Brunel Üniversitesi Londra
Brunel Üniversitesi Londra

Rank

Brunel Üniversitesi Londra Ranking

100

location

Brunel Üniversitesi Londra Location

London

Brunel Üniversitesi Londra

Rank

University Ranking

100

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Brunel Üniversitesi Londra

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 20.2%
Öne Çıkan Bölümler İletişim, Spor Bilimi
Uluslararası Ücretler £14,400-17,500
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 20.2%
Öne Çıkan Bölümler İletişim, Spor Bilimi
Uluslararası Ücretler £14,400-17,500

Genel Bakış

Brunel Üniversitesi Londra’nın kuzey batısındaki Uxbridge bölgesinde kurulmuştur. Mezuniyet sonrası istihdam edilebilirlik konusuna odaklanan, İngiltere’nin en iddialı ve ileri görüşlü üniversitelerinden birisidir. Şu anda 100 farklı ülkeden gelen 15,000 öğrenciye ev sahipliği yapan Brunel Üniversitesi’nin mezunları, İngiltere genelindeki 13. yüksek başlangıç maaşlarına sahiptirler.

Üniversitede sunulan programların hemen hemen hepsi mezuniyet öncesi bir yıllık iş yerleştirmesi içeren ‘sandviç’ program seçeneğine sahiptir. Öğrencilerin dünya standartlarında eğitim imkanları ve sosyal tesislere sahip olması için yakın zamanda üniversite kampüsüne 400 milyon sterlinlik bir yatırım yapılmıştır.

Londra metrosuna yürüme mesafesinde olan kampüs şehir merkezine ise 20 dakika uzaklıktadır. Eğitim dönemi başında Heatrow Havalimanından sunulan karşılama servisi ile öğrenciler Brunel Üniversitesi’ne kolaylıkla ulaşırlar. 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Brunel Üniversitesi uluslararası öğrencilerin eğitimleri boyunca akademik, kişisel ve sosyal hayatlarına destek olmak amacıyla çeşitli hizmetler sunmaktadır. Brunel International, çeşitli departmanlardaki 40'dan fazla personeliyle tüm uluslararası öğrenciler için önemli bir iletişim noktasıdır.

Brunel Üniversitesi eğitime başlayan yeni öğrenciler için 3 gün süren ve öğrencilerin %95’i tarafından önerilen bir oryantasyon programı yürütmektedir. Öğrenci Hizmetleri düzenli geziler, etkinlikler ve atölyeler düzenlerken her öğrenciye atanan danışmanlar kişisel destek sağlamaktadır. Eğitiminiz süresince İngiltere’ye ailenizle seyahat etmek isterseniz Brunel Üniversitesi’nin aile kulübünden destek alabilirsiniz. 

Sıralama

 • 2020 Times Üniversite Rehberinde 100. sırada
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberinde 99. sırada
 • 2021 QS Dünya Üniversite Sıralamaları'nda 368. sırada yer almıştır.

Yakın zamanda yapılan bir anket Brunel Üniversitesi mezunlarının başlangıç maaşlarının İngiltere genelinde 13. Sırada olduğunu göstermiştir. Üniversitenin yıllık ortalama 22,000 sterlin olan yeni mezun maaş ortalaması, ulusal ortalamanın 3,000 sterlin üzerindedir. Brunel Üniversitesi öğrenci memnuniyetinin en yüksek olduğu alanlar fizyoterapi, siyaset bilimi ve tarihtir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre Brunel Üniversitesi’nde yapılan araştırmaların %54’ü ‘dünya lideri’ kategorisinde incelenmiş ve üniversiteyi ulusal ölçekte 33. sıraya taşımıştır. Brunel Üniversitesi Mühendislik, Tasarım ve Spor Bilimleri alanlarında yüksek performans göstermiştir

Konaklama

Brunel Üniversitesi hem kampüs içinde hem de dışında konaklama birimlerine sahiptir. Üniversite konaklama maliyetleri Londra’ya göre daha uygun olup üniversitenin Konaklama Servisi tüm öğrencilere destek verir. Kampüste yer alan 34 yurtta toplam 4,500 en-süit ve standart oda bulunmaktadır. Yurt odalarında nevresim bulunur ve haftada bir üniversite tarafından değiştirilir.

Üniversite geçtiğimiz on yılda konaklama birimlerini ve kampüs altyapısını geliştirmek için 400 milyon sterlinlik yatırım yapmıştır. 2012 Olimpiyat Oyunlarında Güney Kore Olimpiyat Takımı ve Kanada Paralimpik Takımı Brunel Üniversitesi’nin konaklama birimlerinde misafir edilmiştir.

Lokasyon

Brunel University London's campus is based in Uxbridge on the western edge of London. Uxbridge is in a prime transport location, with a main motorway close, while direct transport links are available to Heathrow airport. Central London is also just a short ride away on the underground metro.

Brunel Üniversitesi kampüsü öğrencilerin birçok temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri donanıma sahiptir. Kampüs içinde eğitim binaları, kütüphane ve yurtlar maksimum on dakikalık yürüme mesafesindedir. Brunel Üniversitesi kampüsünde bir banka, sigorta ofisi, eczane, market alışverişinden uluslararası gazetelere ve kırtasiye malzemelerine kadar birçok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz iki büyük market bulunmaktadır. 

Mezunlar

 • Lee Mack (Komedyen)
 • Guillaume, Hereditary Luxembourg Grandükü
 • Ross Brawn (Motorspor Mühendisi)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Brunel Üniversitesi’nden İstanbul’da Ücretsiz Dil Sınavı

BrunELT sınavını başarıyla tamamlayan öğrencilerin IELTS sınavına girmeleri gerekmeyecektir. Henüz bir IELTS sınavına kayıt yapmamış ya da gereken… Daha fazla

Londra Brunel Üniversitesi, dünya sıralamalarında 50 basamak yükseldi

Londra Brunel Üniversitesi, 2020 Times Yüksek Öğretim Dünya Üniversite Sıralamaları'nda büyük bir sıçrama yaparak… Daha fazla

İngiltere'de Foundation ve Pre-Masters Eğitimleri Nerede Alınır?

Liseyi bitirmiş olsanız bile 13 yıllık bir eğitim süresini tamamladıysanız İngiltere'de üniversite (lisans) eğitimi almak için foundation… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi