Bedfordshire Üniversitesi
Bedfordshire Üniversitesi

Rank

Bedfordshire Üniversitesi Ranking

131

location

Bedfordshire Üniversitesi Location

South England

Bedfordshire Üniversitesi

Rank

University Ranking

131

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Bedfordshire Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Luton and Bedford, Bedfordshire
Kuruluş Tarihi 2006
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.1%
Öne Çıkan Bölümler Gazetecilik, Marketing, Reklamcılık, HR
Uluslararası Ücretler £11,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Luton and Bedford, Bedfordshire
Kuruluş Tarihi 2006
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.1%
Öne Çıkan Bölümler Gazetecilik, Marketing, Reklamcılık, HR
Uluslararası Ücretler £11,500

Genel Bakış

Bedfordshire Üniversitesi, Londra'nın kuzeyinde iki büyük kasaba olan Luton ve Bedford'da yer almakatdır. Bedfordshire Üniversitesi, Luton'un merkezindeki ve Bedford'a yakın, hem kampüs içi konaklama olanağı bulunan iki ana kampüse sahiptir. Üniversitenin ayrıca Luton'un dışındaki Butterfield Park'da hemşirelik ve ebelik programları için iki kampüsü, Aylesbury'deki Oxford House'daki Buckinghamshire kampüsünde bulunmaktadır. Beşinci kampüsü Putteridge Bury, lisansüstü işletme öğrencileri için eğitim vermektedir.

100'den fazla ülkeden 24.000 öğrenci, Bedfordshire Üniversitesi'nde eğitim görmektedir.  2006 yılındaki kuruluşundan bu yana tesislerin inşası ve yenilenmesi için 130 milyon sternlik yatırım yapmıştır. Spor tesisleri, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları'nda sporculara ev sahipliği yapmıştır ve 2015 Rugby Dünya Kupası'nda rol almıştır.

Başkentten arabayla bir saatten az bir mesafededir ve Luton ve Heathrow gibi birçok havalimanına doğrudan demiryolu bağlantılarından yararlanabilirsiniz. Bedfordshire Üniversitesi, Luton Üniversitesi ve De Montfort Üniversitesi'nin Bedford kampüsünün 2006'da birleşmesiyle oluşturulmuştur.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Bedfordshire Üniversitesi, vizeler, konaklama, seyahatler, yeni öğrencilere yönelik oryantasyon ve indüksiyon gibi konularda destek sağlayan özel bir Uluslararası Ofis'e sahiptir. Ayrıca, akademik İngilizce, İngiliz kültürü yönleri ve daha genel eğitim becerileri ile ilgilenen İletişim Becerileri kursu da hizmet vermektedir.

Alışmayaçalışan yeni öğrenciler pek zorluk çekmeyeceklerine emin olabilirler.

Sıralama

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 128. sırada
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 121. sırada gösterilmiştir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin sonuçlarına göre, Bedfordshire Üniversitesi, 2008 yılından bu yana dünyadaki lider araştırmalarını iki katına çıkarmış; bununla birlikte, araştırma alanında dünya liderliğinde veya uluslararası alanda mükemmel olduğuna karar verilen personel sayısı dört kat artırmıştır.

Konaklama

Luton'da stüdyo dairelerden ortak dairelerden, payalaşımlı dairelere kadar bir çok konaklama sunmaktadır. Öğrenciler ayrıca otel bünyesindeki bir spor salonundan, 24 saat açık çamaşırhaneden ve 24 saat güvenlikten ücretsiz yararlanabilirler. Bedford'da, öğrenciler Öğrenci Köyü veya Özgürlük Parkı'ndaki iki farklı konaklama seçeneğinden birini tercih edebilirler.

Lokasyon

Luton, Birleşik Krallık'ın en büyük şehirlerinden biri ve aynı zamanda en çeşitliler sunmaktadır. Bu canlı, çok kültürlü topluluğu 140'tan fazla ülkeden öğrenciler oluşturmaktadır. Bunun yanısıra, Bedford, Parklar ve açık alanlarla çevrili daha sakin bir ortama sahiptir.

Luton, Londra'nın St. Pancras istasyonuyla aynı tren hattında olan hem Luton hem de Bedford kampüslerine yakındır ve kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Yolculuk, Bedford'dan yaklaşık 40 dakika ve hızlı bir trenle Luton'dan 22 dakika sürer. Londra Luton havaalanı ana Luton kampüsüne sadece 4 km uzaklıktadır

Mezunlar

 • Maggie Alphonsi – Uluslararsı İngilizce kadın ragbi oyuncusu.
 • Gemma Hunt - BBC  TV sunucusu.
 • Melvon Odoom – 100 KISS  Kahvaltı programının sunucusu.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi… Daha fazla

İngiltere’de Moda & Lüks Marka Yönetimi MBA

Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi