Chichester Üniversitesi

Rank 46
Location Chichester, England
Established 2005
International Students 2.8%
Famous Courses Sanat, Spor, Tarih
International Fees £10,920-14,450
Key Information
Location Chichester, England
Established 2005
Famous Courses Sanat, Spor, Tarih
International Fees £10,920-14,450

Overview

Chichester ve Bognor Regis’te olmak üzere  iki ana kampüse sahiptir, 1839 yılında kurulmuş,  2005 yılınada Üniversite statüsüne getirilmiştir. 5000 in üzeinde öğrenci sıcak bir atmosferde Chichester’da eğitim görmektedir.

Chichester’deki Bishop Other kampüsü daha çok spor, İngilizce, güzel sanatlar, tarih, müzik, ve din bilimleri ağırlıkta olurken; Bognor Regis kampüsü Eğitim, işletme ve yönetim ve turizm alanlarında eğitim imkanları sunmaktadır. Chichester Üniversitesi ülkedeki en iyi öğrenci memnuniyeti derecelerine sahiptir, bunun yanında Yüksek Lisans öğrencilerinin sayısında bür yükseliş söz konudur.  

Üniversitenin Matematik Merkezi dünyaca bilinen bir üne sahip olup 30 un üzerinde ülke ile birlikte çalışmaktadır. Gatwick Havaalanı trenle bir saat meafededir. Heathrow'a ise toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşılmkatadır. Southampton havaalanı, Chichester Üniversitesi'ne en yakın ve arabayla 45 dakika uzaklıktadır.

Services for International Students

Chichester Üniversitesi Eylül ayında Uluslararı Öğrencilere yönelik olarak oryantosyon programları düzenlenmektedir. Bu programa yeni kayıt olan öğrencilerin hava alanından karşılama da dahildir.  Uluslararası öğrencileri için hazırlık ingilizcesinin ardından destekleyici ücretsiz ingilizce dersleri imkanları bulunmakatadır.

Ranking

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 71 .sırada
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 73. sırada gösterilmiştir.
 • 2013 yılında Sunday Times tarafından en iyi Student Retention ödülünü almıştır.
 • 2014 yılında Üniversitenin sanat, spor, kültür çalışmaları, sosyal çalışmalar alanında büyük bir performans göstermiştir. 
 • 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi tarafından, Chichester Üniversitesi  araştırmanın% 15'i ile"dünya lideri" olarak isimlendirilmiştir.

Accommodation

Chichester Üniversitesi, her iki kampüsünde de birden fazla konutta yemek yiyebileceğiniz ve kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz çeşitli odalar sunmaktadır. Konaklama Bürosu, öğrencilerin Chichester ve Bognor Regis'te kiralık konaklama alanı bulmalarına yardımcı olurken, aile yanı konaklama imkanları sunmaktadır; bu da öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirme ve İngiliz Kültürünü öğrenmek için birer fırsat olarak görülebilir.

Location

Chichester Üniversitesi, İngiltere'nin güney doğusunda, Batı kısmında şehir dışında Chichester ve Bognor Regis'te kampüslere sahiptir. Chichester, üniversite şehri ve yakınlardaki Güney Downs'taki açık hava gezileri ile popüler olmanın yanı sıra bir dizi tarihi binanın ev sahnesindedir. Bognor Regis, turistlerin ilgisini çeken tarihi bir sahil beldesidir. Yakınlardaki birçok plajı ve çok sayıda küçük köyü bulunmaktadır.

You might also be interested in

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi…Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi