Brighton Üniversitesi
Brighton Üniversitesi

Rank

Brighton Üniversitesi Ranking

120

location

Brighton Üniversitesi Location

South England

Brighton Üniversitesi

Rank

University Ranking

120

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Brighton and Eastbourne, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Moda, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri ve Spor Bilimleri
Uluslararası Ücretler £13,416-15,156
Temel Bilgiler
Lokasyon Brighton and Eastbourne, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Moda, Mimarlık, Mühendislik, Sağlık Bilimleri ve Spor Bilimleri
Uluslararası Ücretler £13,416-15,156

Genel Bakış

Tıpkı evimiz olan bu şehir (Brighton) gibi, Brighton Üniversitesi de farklı fikirlerin buluştuğu, yaratıcılığa ilham vermek için dünya fikirlerinin ve öngörülerinin bir araya geldiği bir yerdir. Öğrencilerimizi onları en çok heyecanlandıran konu alanlarını keşfetmeye teşvik ediyor, daha sonra bu konuları kapsamlı bir şekilde inceleyebilecekleri araçları ve desteği sağlıyoruz.

Programlarımız 50'nin üzerinde profesyonel kuruluş tarafından akredite edilmiştir. Öğrenciler ayrıca ek bir yeterlilik, uygulama lisansı veya mesleki sınavlardan muafiyet kazanma şansına sahip olurlar. Bu öğrenme deneyimleri ve okulumuzun atmosferi, öğrencilerimize seçtikleri kariyer alanında rekabet üstünlüğü kazandırmaya yardımcı olur.

İngiltere'nin güney doğu kıyısında ve Londra'dan sadece bir saat uzaklıkta bulunan çok kampüslü bir üniversiteyiz. Brighton kısa süre önce İngiltere'nin en iyi on öğrenci şehrinden biri (2019 QS En İyi Öğrenci Şehirleri) ve aynı zamanda öğrenciler tarafından İngiltere'nin en mutluluk veren şehri seçilmiştir. Brighton ve Sussex Üniversitesi'nin öğrencilerinin %93'ü 2018 Ulusal Öğrenci Anketi'ne katılım göstererek aldıkları eğitim ve yaşadıkları şehirden “çok memnun olduklarını” söylediler.

Başka hiçbir yere benzemeyen Brighton Üniversitesi’ni keşfedin.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Brighton, kısa süre önce karma öğrenci topluluğu için QS Sıralamaları'nda ilk 20'de sıralanmıştır. Bu derece, okul olarak yabancı öğrencilerimize karşı ne kadar misafirperver ve donanımlı olduğumuzun bir kanıtıdır. Varıştan önce ve sonra üniversiteye sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmeniz için vize, konaklama, kariyer, destek, sağlık ve sosyal yardımlaşma konusunda uzman danışmanlarımız ile özel hizmetler ve tavsiyeler sunuyoruz. Ayrıca, İngiltere'nin günlük yaşantısı konusunda rehberlik sağlıyor ve bizimle geçirdiğiniz süre boyunca ücretsiz İngilizce dil destek hizmetlerimize erişim sağlıyoruz.

Bunlara ek olarak, yeni gelen tüm yabancı öğrencilerimiz İngiltere'deki yaşama uyum sağlamalarına yardımcı olacak bir oryantasyon programına davet edilir. Program, havaalanı karşılama hizmeti, yerleşmenize yardımcı olacak görüşmeler ve atölye çalışmaları içerir. Bu program aynı zamanda diğer öğrencilerle tanışmak, üniversiteyi tanımak ve sosyal etkinliklere katılmak için birçok fırsat sunar.

 

Sıralama

Ranking:

 • 2020 Times Üniversite Rehberi’nde 122. sırada
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberi’nde 114. sırada

2014'te yayınlanan son Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'nin ardından Brighton, dünya lideri araştırma etkileri nedeniyle İngiltere'deki 128 üniversitenin içinde 27. sırada yer almıştır. Sanat ve tasarım programlarımızla dünya çapında tanınıyoruz. Bu programlarımız ile İngiltere'de 8. sıraya yerleştik ve dünya çapında ilk 40'a girdik. (2019 QS Dünya Üniversite Sıralamaları)

 

Brighton ayrıca sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ve gelişimi için Halk ve Dünya Üniversiteleri lig tablolarında 25. sırada yer almaktadır.

 

Konaklama

Brighton ve Eastbourne çevresindeki üniversite yurtlarında 2.000'in üzerinde yer bulunmaktadır ve yemeksiz oda fiyatları 131 £ 'dan başlar. Üniversite ayrıca 400 özel konaklama birimine sahiptir ve bağımsız konutlar da mevcuttur. Ev bulma günleri, öğrencilerin özel kiralık konut ve ev arkadaşları bulmalarına yardımcı olur.

 

Lokasyon

Brighton Üniversitesi'nin İngiltere'nin güney doğu kıyısındaki Brighton ve Eastbourne'da dört kampüsü bulunmaktadır. Plaja, kırsal bölgelere ve Londra'nın merkezine trenle bir saat uzaklıkta, Gatwick Uluslararası Havaalanı'na ise 30 dakikadan daha kısa mesafededir.

Brighton, bağımsız olmasıyla ve farklı kültür, millet ve dinlerden gelen insanlara ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Bu, hangi ülke veya geçmişten gelirseniz gelin kendinizi evinizde hissedeceğiniz anlamına gelir. Nüfusunun %14'ü öğrenci olan Brighton tam bir öğrenci şehridir. Brighton tüm bunların yanı sıra eğlencesi ile ünlüdür. Aynı zamanda ileri görüşlü olması ve sanatta, yaratıcı teknolojide ve toplumda lider olmasıyla da tanınmaktadır.

 

Mezunlar

 • Dato Ir.Abdule Rahim Abu Bakar (Petronas Petrokimya İşletmesinin Eski Başkan Yardımcısı, Malezya)
 • John Pasche (Rolling Stones’un ikonik Dil ve Dudak motifini de tasarlamış olan Sanat Tasarımcısı)
 • Lin Cheung (Londra 2012 Paralimpik Madalyalarının Tasarımcısı)
 • Cressida Cowell (“Ejderhanı Nasıl Eğitirsin” çocuk kitabının yazarı, kitap daha sonra bir animasyon film serisi haline getirildi)
 • Julien Macdonald OBE (Tasarımcı)
 • Hong Lu OBE (Çin Eğitim Geliştirme Projesi Mütevelli Heyeti Başkanı)
 • Rachel Whiteread CBE (Turner Ödüllü Sanatçı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Sağlık Bilimleri için İngiltere’deki En İyi Üniversiteler

Sağlık Bilimleri, tıp ve bilim endüstrisinde geniş çapta bir çok meslek ve meslek dallarını kapsar. İngiltere'de 50 farklı uzmanlık… Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi