Bournemouth Üniversitesi
Bournemouth Üniversitesi

Rank

Bournemouth Üniversitesi Ranking

68

location

Bournemouth Üniversitesi Location

South England

Bournemouth Üniversitesi

Rank

University Ranking

68

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bournemouth、England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.8%
Öne Çıkan Bölümler Spor Yönetimi, Turizm, Business
Uluslararası Ücretler £13,750
Temel Bilgiler
Lokasyon Bournemouth、England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.8%
Öne Çıkan Bölümler Spor Yönetimi, Turizm, Business
Uluslararası Ücretler £13,750

Genel Bakış

Bournemouth University (BU), İngiltere’nin önde gelen modern üniversitelerinden biridir; kariyerleri boyunca başarılı olmaları için gerekli olan beceri ve esnekliğe sahip ileriyi düşünebilen mezunlar yaratmaktayız.

BU topluluğu yaklaşık 17.800 öğrenciyi kapsamaktadır ve bunların hemen hemen 2.600’ü, 120’nin üzerinde farklı ülkelerden gelen yabancı öğrencilerdir. Fakültelerimiz yaratıcı, profesyonel, teknolojik, bilimsel ve hümaniter uzmanlık diplomaları sunmaktadır. Young University Rankings’e göre dünyadaki en genç 150 üniversiteden biriyiz ve Guardian University Guide 2017’de 18 sıra birden yükselmiş bulunmaktayız.

Yabancı öğrencilerin BU’yu seçmesinin bir çok sebebi vardır. Bournemouth University’de eğitim görmek size Bilgisayar Animasyonu & Görsel Efektler, Medya Üretimi ve İletişim, Forensik & Arkeoloji, Spor ve Etkinlik Yönetimi, Tarih, Uluslararası İşletme ve Yönetim, Siyasi ve Sosyal Bilimler ve daha birçok heyecanlı kariyere doğrudan giriş yapmanızı sağlayacak fırsatlar sunmaktadır.

Ayrıca Bournemouth yabancı öğrenciler için yaşaması oldukça keyifli bir şehirdir. İngiltere’nin en güzel ve tarihi kısımlarından birinde yer almaktayız. İngiltere’nin güney sahilinde konumlanan şehir, Londra’ya trenle iki saatten kısa sürede ulaşabileceğiniz harika manzaralara ve ülkenin en ılık havasına sahiptir.

Gerçek hayatta karşılaştığımız problemlere çözümler getirmek ve bu çözümleri verdiğimiz eğitimin bir parçası haline getirmek BU’nun önemli bir parçasıdır. Bizimle birlikte bilgi yaratarak ve yaptığımız herşeyin merkezinde olarak, öğrencilerimiz bu araştırmaların anahtar bileşeni haline gelmektedir. BU hakkında daha fazla bilgiyi www.bournemouth.ac.uk/international adresinde ya da sosyal medyada Bournemouth University International üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Bournemouth Üniversitesi oryantasyondan dil ve vize desteğine varan bir dizi destek servisi sunmaktadır. Akademik Servisler departmanı ve Ask BU Öğrenci Servisi Bournemouth Üniversitesi’ndeki eğitiminiz boyunca her konuda destek sağlarlar.

Sıralama

 • 2020 Times Üniversite Rehberinde 94. sırada
 • 2020 Guardian Üniversite Rehberinde 73. Sırada yer almıştır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre üniversitede yapılan araştırmaların % 96’sı uluslararası düzeyde, %18’i ise dünya lideri kategorisinde incelenmiştir.

Konaklama

Bournemouth Üniversitesi eylül döneminde eğitime başlayan tüm uluslararası öğrencilere konaklama garantisi verir. Ocak döneminde eğitime başlayan yüksek lisans öğrencileri ise üniversiteye bağlı konaklama seçenekleri sunulmaktadır ancak bazı öğrencilere özel sektör konaklama seçenekleri sunulabilir.

Üniversitenin 9 yurdunda bazıları stüdyo daireler olmak üzere tamamı özel banyolu odalar bulunmaktadır. Bournemouth’un hemen dışındaki Öğrenci Köyü’nde ise 3-7 odalı evler ve stüdyo daireli apartmanlar mevcuttur.

Lokasyon

Dorset ilçesinde yer alan Bournemouth köklü bir turizm merkezidir ve İngiltere’nin dört bir yanından gelen ziyaretçileri cezbeder. 12 km’lik kumlu plajları ve güzel parkları ile ünlüdür. Bournemouth geleneksel İngiliz sahil beldesinin yoğun ve gelişen bir kentle harmanıdır.

İngiltere’nin güney kıyısında yer alan Bournemouth, Londra’ya trenle iki saatten daha az mesafededir. Londra ve çevresine uluslararası havalimanları ile kolay ulaşım sağlanır. Bournemouth İngiltere’nin en güzel plajlarına sahiptir ve temiz, bakımlı sahilleriyle Mavi Bayrak ödülüne sahiptir. Bölgedeki sayısız tiyatro, konser salonu ve sinemaların yanı sıra canlı gece hayatı, gece kulüpleri ve restoranlarıyla da ünlüdür.

Mezunlar

 • Angela Browning – Parlemento Üyesi
 • Dan O'Hagan – BBC spikeri
 • Gary Taphouse – Sky Sports spikeri
 • Karl Neilson – Televizyon Yönetmeni
 • David Amess – Parlemento Üyesi
 • Andrew Lockley – Oscar Ödüllü Kompozitör (Inception)
 • Tommy Sandhu – BBC Asian Network sunucusu

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere 2019 Times Yüksek Öğretim Genç Üniversite Sıralamaları'nda en çok temsil edilen ülke oldu

İngiltere, 351 okuldan oluşan küresel listedeki 34 kurumuyla 2019 Times Yüksek Öğretim Genç Üniversite Sıralamaları'nda en… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi