Derby Üniversitesi

Rank 82
Location Derby, England
Established 1992
International Students 6.6%
Famous Courses Business & İşletme, Mühendislik, Sanat, Konaklama, Turizm
International Fees £14,045-14,700
Key Information
Location Derby, England
Established 1992
Famous Courses Business & İşletme, Mühendislik, Sanat, Konaklama, Turizm
International Fees £14,045-14,700

Overview

İngiltere'nin merkezinde bulunan Derby Üniversitesi, foundation ve lisans derecelerinden yüksek lisans programları ve araştırmaya kadar sektörle ilgili, uzman öğretimi sağlamak için bulunduğu bölgenin yenilikçi mirasını temel almıştır. Üniversite, hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde eğitim alan 100 ülkeden 1700'den fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Eğitim Uzmanlığı ve Öğrenci Sonuçları Çerçevesi'nde Altın derece alan ve  2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde en iyi 30 İngiltere üniversitesinden biri olarak sıralanan Derby’nin akademik gücü, öğrencilerin başarılı bir kariyer için hazırlanmalarını sağlamak adına pratik deneyimlerle desteklenir. Öğrencilerin yüksek hedeflerine yönelik beceri ve güvenlerini geliştirmelerine yardımcı olacak geniş çaplı programlar sunarlar.

Yabancı bir öğrenci olarak eğitim aldığınız bölüm veya yaşantınız konusunda desteğe ihtiyacınız olursa, üniversitenin Yabancı Öğrenci Merkezi (ISC) size memnuniyetle yardımcı olabilir. Derby’nin Yabancı Öğrenci Merkezi, yabancı öğrencilerin yüksek öğretim deneyimini ölçen 2018 Yabancı Öğrenci Barometresi'ne katılan tüm İngiltere üniversiteleri arasında en iyisi seçildi.

Derby ayrıca, yurt dışından gelen öğrencilere sunduğu resmi karşılama hizmeti için ve 2018 Yabancı Öğrenci Barometresi sıralamasında İngiltere'nin Modern Üniversiteler grubu içinde çok kültürlü öğrenim ve inanç desteği kategorisinde birinci olarak sıralandı. Mor Bayrak ödüllü Derby şehri, yabancı öğrencilerin İngiltere kültürünü ilk elden deneyimleri için misafirperver ve güvenli bir yer olması ile öne çıkmaktadır.

Services for International Students

Derby'de sıcak bir şekilde karşılanacaksınız. Yabancı Öğrenci Merkezi, yabancı öğrencilerin yüksek öğretim deneyimini ölçen 2018 Yabancı Öğrenci Barometresi'ne katılan tüm İngiltere üniversiteleri arasında birinci seçildi. Yabancı Öğrenci Merkezi, tüm yabancı öğrencilerimize geniş bir hizmet yelpazesi sunmanın yanı sıra İngiltere'ye yerleşmenize ve yeni arkadaşlar edinmenize de yardımcı olur.

Ekip, İngiltere yaşamına sorunsuz bir şekilde alışmanıza yardımcı olacak hizmetler, tavsiyeler ve sosyal etkinlikler sunmaktadır. Okulumuzun mükemmel yurtlarında güvenli ve uygun fiyatlı konaklama birimleri bulacaksınız.

Üniversite, yeni yabancı öğrenciler için Heathrow, Manchester ve East Midlands havaalanlarından bir servis kaldırmaktadır ve bunu, dönem başlamadan önceki hafta gerçekleşen bir giriş programı takip eder. Ayrıca, tüm öğrenciler özel bir Yardım Danışmanı ile görüşebilirler.

Derby'nin yurtlarına yerleşirseniz, üniversite varış yerinize ulaşır ulaşmaz size ücretsiz varış paketi, yatak paketi ve mutfak paketi sağlayacaktır. Bunlar arasında temel gıda maddeleri, çatal bıçak takımı ve yatak takımları bulunur.

Ücretler ve Finans

AB dışından gelen öğrenciler yabancı öğrenci aidatı öderler. Eylül 2020’de eğitime başlayacak olan öğrenciler için tüm uluslararası lisans ücretleri yıllık 14.045 £'dir.

Yüksek lisans dereceleri rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır ve programa tüm gerekli donanım ve aktiviteler dahil edilir. En güncel ücretler bölüm sayfasında listelenecektir - eğitim almak istediğiniz bölümü bulun ve ücretler bölümüne göz atın.

Burslar

Derby Üniversitesi, Avrupa Ekonomi Bölgesi (EEA) ve Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerden gelen yabancı öğrenciler için bir dizi burs ve indirim sunmaktadır; bu, eğitimin ilk yılında ücretlerde bir indirim olacağı anlamına gelir. Burslar eğitim başvurusuna göre verilir; ayrıca bir form doldurmak gerekmez. Uygun şartlara sahip öğrencilerin yaptığı tüm burs başvuruları uluslararası kabul ekibi tarafından değerlendirilecektir. Teklif yapıldıktan sonra burs kazanan öğrenciler bilgilendirilir ve kalan ücretlere indirim uygulanır.

Öğrenciler tam zamanlı bir derece için başvuruyor olmalıdır. Yüksek lisans araştırması, online (çevrimiçi) eğitimler, foundation ve dönem öncesi dil programlarına yapılan başvurular indirim veya burs için uygun değildir.

Derby bursları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Ranking

 • 2020 Times Üniversite Rehberi'nde 91.
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 26.

Derby Üniversitesi, İngiltere'nin en çok tavsiye edilen 2. Modern Üniversitesi seçilmiş ve Yabancı Öğrenci Barometresi'nde Yabancı Öğrenci Merkezi Desteği için 5. olarak sıralanmıştır. Yabancı mezunların % 81.1'i mezun olduktan sonra ya da derecelerini tamamladıktan sonra ileri eğitime devam etmektedir (DELHE). 2014 Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'nde, Derby Üniversitesi'nin sunduğu eğitimlerin % 75'i "uluslararası çapta önemli" olarak sınıflandırılmıştır.

Accommodation

Üniversite, Derby ve Buxton'daki öğrenci yurtlarını yönetmektedir. Bu yurtlar kampüse, yerel mağazalara, barlara ve restoranlara yürüme mesafesinde olan çeşitli konaklama imkanları sunmaktadır - Standart 6 kişiye kadar paylaşımlı odalardan suit apartman odalarına kadar birçok çeşit mevcuttur- Derby'nin yabancı öğrenciler için konaklama hizmetleri de oldukça iyi değerlendirilmektedir. 2016 Mezun Yabancı Öğrenci Barometresi'ne -küresel çapta saygın değerlendirme markası- göre Derby şu şekilde sıralanmışltır; yabancı öğrencileri karşılama hizmeti için İngiltere'de 1. ve dünyada 2., konaklama olanakları için dünyada 9., genel konaklama kalitesi için ise 3. seçilmiştir. Eğitime başlamayı düşündüğünüz yıl 31 Temmuz tarihine kadar başvuru yaparsanız, Derby Üniversitesi öğrenci yurtlarında ilk yıl için konaklama yeri garanti etmektedir.

Location

İngiltere'nin kalbinde bulunan Derby Üniversitesi'ne karayolu, demiryolu ve hava yolu ile ulaşım kolaydır. Ana kampüsler, canlı Derby kentinde ve Peak District kaplıca kenti Buxton'da bulunmaktadır. Tüm kampüsler samimi, kültürel açıdan farklı ve güvenli yerlerde bulunur, yüksek yaşam standartlarına sahiptir ve fiyatları büyük şehirlerden daha ucuzdur. İstediğiniz zaman harika bir sosyal yaşam sunan ancak konsantre olmanız gerektiğinde rahat, sakin bir atmosfer sunan bu kampüsler, en güzel eğitim deneyimini yaşamanız için için ideal bir ortam olacaktır.   

Müzik, yemek, sinema, tiyatro, festivaller ve her türlü spor ile Derby veya Buxton'da her zaman yapacak bir şey bulmanız mümkündür. Yakındaki Peak District Ulusal Parkı da çarpıcı manzaralar, etkileyici ve görkemli evler ve heyecan verici açık hava etkinlikleri sunar.

Derby kampüsüne en yakın havaalanı East Midlands Havaalanı'dır ve 20 dakikadan daha az bir mesafededir. Buxton kampüsü için Manchester havaalanı daha kullanışlıdır ve seyahat etmek yaklaşık 90 dakika sürmektedir.

Alumni

 • Ritesh Anand – Stratejik Yönetim Yüksek Lisans Eğitimi - Zimbabve'de Invictus Capital'in kurucusu olan ve Afrika'ya odaklanan entegre bir finansal hizmetler şirketidir.

 

 • Paul Cummins – Sanat Lisans Eğitimi (Onur Derecesi) – Chatsworth House, Londra Olimpiyat Parkı ve Tower of London'da sergilenen uluslararası çapta beğeni toplayan bir sanatçı.

 

 • Edward Hogan : Yazar

 

 • Khumbo Kachali – Stratejik Yönetim Yüksek Lisans Bölümü –Malawi Başkan Yardımcısı

 

 • Fazane Malik – Moda Çalışmaları Lisans Eğitimi (Onur Derecesi) 2013 Midlands Gelişimci Tasarımcı ödülüne layık görülmüştür.

You might also be interested in

Times Yüksek Öğretim'in “Yılın Üniversitesi” adayları açıklandı

Yüksek öğreniminin "Oscar'ları" olarak kabul edilen 2019 Times Yüksek Öğretim ödülleri, altı üniversitenin "Yılın Üniversitesi" adaylığıyla…Read more

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım…Read more

İngiltere’de Spa Yönetimi Eğitimi Alın

Spa yöneticileri için talep gittikçe yükselmekte ve güzellik piyasası sektörü hızla büyümekte. Siz de…Read more

I believe my success is due to the great support provided by SI-UK. I was advised the right IELTS courses to attend and they also helped with my visa application. I really want to share with you my positive experience and I would definitely recommend SI-UK to my friends. 

Sabia Genker English at Durham University

 • university-college-london
 • manchester
 • University of Birmingham
 • sheffield
 • southampton
 • manchester
 • exeter
 • cardiff
 • warwick
 • loughborough
 • edinburgh
 • bristol
 • lancaster
 • durham
 • bath
 • york
 • st-andrews
 • sussex
 • nottingham
 • aberdeen