Cardiff Metropolitan Üniversitesi
Cardiff Metropolitan Üniversitesi

Rank

Cardiff Metropolitan Üniversitesi Ranking

79

location

Cardiff Metropolitan Üniversitesi Location

Wales

Cardiff Metropolitan Üniversitesi

Rank

University Ranking

79

location

Img

Wales

ADD TO FAVOURITES

Cardiff Metropolitan Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Cardiff, Wales
Kuruluş Tarihi 1996
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 16.5%
Öne Çıkan Bölümler Sanat, Spor, Business
Uluslararası Ücretler £12,000-13,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Cardiff, Wales
Kuruluş Tarihi 1996
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 16.5%
Öne Çıkan Bölümler Sanat, Spor, Business
Uluslararası Ücretler £12,000-13,500

Genel Bakış

Cardiff Metropolitan Üniversitesi, şu anda kayıtlı olan 140 farklı ülkeden 1.200'ü uluslararası olmak üzere yaklaşık 11.000 öğrenci ile Galler de yer almakta, Üniversite yapı olarak  üç kampüsten oluşmaktadır. Okul ilk olarak 1865 yılında Cardiff Sanat ve Tasarım Okulu olarak kuruldu ve 2011'de Wales Üniversitesi'nden bağımsız bir üniversite oldu.

Üniversite, en son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde çok iyi performans gösteren sanat ve tasarım alanlarında gösterilmiştir. Ulusal Kapalı Atletizm Merkezi, 2012 Londra Olimpiyatları'nda yarışan 15 mezun ile Cardiff'te spor dalında ödüller almıştır. Üniversite aynı zamanda Sri Lanka'daki Samsung Sanat ve Tasarım Enstitüsü ve Uluslararası İşletme ve Teknoloji Fakültesi ve Londra Ticaret Okulu gibi endüstri ve uluslararası üniversitelerle yakın bağlantılar kurmuştur.

Cardiff Metropolitan, İngiltere Öğrenci Memnuniyeti Anketi'nde sürekli olarak iyi performans gösterir ve geçmişte İngiltere'de öğrenci deneyimi, öğrenci desteği ve yaşama deneyimi açısından birinci sıraya girmiştir. Yeni mezunların% 94'ü lisans eğitimini tamamladıktan sonra ilk yıl içinde işe yerleşmişlerdir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Üniversite’ni Uluslararası Ofisi, konaklama, vize, finans ve sağlık gibi konularda yardım sağlamak için yıl boyunca hizmet sunmaktadır. Kişisel veya grup tarafından öğretilen İngilizce dil desteği, akademik veya genel olmak üzere uluslararası öğrenciler için eğitim hizmetleri sunmaktadır.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 112. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 113 .sırada gösterilmiştir.


Cardiff Metropolitan University son yıllarda birkaç kez Galler'de en modern üniversite olarak seçildi. Cardiff Met, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde Birleşik Krallık'taki en iyi post-1992 üniversitesi olarak seçildi. Üniversitenin sunmuş olduğu araştırmaların% 80'i 'dünya liderliği' veya 'uluslararası mükemmel' olarak derecelendirildi.Cardiff Metropolitan, İngiltere Öğrenci Memnuniyeti Anketi'nde sürekli olarak iyi performans göstermiştir ve geçmişte İngiltere'de öğrenci deneyimi, öğrenci desteği ve yaşama deneyimi açısından birinci sırada gösterilmiştir. Yeni mezunların% 94'ü lisans eğitimini tamamladıktan sonra istihdam edilmişlerdir.

Konaklama

Üniversiteye ait konaklama biriminde şu anda neredeyse 700oda mevcutken, kampüsün yakınında özel konut salonlarıyla üniversite anlaşmaları ile 1.000 'i bulmaktadır. Bazı konaklama yerleri yanızca uluslararası öğrencilere ayrılmıştır. Cyncoed Kampüsü'ndeki odaların çoğu, yemek yiyebileceğiniz mutfaklı ve suite odalarıyla kampüste de bulunmaktadır. Plas Gwyn kampüsünün yakınında konaklama olanakları, hepsi banyolu ve mutfaklı olarak öğrencilerin hizmetine sunulmkatadır.  Konaklama yerleri Llandaff'ın merkezine 3 km. uzaklıktadır.

Lokasyon

Cardiff Metropolitan Üniversitesi'nin üç ana kampüsü vardır: Cyncoed Kampüsü, Howard Garden kampüsü ve Llandaff kampüsü, hepsi Cardiff şehir merkezine 5 km. uzaklıktadır. Cardiff, trenle Londra'nın yaklaşık iki saat batısındaki Galler'in başkentidir.

İngiltere'nin en büyük şehirlerinden biri olan Cardiff, çok gazla kale, kasıl gibi tarhi binayı içermekte, yanı sıra Millennium Stadium ve Senedd gibi çarpıcı modern mimariye de sahiptir. Aynı zamanda ünlü bir gece hayatı ve kültürel yapıya sahiptir. Kentin dışında Galler, Güney Galler sahil şeridinden Brecon Sinyalleri dağlarına kadar engebeli manzara ve kaleleriyle ünlüdür.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’deki İşletme Okulları 2019 Avrupa İşletme Okulu Sıralamaları’nda iyi bir performans sergiledi

Geçen ay yayınlanan Financial Times 2019 Avrupa İşletme Okulu Sıralamaları'nda İngiltere'deki altı işletme okulu ilk 20'ye girdi. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi