Coventry Üniversitesi
Coventry Üniversitesi

Rank

Coventry Üniversitesi Ranking

46

location

Coventry Üniversitesi Location

Central England

Coventry Üniversitesi

Rank

University Ranking

46

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Coventry, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 37%
Öne Çıkan Bölümler Uluslararası Stajyerlik Deneyimi Otomotiv Eğitimleri, Mühendislik, Business & İşletme ve Yönetim, Sağlık ve Yaşam Bilimleri, Sanat ve Tasarım
Uluslararası Ücretler £13,250-16,700
Temel Bilgiler
Lokasyon Coventry, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 37%
Öne Çıkan Bölümler Uluslararası Stajyerlik Deneyimi Otomotiv Eğitimleri, Mühendislik, Business & İşletme ve Yönetim, Sağlık ve Yaşam Bilimleri, Sanat ve Tasarım
Uluslararası Ücretler £13,250-16,700

Genel Bakış

Coventry Üniversitesi, yüksek kaliteli eğitim sağlayıcısı olarak görkemli bir geleneğe sahip, ilerici, modern bir üniversitedir. Coventry, 2019 Guardian Üniversite Rehberi'nde İngiltere'de 13. sırada yer almaktadır ve 2018 Complete Üniversite Rehberi'nde İngiltere’nin En İyi Yeni Üniversitesi seçilmiştir.

Coventry Üniversitesi'ndeki öğrenciler, sağlık, tasarım ve mühendislik laboratuvarları, sahne sanatları stüdyoları ve bilgisayar merkezleri dahil tüm akademik disiplinlerdeki son teknoloji ekipman ve olanaklardan yararlanmaktadırlar. Cambridge Dükü ve Düşesi, 2018 Ocak ayında üniversitenin yeni 59 milyon sterlinlik Sağlık ve Yaşam Bilimi binasını resmen açmıştır. Şu anda bir oyun ve sanal gerçeklik stüdyosu, 3D baskı ve hızlı prototipleme için bir uzmanlık alanı, bir lazer tesisi, fizik ve elektronik laboratuvarları içerecek olan 29 milyon pound değerinde yeni bir tesis ile, halihazırdaki Mühendislik tesislerini genişletiyorlar.

Eğitimler, birinci sınıf akademisyenler tarafından dinamik, etkileşimli ve teşvik edici bir öğretim ile hayata geçirilir. Bu, Coventry Üniversitesi'nin Eğitim Uzmanlığı Çerçevesi'nde altın bir derecelendirme elde etmesinin nedenlerinden biridir (bu mümkün olan en yüksek derecedir!)

Coventry Üniversitesi, Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi tarafından “Öğrenci Deneyimi İçin Yılın Üniversitesi” ödülüne layık görülmüştür. Öğrencilere üstün destek hizmetleri sunar ve üniversite deneyimlerini optimize etmek için gelecekteki istihdam edilebilirliğe odaklanırlar. Aston Martin ve Jaguar Land Rover gibi sektörle olan güçlü bağlarıyla, öğrenciler en iyi işverenlerle ilişki kurma şansına sahip olurlar. Coventry Üniversitesi ayrıca, istihdam edilebilirliklerini artırmak için uluslararası çalışma ya da eğitim olanakları, stajyerlik ve yerleştirme konularında öğrencileri desteklemektedir.

İngiltere'nin merkezinde bulunan Coventry, ülkedeki en iyi 5 öğrenci kentinden biridir! Öğrenciler Başkent'te eğitim almayı tercih ederlerse, Coventry Üniversitesi ayrıca Londra’nın finans bölgesinin tam kalbinde bir kampüse de sahip olup, İşletme, Finans, Moda ve Ağırlama alanında çeşitli kurslar ve MBA programları sunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Şu anda Coventry Üniversitesi'nde 130'dan fazla ülkeden 12.000'in üzerinde yabancı öğrenci bulunmaktadır. Uluslararası Ofis, vize süreci boyunca soruları yanıtlamak, uygulamaları yürütmek ve öğrencileri desteklemek için özel uzmanlardan oluşan bir ekibe sahiptir. Ekibin çoğu çok dillidir ve yurtdışında eğitim deneyimleri bulunmaktadır, bu nedenle mükemmel tavsiye ve destek sunarlar.

Öğrenciler Coventry'ye geldikten sonra, ekibimiz yakındaki havalimanlarından karşılama hizmetleri ayarlayarak, "Hoş Geldiniz Haftası" düzenleyerek ve İngiltere'deki ikonik yerlere geziler planlayarak destek vermeye devam eder.

Sıralama

 • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 15. sırada
 • 2021 İngiltere Kültür Şehri 
 • Times ve Sunday Times'ta Öğrenci Deneyimi İçin Yılın Üniversitesi
 • The Times ve Sunday Times 2019 İyi Üniversite Rehberi tarafından yılın en modern üniversitesi seçildi
 • Mezunların %97'si işe girmiş veya ileri eğitimlerine devam etmektedirler (DLHE Anketi 2015/16)
 • Eğitim Uzmanlığı Çerçevesi'nde Altın (TEF)
 • 2019 Guardian Üniversite Rehberi tarafından, 12 konu başlığında en iyi 10 arasında yer aldı
 • 2018 QS En İyi Öğrenci Şehri'nde  İngiltere'deki en iyi 5 öğrenci şehri arasında yer aldı

Konaklama

Coventry'de Üniversite'nin kampüse yürüme mesafesindeki yurtlarında, Üniversite'nin evlerinde ve özel mülklerde çeşitli öğrenci konaklama imkânları bulunmaktadır.

Üniversite, öğrenciler için konaklama imkanlarını daha da artırmak için çok çalışmaktadır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, şehir merkezinin yenilenmesine katkıda bulunan ve 1.800 öğrenciye oda sağlayan 89 milyon pound değerinde yatırım yapılacaktır.

Lokasyon

Coventry, İngiltere'nin merkezinde bulunmaktadır ve ülke genelinde İngiliz motor endüstrisinin evi olmakla ünlüdür. Son yıllarda modern kentsel mekanların ortaçağ mimarisi, bağımsız mağazalar, barlar ve publara sorunsuz bir şekilde uyum sağlamak için büyük yenilenme gerçekleştirilmiştir.

Üniversite, yeni binaların (ödüllü Hub gibi) ve aslen 20. yüzyılın başında fabrika olarak inşa edilen William Morris Binası gibi dönüşümlerin bir karışımıdır.

Coventry, dünyadaki en iyi 39. öğrenci şehridir ve şehir merkezinde kampüsü olan tek İngiltere üniversitelerinden biridir; yani öğrenciler alışveriş, kültür ve eğlenceden asla uzak kalmazlar. İngiltere'yi daha fazla keşfetmek isteyen öğrenciler Birmingham'dan sadece 20 dakika ve Londra'dan 1 saat uzaklıkta olduğu için Coventry'de mükemmel bir konumdadırlar. Tarihi Warwick ve Stratford-upon-Avon kentleri de yakınlardadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Coventry temel ulusal sıralama göstergelerinde iyi bir performans gösterdi

Coventry Üniversitesi, 2020 Times ve Sunday Times İyi Üniversite Rehberi'nde öğretim kalitesi, öğrenci deneyimi ve mezun beklentileri… Daha fazla

Londra Coventry Üniversitesi, yeni bir Yüksek Lisans Merkezi ve Mali Daire açtı.

Londra Coventry Üniversitesi, işletme öğrencileri için yepyeni bir Yüksek Lisans Merkezi ve Mali Daire olan Cutlers Exchange'i açtı.… Daha fazla

Coventry Üniversitesi'nde MBA Eğitimi

Coventry Üniversitesi'nin İşletme öğrencilerine modern dünyanın ihtiyaçlarına nasıl cevap vereceklerini öğretmeyi amaçlayan… Daha fazla

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım… Daha fazla

İngiltere'deki En İyi Fotoğrafçılık Üniversiteleri

Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi