Bangor Üniversitesi
Bangor Üniversitesi

Rank

Bangor Üniversitesi Ranking

62

location

Bangor Üniversitesi Location

Wales

Bangor Üniversitesi

Rank

University Ranking

62

location

Img

Wales

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bangor, Wales
Kuruluş Tarihi 1884
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13%
Öne Çıkan Bölümler Spor Bilimi, Muhasebe, Mühendislik
Uluslararası Ücretler £12,500-15,300
Temel Bilgiler
Lokasyon Bangor, Wales
Kuruluş Tarihi 1884
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13%
Öne Çıkan Bölümler Spor Bilimi, Muhasebe, Mühendislik
Uluslararası Ücretler £12,500-15,300

Genel Bakış

Bangor Üniversitesi, 1884 yılında kurulmuş bir Galler üniversitesidir. Halen Bangor, 85 farklı ülkeden 11.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır ve Londra'nın Kuzey Batı'sına yaklaşık 450 km’lik mesafede,  Galler’in kuzey kıyısında yer almaktadır. Manchester Uluslararası Havaalanı, trenle yaklaşık iki saat uzaklıktadır.

Bangor'un kıyısındaki konumu nedeniyle, Okyanus Bilimi için iyi bilinen bir yer olduğu anlamına gelmektedir. Bununla birlikte, Muhasebe ve Finans, Spor Bilimi ve Elektronik Mühendisliği için de güçlü bir üne sahiptir. Bangor Üniversitesi,  en son Ulusal Öğrenci Anketinde, öğrenci memnuniyeti sıralamasında  İngiltere'de ilk onda ve Galler'de ilk sırada yer almıştır.

Uluslararası öğrencilere İngilizce gramer, kelime dağarcığı ve iş İngilizcesi derslerinden oluşan  ücretsiz İngilizce dil kursu desteği sunulmaktadır. Bangor'un  tadını çıkarmak için tüm öğrencilerin sunulan fırsatlardan keyif alabileceği ücretsizlik üyeliği olan yaklaşık 150 kulüp ve topluluk vardı

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Bangor Üniversitesindeki Uluslararası Öğrenci Ofisi, tüm uluslararası öğrencilere ve ailelerine destek ve rehberlik hizmeti sunmaktadır. Çalışma desteği, finansal öneriler ve yaşanacak yer bulma gibi konularda yardımcı olmak için her zaman hizmetinizdedir.

Bangor Üniversitesi Öğrenim Becerileri Merkezi, üniversite yaşamı ve akademik yazım ve okuma, istatistikler, sunum becerileri ve proje yönetimi üzerine derslerle akademik ilerleme konusunda yardımcı olabilir.

Londra, York ve diğer ilgi çekici yerlere geziler ve üniversitedeki etkinlikler yıl boyunca organize edilirken, kampuse ayak basacağınız günden mezun olacağınız güne kadar size yardımcı olacak 20'den fazla uluslararası öğrenci elçisi de bulunmaktadır. 

Sıralama

  • The Times University Guide 2020’de 70. sırada
  • Guardian University Guide 2020’de 78. sırada

En son Ulusal Öğrenci Anketi, öğrenci memnuniyeti bakımından Bangor Üniversitesi'ni İngiltere'de ilk on ve Galler'de en iyi olarak sıralamıştır. Bangor Üniversitesi, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin sonuçlarına göre İngiltere'de ilk 40'da yer almaktadır. 

Konaklama

Bangor Üniversitesi, Eylül 2015'ten itibaren öğrencilerin yararlanabileceği, iki ayrı bölgede 3000 odaya sahiptir. Tüm konaklama birimleri yemeklerin kendi tarafından hazırlandığı ve Bangor Üniversitesi konaklama biriminde yaşayan tüm öğrencilere ücretsiz spor salonu üyeliği sunulmaktadır. Tüm Bangor Üniversitesi öğrencileri, ilk yılında üniversite konaklama garantisi altındadır.

 

Lokasyon

Bangor, 15.000'in çok az üzerindeki nüfusuyla İngiltere'nin en küçük şehirlerinden biri olarak benzersiz, samimi bir ortama sahiptir. Snowdonia Dağları ve Irish Denizi arasında yer alan doğal mekan, yürüyüş, su sporları ve dağ bisikleti gibi her türlü spor için idealdir. Üniversitenin ikonik Ana Sanat Binası nedeniyle üniversiteye "Tepedeki Okul" takma adı verilmiştir.

Bangor, İngiltere'de yaşam maliyeti en ucuz üniversite kasabalarından biri olarak öğrencilerin hayatını kolaylaştırmaktadır.

Mezunlar

Sanat

• R.S. Thomas (şair)

• Kate Roberts (yazar)

• John Ogwen (oyuncu)

• Danny Boyle (yönetmen)

Bilim ve Akademi

• Julian Hibberd (Cambridge Bitki Bilimcisi)

• Tom Parry Jones (mucit)

• Derek Radcliffe (botanikçi, zooloji ve koruma uzmanı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları açıklandı

Oxford Üniversitesi, 2019 UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları'nda İngiltere'nin en çevreci üniversitesi seçildi. Daha fazla

Bangor Üniversitesi, yabancı öğrenciler için %50 indirimli burs vereceğini açıkladı

Bangor Üniversitesi, Eylül 2020 girişleri için hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine öğretim ücretlerinde… Daha fazla

Bangor Üniversitesi 'En İyi Kulüpler ve Topluluklar' ödülünü kazandı

Bangor Üniversitesi'nin Öğrenci Birliği Kulüpleri ve Toplulukları, bu yılki WhatUni Student Choice Ödülleri'nde İngiltere'nin… Daha fazla

Bangor Üniversitesi Öğrenci Konaklama Ödülünü Kazandı

Yıllık Öğrenci anketi sonrasında  Bangor University konaklama üzerine, İngiltere'deki en iyi üniversite seçildi.… Daha fazla

İngiltere’nin En İyi Beş Ziraat Üniversitesi ve Bölümü

Ziraat, 200,000’ in üzerinde güncel öğrencisiyle İngiltere Üniversitelerinde en hızlı gelişen bölümlerden biri kabul… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi