Bradford Üniversitesi
Bradford Üniversitesi

Rank

Bradford Üniversitesi Ranking

106

location

Bradford Üniversitesi Location

North England

Bradford Üniversitesi

Rank

University Ranking

106

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bradford, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 15%
Öne Çıkan Bölümler Siyaset Bilimi, Business & İşletme, Fizyoterapi, Mühendislik
Temel Bilgiler
Lokasyon Bradford, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 15%
Öne Çıkan Bölümler Siyaset Bilimi, Business & İşletme, Fizyoterapi, Mühendislik

Genel Bakış

Bradford Üniversitesi, yarının sorunlarını çözmek için pratik uygulamalarla son derece gelişmiş araştırmalarla desteklenen ve yüksek kaliteli öğretim sağlayan dünyanın en büyük teknoloji üniversitelerinden biridir. Üniversite, tüm öğrencilerinin hayatlarını tatmin edici bir biçimde yaşamalarına, dünya vatandaşı olmalarına ve dünya için bir fark yaratmalarına yardımcı olmayı taahhüt eder.

Bradford, küresel ekonominin tüm sektörleriyle, yerel işverenlerle işveren sözleşme girişimleri aracılığıyla yapılan ticari birliklerden Singapur, Polonya, Malezya, Pakistan ve Hindistan'dakiler de dahil olmak üzere yurtdışı ortaklıklarına kadar, yerel, bölgesel, ulusal ve çok uluslu işletmelerle işbirliği yapmaktadır. Küresel ve yerel ortaklıklar üniversitenin müfredatını geliştirir ve muhteşem işe yerleştirmeler sağlar.

Bir derece kursuna kaydolmak için gerekli niteliklere sahip olmayan yabancı öğrenciler, özellikle Uluslararası Foundation Eğitimleri Sertifikası'na başvurabilirler. Program üniversitenin tüm alanlarında çeşitli lisans derecelerine geçiş yapmanızı sağlar.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Eylül ayının büyük bir kısmı boyunca, Uluslararası Ofis, mevcut öğrenciler tarafından desteklenen ve dönemin başında bir oryantasyon programı ve ilk birkaç gün içinde daha kişiselleştirilmiş tavsiyeler sunan bir Yabancı Öğrenci Bilgi Noktası yürütmektedir. Ofis ayrıca havaalanında karşılama hizmetine sahiptir ve her bölüm kendi alanı için indüksiyon oturumları düzenlemektedir.

Sıralama

  • 2019 Times Üniversite Rehberi'nde 98. sırada
  • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 71. sırada

Bradford Üniversitesi araştırma konusunda ünlüdür sahiptir ve İngiltere'de araştırma finansmanı alanında  49. sıradadır. Yardımcı Sağlık, Yönetim ve Arkeoloji Bilimi bölümleri iyi performans göstermiştir. Bradford’un vaka çalışmalarının %40’ı dünya lideri olarak nitelendirilmiştir. Personel-öğrenci oranları, İngiltere’nin en iyileri arasındadır ve üç büyük üniversite sıralamasında da yüksek puanlar almıştır.

Konaklama

Yabancı öğrencilere ilk yıllarında yurtlarda bir yer garanti edilir. Bradford Üniversitesi, doğrudan sahip olunan ve yönetilen yurtların bir birleşimine sahiptir. Bu yurtlar ana kampüste ve Yönetim Okulu'ndadır; Ödüle aday gösterilen yurtlar Laisteridge Lane ve Wardley House'daki yurtlardır.

Ana kampüsteki The Green, öğrencilere yepyeni odalar sunar ve dünyanın en çevre dostu binası olmanın yanı sıra, Kolej ve Üniversite İşletme Görevlileri Ödülleri'nde İngiltere'deki en iyi konaklama birimi seçilmiştir.

Lokasyon

Ana Bradford Üniversitesi kampüsü, şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Kütüphane, bilgisayar ve spor tesisleri, akşamları ve hafta sonları uzun saatler boyunca açıktır ve merkezileştirilmiş öğrenci destek etkinlikleri ile birlikte, öğrenciler ve çalışanlar için zengin bir öğrenim ve sosyal yaşam tarzı için gerekli tüm sosyal, eğlence, eğitim ve refah olanaklarını sağlayan bir kampüstür.

Mükemmel bir toplu taşıma altyapısı ile desteklenen Leeds, York, Manchester ve Sheffield şehirleri arabayla bir saatten kısa bir mesafededir. Kırsal alanlar şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Warwick İşletme Okulu, FT'nin 'En İyi Online MBA' sıralamasında derece aldı

Warwick İşletme Okulu Online MBA, Financial Times 2019 Online MBA sıralamasında yerini koruyarak, birinciliği kazandı.   Daha fazla

İngiltere’de Hemşirelik Okuyun!

İngiltere, en yeni araştırma ve eğitim yöntemlerinden esinlenmiş, pratik ve teorik olarak öğretilen yenilikçi hemşirelik diplomaları… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi