Arts Üniversitesi Bournemouth
Arts Üniversitesi Bournemouth

Rank

Arts Üniversitesi Bournemouth Ranking

54

location

Arts Üniversitesi Bournemouth Location

South England

Arts Üniversitesi Bournemouth

Rank

University Ranking

54

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Arts Üniversitesi Bournemouth

Temel Bilgiler
Lokasyon Bournemouth, England
Kuruluş Tarihi 1884
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10.4%
Öne Çıkan Bölümler Güzel Sanatlar, Tasarım, Film Prodüksiyon
Uluslararası Ücretler £16,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Bournemouth, England
Kuruluş Tarihi 1884
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10.4%
Öne Çıkan Bölümler Güzel Sanatlar, Tasarım, Film Prodüksiyon
Uluslararası Ücretler £16,500

Genel Bakış

Arts University Bournemouth 1884 yılında alanında uzman bir enstitü olarak kurulmuştur. Günümüzde İngiltere’de eğitim veren 18 üniversiteden birisidir. 2008 yılında Taught Degree Awarding Powers ödülünü vedaha sonra Temmuz 2009’da Sanat Üniversitesi ünvanını aldı.

AUB bir sanat üniversitesine göre mezun istihdamında çok yüksek bir orana sahiptir. Üniversitenin istihdamdaki odağı deniz aşırı uzanmaktadır ve AUB bünyesinde sayısız uluslararası işbirliği, ortaklık, proje ve yurtdışı çalışma programı barındırmaktadır.

AUB sayısız çalışma salonu, büyük bir galeri, 50,000’in üzerinde kitap ve 45,000’in üzerinde e-kitap barındıran kaliteli bir kütüphaneye sahiptir. Kütüphaneyle birlikte tasarım derslerini desteklemek amaçlı 12,000’den fazla nesne de bulundurmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Şu an ülkede eğitim gören 60’dan fazla ülkeden 450’den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır. Bu öğrenciler tarafından yüksek bir memnuniyet geri bildirimi alınmaktadır ve bunun yanı sıra UK Border Agency tarafından “A” enstitüsü olarak sınıflandırılmaktadır.

Sıralama

 • Times University Guide 2020 sıralamasında 43. sırada yer almıştır.

AUB istikrarlı olarak öğrenci memnuniyeti anketlerinde ve mezuniyet beklentilerinde son derece iyi sonuçlar almaktadır. İngiltere’deki “specialist creative” olarak geçen bütün üniversiteler arasında en iyisi olarak nitelenmektedir. 2012 yılında mezuniyet sonrası verilerine bakıldığı zaman %97.7 gibi çok yüksek bir oranda istihdam göze çarpmaktadır. En son Quality Assurance Agency for Higher Education akademik standartları ve verilerine göre üniversite olası en yüksek dereceye layık görülmüştür.

Konaklama

Aub kampüste 2 konaklama bloğuna sahiptir ancak The Arts University Bournemouth Student Services düzenlediği toplantılarla kampüs dışında yaşamak isteyen öğrencileri de bir araya getirmektedir. Ekip “Nerede yaşamak avantajlı olur?”, “Nasıl başvurulur?” gibi soruları cevaplamak ve öğrencilere yardımcı olmak için her zaman ulaşıma açıktır.

Lokasyon

Arts University Bournemouth’un kampüsü Bournemouth şehrine bağlı Poole kasabasında bulunmaktadır. AUB harika bir sahil iklimine sahiptir. Temiz havayla birlikte güzel sahil ve dağ manzaralarına da sahiptir. Porstmouth ve Londra gibi büyük şehirlere trenle çok kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir.  

Heathrow Havaalanı üniversiteden arabayla yaklaşık iki saatlik mesafededir ve  bir diğer büyük havaalanı olan Gatwick’e de tren yoluyla ulaşım gayet kolaydır.

Mezunlar

 • Wolfgang Tillmans (photographer and Turner Prize winner)
 • Simon Beaufoy (screenwriter)
 • Nick Knight (photographer)
 • Reginald Johnson (cinematographer, founder of the Film School in 1964)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi