Cumbria Üniversitesi
Cumbria Üniversitesi

Rank

Cumbria Üniversitesi Ranking

114

location

Cumbria Üniversitesi Location

North England

Cumbria Üniversitesi Cumbria Üniversitesi

Rank

University Ranking

114

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Carlisle, England
Kuruluş Tarihi 2007
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 1.8%
Öne Çıkan Bölümler Paramedikal Bilim, Öğretmenlik Eğitimi, Hukuk
Uluslararası Ücretler £10,500-15,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Carlisle, England
Kuruluş Tarihi 2007
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 1.8%
Öne Çıkan Bölümler Paramedikal Bilim, Öğretmenlik Eğitimi, Hukuk
Uluslararası Ücretler £10,500-15,500

Genel Bakış

Cumbria Üniversitesi ve Carlisle, Lancaster ve Ambleside'de, İngiltere'nin kuzeybatısındaki doğal Göl Bölgesi çevresinde kampüsleri bulunmaktadır okul 2007'de kurulmuştur. Üniversitenin ayrıca Londra'daki uzman öğretmen-eğitim merkezi vardır ve Ofsted tarafından İngiltere'nin en iyilerinden biri olarak derecelendirilmiştir.

Cumbria Üniversitesi, altı kampüste yaklaşık 10.500'den fazla öğrencinin bulunduğu küçük ve samimi bir imaja sahiptir. Mevcut bazı kurumlardan oluştuğu için Cumbria, tarım ve ormancılıktan öğretmen yetiştirme ve İngilizce'ye uzanan çeşitli uzmanlık fakültelerine sahiptir. Cumbria Üniversitesi aynı zamanda sanat, tasarım ve medya programlarını artıran yerel yaratıcı sanat camiasıyla yakın bir ilişki içindedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Cumbria Üniversitesi, yeni uluslararası öğrenciler için Manchester veya Newcastle havalimanında karşılama hizmetleri sunmaktadır. Cumbria, her seviyede İngilizce dil öğrenenleri için çeşitli dersler sunmaktadır. Buna, Uluslararası Hazırlık Programı, öncesi hazırlık programları, kısa dersler ve MA TESOL sınavları da dahildir.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 121. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 116. Sırada gösterilmiştir.

Cumbria Üniversitesi, 2015 yılında İngilizce, Güzel Sanatlar ve Kriminoloji ve Psikoloji, İş Etütleri, Spor Bilimleri ve İngilizce ve Yaratıcı Yazı Yazımı alanlarında % 100 öğrenci memnuniyeti elde etmiştir

Konaklama

Londra, Lancaster, Ambleside ve Carlisle kampüslerinde ikamet imkânı sunan salonlarda yaklaşık 1,100 oda bulunmaktadır. Çalışmaları kolaylaştırmak için her yatak odasından internet erişimi sağlanırken, çoğu öğrencinin kendi çalışma odası olup, ortak mutfak, salon ve banyosu paylaşılmaktadır. Üniversite konkalam konusunda her sorunla yakından ilgilenmektedir.

Özel kiralanan konaklama tüm kampüslerin yakınında bulunmakta ve Konaklama Ofisi, kiralık konut aramaya yardımcı olmak için yıllık bir el kitabı yayınlamaktadır.

Lokasyon

Carlisle, Ambleside ve Lancaster'daki Cumbria Üniversitesi'ni oluşturan ana kampüslerin hepsi İngiltere'nin kuzey batısında bulunmaktadır. Cumbria bölgesi, muhteşem doğa manzarası ve manzaraları ile ünlü bir bölge olan Göl Mahalle'sini içerir. Londra ve Edinburgh'a tren ile kolayca ulaşılabilir, Glasgow, Manchester ve Newcastle gibi büyük uluslararası havaalanları ise yakınlardadır.

Londra'daki öğretmen yetiştirme tesisi, Tower of London'ın ev sahipliği yaptığı Tower Hamlets'te ve Brick Lane'de yer almaktadır. Londra, dünyaya güçlü ulaşım bağlantıları ile birlikte çeşitli ve heyecan verici bir kültür sunmaktadır.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi