City Üniversitesi, University of London
City Üniversitesi, University of London

Rank

City Üniversitesi, University of London Ranking

82

location

City Üniversitesi, University of London Location

London

City Üniversitesi, University of London City Üniversitesi, University of London

Rank

University Ranking

82

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

City Üniversitesi, University of London

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1894
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 32.4%
Öne Çıkan Bölümler Business, Journalism, Engineering
Uluslararası Ücretler £14,000-17,000
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1894
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 32.4%
Öne Çıkan Bölümler Business, Journalism, Engineering
Uluslararası Ücretler £14,000-17,000

Genel Bakış

City Üniversitesi,  Londra'nın kuzeyindeki Islington'da ve  kentin çevresindeki diğer kampüslerde  yer alır. Üniversite, 1894 yılında Northampton Enstitüsü olarak kurulmuş ve 1966 yılında üniversite statüsü kazanmıştır. 100 yıl önce İngiltere'de ilk havacılık laboratuvarını kurmuş ve şu an hava taşımacılığı endüstrisi için dünyanın en geniş kapsamlı Yüksek Lisans eğitimini yönetmektedir.

City Üniversitesi, İngiltere üniversitelerindeki en yüksek  yüksek lisans öğrencisi oranlarından birine sahiptir. Lisans düzeyindeki eğitimlerin pek çoğu, öğrencilerin okula devam ederken iş tecrübesi kazanmaları için harika bir fırsat sunan bir işe yerleştirme içermektedir. City Üniversitesi, 160 ülkeden gelen 17.500 kayıtlı öğrenci ve kırktan fazla uluslararası lokasyondan gelen öğretim elemanına sahiptir. Üniversitenin;  Birleşik Krallık'ta uluslararası öğrencilerin en yüksek oranlarından birini temsil eden, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin yaklaşık % 30'u AB dışından gelmektedir.

1976'dan beri City, saygın Gazetecilik Bölümü ile gazetecilik eğitim merkezliğine ev sahipliği yapmaktadır. Gazetecilik eğitimi için İngiltere'deki en iyi üniversitelerden biri olduğu kadar, ülkenin gazetecilik eğitimi için en büyük merkezi  olarak da görülmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Üniversite, City Üniversitesi'nde okuyan veya okumayı düşünen tüm uluslararası öğrencilere tavsiye ve yardım sunabilecek, Öğrenci Merkezi'nde bulunan Uluslararası Öğrenci Danışmanları atamaktadır. Dönem başında uluslararası öğrenciler için özel karşılama etkinlikleri ve Okullar ve Bölümler tarafından düzenlenen teşvik ve yönlendirme etkinlikleri bulunmaktadır. Öğrenci Birliği, yıl boyunca sosyal etkinlikler düzenleyen bir dizi uluslararası öğrenci topluluğuna sahiptir.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2020'de 73. sırada

 • Guardian Üniversite Rehberi 2020’de 97. sırada

 • 2021 QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 350. sırada

 • Üniversite, şu anda  dünya sıralamasında 400’tedir,  en iyi performans gösterdiği İletişim ve Medya bölümü ile bölüm sıralamasında  dünyada 200’ e girmektedir. “Guildhall School of Music and Drama” ile ortaklık kuran City, aynı zamanda müzikte de etkileyici bir üne sahiptir. Hemşirelik ve ebelik de, sosyal hizmet ve sosyal politikada ürettiği iyi sonuçlarıyla bölüm sıralamasında etkileyicidir.

Konaklama

City Üniversitesi konutlarının altısı da, her odasında bilgisayar ve telefon noktaları ile üniversiteye yürüme mesafesindedir. Konaklama, birinci sınıf öğrencileri için garanti edilirken, özel kiralanan konaklama birimleri üniversite yakınlarında ve Londra yakınlarında kolayca bulunabilmektedir. Ayrıca konaklama ekibi, Londra'da özel olarak kiralanan konaklama aramak için çevrimiçi bir imkân sağlamaktadır.

Lokasyon

City Üniversitesi’nin ana kampüsü Islington'dadır.  Aziz Paul Katedrali, The British Museum ve Thames Nehri gibi Londra’nın ünlü  yerlerine 2 km'den daha yakın mesafededir. Holborn, Whitechapel ve Smithfield alanlarında başka kampüsler de vardır.

Şehir kampüslerine ve salonlarına yakın mesafedeki Liverpool kampı, King's Cross ve Londra Köprüsü ana tren istasyonlarından,  Heathrow, Gatwick ve Stansted bağlantılarına da ulaşılabilir.

Mezunlar

 • Margaret Thatcher (İngiltere Başbakanı, 1979-1990)
 • Tony Blair (İngiltere Başbakanı, 1997-2997)
 • Muhtar Kent (The Coca-Cola Company'nin CEO'su)
 • Dick Olver (BAE Yönetim Kurulu Başkanı)
 • Mahatma Ghandi

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Hukuk Dönüşüm - Law Conversion Programları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Hukuk dışı bir lisans eğitimini tamamlamış ancak avukat ya da hukukçu olmak isteyen uluslararası bir öğrenciyseniz, bir Law Conversion programını… Daha fazla

İngiltere'deki dokuz business & işletme okulu 'Küresel EMBA' sıralamalarında ilk 100'e girdi

MBA eğitimi, yönetimde başarılı ve sorumlu bir lider olmak için gereken becerileri, bilgiyi ve deneyimi geliştirmenize yardımcı olur. Bu eğitimi… Daha fazla

İngiltere'deki En Çevreci Beş Üniversite

The People and Planet Green University Rankings'e göre İngiltere'nin en yeşil ve sürdürülebilir üniversiteleri hakkında… Daha fazla

İngiltere’de Yer Alan En İyi Beş İşletme, Yönetim Bilimleri ve Reklamcılık Okulları

Bir işletmenin organizasyonlarının planlanması, işletilmesi ve yürütülmesi üzerine öğrenciler muazzam bir eğitim almaktadırlar.Öğrenciler… Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi