Buckingham Üniversitesi
Buckingham Üniversitesi

Rank

Buckingham Üniversitesi Ranking

92

location

Buckingham Üniversitesi Location

London

Buckingham Üniversitesi

Rank

University Ranking

92

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Buckingham, England
Kuruluş Tarihi 1983
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 48.4%
Öne Çıkan Bölümler İngilizce, Hukuk, İşletme
Uluslararası Ücretler £17,160-36,200
Temel Bilgiler
Lokasyon Buckingham, England
Kuruluş Tarihi 1983
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 48.4%
Öne Çıkan Bölümler İngilizce, Hukuk, İşletme
Uluslararası Ücretler £17,160-36,200

Genel Bakış

Buckingham Üniversitesi, İngiltere'de Kraliyet İmtiyaznamesine sahip tek bağımsız üniversitedir. Oxbridge tarzı eğitim sistemini kullanmaya devam eden üniversite, 90 farklı ülkeden gelen 2000 öğrenciye sahiptir. 2006 yılından beri Ulusal Öğrenci Anketini düzenleyen üniversite İngilizce, İşletme ve Hukuk alanlarında yüksek başarı göstermektedir.

Ana kampüs Buckingham'da yer alırken hazırlık düzeyindeki eğitim Londra ve Oxford kentlerinde verilmektedir. Buckingham Üniversitesi, 1973'te bir grup Oxford akademisyeni tarafından Amerikan kolej modeli baz alınarak kurulmuştur. Bağımsız çalışan bu üniversitede akademisyen-öğrenci oranı İngiltere'deki diğer birçok kurumdan yüksek olup 1/ 10,4’tür.

1 + 2 Birleşik Hazırlık ve Lisans Programı

Buckingham Üniversitesi benzersiz bir '1 + 2' sistemi sunmaktadır (birleşik hazırlık ve lisans programı yalnızca 3 senede tamamlanır). Bu sistem, Buckingham'ın yenilikçi eğitim dönemi uygulamasıyla mümkün kılınırken öğrencilerin günlük çalışma yükü artırılmaz.

Hazırlık programı üniversitenin Oxford House College Group ile ortaklığı sayesinde Buckingham kampüsünde, Londra'da veya Oxford'da alınabilir.

Çeşitli alanlarda 1+2 sistemli hazırlık programları mevcuttur:

 • Hukuk
 • İletişim, Medya ve Gazetecilik
 • Ekonomi
 • İşletme
 • Muhasebe ve Finansal Yönetim
 • Bilgisayar Bilimleri

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Buckingham Üniversitesi, öğrencilerin İngiltere'de yaşama alışmasına yardımcı olmak için çeşitli programlar sunmaktadır. Üniversite akademik, ticari ve yazılı İngilizce eğitimlerinin verildiği bir İngilizce Dil Merkezi’ne sahiptir. Öğrencilerinden yarısından fazlası uluslararası olan Buckingham Üniversitesi, öğrencilerin gereksinimlerini karşılama konusunda kanıtlanmış sağlam bir geçmişe sahiptir.

Her seviyedeki eğitim için web sitesi aracılığıyla online ve ücretsiz başvuru yapılmaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2020'de 92. sırada yer almıştır.

Buckingham Üniversitesi öğrencileri az kontenjanlı sınıflardan ve öğrenci başına düşen yüksek akademik destekten faydalanmaktadırlar. Üniversite sıralamalarında diğer önemli başarıları ise:

 • Mezun istihdam oranı - 159 üniversite arasından 1. olmuştur (Yüksek Öğrenim İstatistikleri Kurumu 2015)
 • Eğitim memnuniyet oranı – İngilizce alanında 105 üniversitede arasından 1. Seçilmiştir.  (The Guardian University Guide 2015)
 • İşletme, Yönetim ve Pazarlama- 113 Üniversite arasından 18. seçilmiştir. (Guardian Üniversite Rehberi 2015)
 • Muhasebe ve Finans – 96 üniversite arasından 12. Seçilmiştir. (Guardian Üniversite Rehberi 2015)
 • Departmanlar ve dersler – 13 üniversite arasında 17. Seçilmiştir (‘WhatUni’ Öğrenci Seçimi Ödülleri 2015)

Konaklama

Buckingham Üniversitesi, eğitimin ilk yılı boyunca konaklama garantisi vermektedir. Buckingham, ana üniversite binalarına yürüme mesafesinde yer alan iki kampüse sahiptir. Üniversite yurtları mutfak ve banyo seçeneklerine sahip tamamen mobilyalı, modern, amaca yönelik odalardan oluşmaktadır. Buckingham kasabasında ve çevredeki yerleşimlerde özel konaklama birimleri mevcuttur. Konaklama Ofisi, kampüs dışında yaşamak isteyen öğrencilere destek sağlamaktadır.

Lokasyon

Buckingham, Güney-Doğu İngiltere'nin kalbinde, Londra'dan 50 mil ve Oxford'tan 20 mil uzaklıkta yer alan bir kasabadır. Önemli uluslararası havalimanlarına yakın olan Buckingham, güçlü yerel ulaşım bağlantılarına sahip olmakla birlikte son 40 yılda hızla büyümüştür.

Oxford ve Milton Keynes gibi şehirler arabayla 30 dakika uzaklıktadır. Britanya Grand Prix'sine ev sahipliği yapan Silverstone, Stowe Manzara Bahçeleri, Bicester Outlet Alışveriş Kasabası ve Towcester Hipodromu Buckingham'a kısa bir sürüş mesafesindedir.

Hazırlık yılı Buckingham'da kampüs içinde veya Oxford House College Group ile üniversitenin ortaklığı sayesinde Londra ve Oxford kentlerinde alınabilir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

2020 Ulusal Öğrenci Anketi sonuçları açıklandı

İngiltere'de eğitim alan öğrenciler, bu yılki Ulusal Öğrenci Anketi'ne göre, geçen yılların sonuçlarında % 1'lik bir artışla,… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi