Bath Spa Üniversitesi
Bath Spa Üniversitesi

Rank

Bath Spa Üniversitesi Ranking

104

location

Bath Spa Üniversitesi Location

South England

Bath Spa Üniversitesi

Rank

University Ranking

104

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bath, England
Kuruluş Tarihi 1975
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8%
Öne Çıkan Bölümler Dijital Tasarım, Yaratıcı Yazarlık, İşletme ve Yönetim
Uluslararası Ücretler £12,500-14,000
Temel Bilgiler
Lokasyon Bath, England
Kuruluş Tarihi 1975
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8%
Öne Çıkan Bölümler Dijital Tasarım, Yaratıcı Yazarlık, İşletme ve Yönetim
Uluslararası Ücretler £12,500-14,000

Genel Bakış

Bath Spa Üniversitesi, öncelikle sanat ve beşeri bilimler konularına odaklanmaktadır ve 1852'de kurulmuş, 2005'te resmi  bir üniversite olmuştur. Bath Spa'nın ana merkezi 2014'te tamamlanan Newton Park olmak üzere, şehir içinde ve çevresinde birçok kampüsü vardır. İngiltere'deki dijital medya ile ilgili öğretim olanaklarının en iyilerinden bazılarına sahiptir.

Bath Spa Üniversitesi, 40 farklı ülkeden 7.500'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Bu nispeten küçük boyut, Bath Spa'nın öğretim ve öğrenci refahına güçlü bir şekilde odaklanan kişisel ve samimi bir üniversite olmaya devam ettiği anlamına gelmektedir. Öğrenci memnuniyeti şu anda tüm derslerde %81 oranındadır, öğretim ise %90 oranında olumlu olarak değerlendirilmiştir.

Bath Spa Üniversitesi, üniversite yaşamında büyük rol oynayan müzik, tiyatro, dans, koro ve görsel sanatlar gibi aktiviteleri için "Hangi? Üniversite Rehberi" (Which? University’ Guide) tarafından İngiltere'deki en yaratıcı altı üniversiteden biri seçilmiştir 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Öğrenci Destek Hizmeti, göçmenlik prosedürleri, seyahat, konaklama ve gerekli olabilecek diğer bilgiler hakkında önerilerde bulunabilir. Servis ayrıca kalkış öncesi brifingleri, vize desteği ve varıştan sonra yabancı öğrenciler için uluslararası bir oryantasyon haftası sunmaktadır. Öğrenci Birliği'nin özel bir Uluslararası Öğrenci Temsilcisi vardır ve Londra gezileri, film geceleri ve partiler gibi etkinlikler Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından düzenlenir.

Sıralama

  • 2019 Times Üniversite Rehberi'nde 130. sırada
  • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 107. sırada

Konaklama

Bath Spa Üniversitesi, öğrencilerin yaşaması için üç farklı konaklama bloğu sunmaktadır. Kütüphanenin ve büyük akademik bölümlerin bulunduğu Newton Park Kampüsü, en-suite seçeneklerle tek ve ortak odalar sunmaktadır. Bankside House, şehir merkezine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Unite Halls, ana kampüsten kısa bir otobüs yolculuğu uzaklıktadır. Yabancı öğrenciler için aile yanında konaklama seçenekleri de mevcuttur.

Lokasyon

Bath, çarpıcı manzaraları, güzel parkları ve ikonik mimarisiyle bir Dünya Mirası Şehridir (UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan dünyadaki üç şehirden biridir). Roma Hamamı neredeyse 2.000 yıllıktır ve bugün hala ziyaret edilebilecek durumdadır.

Düzenli doksan dakikalık tren yolculukları sizi doğrudan Londra'nın merkezine götürür ve Bristol, trenle sadece 10 dakika uzaklıktadır ve İngiltere'nin diğer kısımlarına da ulaşım bağlantıları sunar. Bath, güzel kırsal alanlarla çevrilidir ve Cotswolds, Mendips ve Wye Vadisi'ne kolayca ulaşılabilir. İngiltere'nin batısındaki en popüler turistik yerdir.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Bath Spa 2019 Eylül dönemi için dört yeni lisans bölümü açtı

Bath Spa Üniversitesi 2019 Eylül dönemi için dört yeni lisans bölümü açtı.   Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi