereksinimi karşılayacak şekilde kuruldu. Öğrencilerine kapılarını 1980 yılında açan kurum şu anda dünya çapında akademik başarıları bulunan saygın bir okul olarak tanınmaktadır.

1989 yılında üniversite unvanını aldığında bütün otoriteler tarafından alışılmadık bir üniversite olarak tanımlanmıştır. Geleneksel kalıpları kırarak İrlanda eğitim sisteminde yeni bir akım başlattı. DCU İrlanda’da okul bittikten sonra işe yerleştirme garantisini de eğitim sürecine dahil ederek bu alanda bir ilki gerçekleştirdi. Burada öğrencilerin akademik becerilerini teorik olarak da yapabileceklerine üniversitenin ne kadar güvendiğini göstermek amaçlanmıştır. Lisans programlarında normalde kendi müfredatında olmayan derslerde eklenerek öğrencilerin entelektüel bir birey olmaları da amaçlanmıştır. Örneğin bilgisayar mühendisliği öğrencisi dil öğreniyor, dil öğrencisi işletme dersi alıyor ve işletme okuyan bir öğrenci de bilgisayar mühendisliği derslerinden alıyordu. Birçok DCU öğrencisi Erasmus programı çerçevesinde lisans programlarının bir parçası olarak İspanya, Fransa, Almanya ve Avusturya üniversitelerinde eğitim görmektedir.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi