Birkbeck, University of London
Birkbeck, University of London

location

Birkbeck, University of London Location

London

Birkbeck, University of London Birkbeck, University of London

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Birkbeck, University of London

Temel Bilgiler
Lokasyon Central London, England
Kuruluş Tarihi 1823
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.5%
Öne Çıkan Bölümler Akşam Eğitimi
Uluslararası Ücretler £14,000-19,020
Temel Bilgiler
Lokasyon Central London, England
Kuruluş Tarihi 1823
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.5%
Öne Çıkan Bölümler Akşam Eğitimi
Uluslararası Ücretler £14,000-19,020

Genel Bakış

Birkbeck, University of London, Bloomsbury ve Straford’da konumlanmıştır ve özgün olarak akşamları eğitim vermesi ile bilinir. Bu, öğrencilerin gün içerisinde yarı zamanlı iş, staj gibi diğer aktiviteleri yürütmesine olanak sağlar ve Birkbeck’in öğrenmeye ve öğretmeye yönelik esnek yaklaşımı burayı uluslararası öğrenciler için cazip bir yer haline getirir.

Birkbeck öğrencilerinin %95’i mezuniyet sonrasında çalışmaktalar ya da eğitimlerine devam etmektedirler ve şimdi 50’den fazla lisans ve 200’den lisansüstü programı – sanattan bilime ve ticarete- akşamları sunulmaktadır.

Bu Üniversiteye kayıtlı, 120’nin üstünde farklı ülkeden 16.000 civarında öğrenci vardır ve Birkbeck araştırma ve öğretim kalitesinde devamlı olarak yüksek performans gösterir. Birkbeck araştırmalarının %73’ü, 2014 Araştırma Üstünlük Sistemi’nde “dünya lideri” ve “uluslararası düzeyde üstün” olarak  değerlendirilmiştir. Bu oran, 2008’de aldığı %56’ya bakıldığında kayda değer bir gelişmedir

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Birkbeck, University of London uluslararası öğrenciler için üniversite kapsamında ve bölümler özelinde bir dizi oryantasyon etkinliği organize eder. Genel olarak Uluslararası Oryantasyon Haftası her senenin ilk haftası gerçekleştirilir ve öğrenim becerileri ve London çevresindeki gezilere yoğunlaşır. Giriş öncesi hazırlanma, giriş sonrası ve destek programları da mevcuttur.

Sıralama

  • 2017 QS Dünya Üniversite Sıralaması’nda 280. Sırada yer alır

Birkbeck, 2012’de dünyanın en iyi 200 üniversitesi içinde sıralanırken 2010 Times Yılın Üniversitesi ödülünde de listeye alınmıştır.

Birkbeck üretiminin %73’ü, 2014 Araştırma Üstünlük Sistemi’nde “dünya lideri” ve “uluslararası düzeyde üstün” olarak  değerlendirilmiştir. Bilimsel sunuşlar Psikoloji Bilimleri, Dünya Sistemleri & Çevre Bilimleri ve Biyoloji Bilimleri’nin etkileyici sonuçlarıyla kayda değer derecede iyi performans sergilemiştir. Sosyoloji, Felsefe, Siyaset ve Tarih de iyi performans göstermişlerdir 

Konaklama

Birçok Birkbeck öğrencisi özel olarak konaklamaya karar verse de uluslararası öğrenciler için Londra Üniversitesi yurtları mevcuttur. Ayrıca Birkbeck’in Unite(Öğrenci konaklaması için uzman tedarikçisi) ile tam zamanlı öğrencilere ikametleri süresince çeşitli yerlere başvuru yapma hakkı tanıyan bir anlaşması vardır. Daha fazla bilgi için  bbk.ac.uk/accommodation web sitesine bakınız

Lokasyon

Birkbeck kampüsü Bloomsbury’de Londra’nın kalbinde yer alır ve UCL ve SOAS gibi diğer üniversiteler tarafından çevrelenmiştir. Bitişiğinde de yüksek kalitede sportif ve sosyal imkanlar barındıran The University of London(ULU) vardır. 15 dakika yürüyüş mesafesinde olan Uluslararası Öğrenciler Evi de bir dizi sosyal ve rekreasyonal imkanlar sunar.

Üniversite, British Museum’a 5 dakika yürüyüş mesafesinde ve Oxford Street and Covent Garden’ın West End alışveriş alanlarına kolayca yürünebilir bir mesafededir. Chinatown ve Soho’daki barlar, restoranlar ve gece kulüpleri yolun hemen aşağısında ve West End tiyatrosu da neredeyse bitişiğindedir. Bunların hepsi şehrin merkezindeki üniversite kampüsünde canlı bir öğrenci atmosferi  oluşturur.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi