Aberystwyth Üniversitesi
Aberystwyth Üniversitesi

Rank

Aberystwyth Üniversitesi Ranking

42

location

Aberystwyth Üniversitesi Location

Wales

Aberystwyth Üniversitesi Aberystwyth Üniversitesi

Rank

University Ranking

42

location

Img

Wales

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Aberystwyth, Wales
Kuruluş Tarihi 1872
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.3%
Öne Çıkan Bölümler Politika, Bioloji, Bilgisayar Bilimleri
Uluslararası Ücretler £13,200-14,750
Temel Bilgiler
Lokasyon Aberystwyth, Wales
Kuruluş Tarihi 1872
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.3%
Öne Çıkan Bölümler Politika, Bioloji, Bilgisayar Bilimleri
Uluslararası Ücretler £13,200-14,750

Genel Bakış

1872 yılında kurulmuş olan Aberystwyth Üniversitesi Galler bölgesinin ilk üniversitesidir. Üniversitenin 2,000’i uluslararası olmak üzere 14,000 öğrencisi vardır. Aberystwyth Üniversitesi tüm öğrencilerine eğitimlerinin bir parçası olarak bir yıl süren iş yerleştirmesi sunan tek İngiliz üniversitesidir. Bu iş deneyimi öğrencilerin ortalamadan daha yüksek istihdam seviyelerine ulaşmasını sağlar.

Aberystwyth Üniversitesi dünyadaki en büyük uluslararası ilişkiler departmanına sahiptir. Lisansüstü eğitim alan 150 yüksek lisans ve doktora öğrencisine ev sahipliği yapar. Bangor Üniversitesi ile paylaşılan Biyolojik, Çevresel ve Kırsal Bilimler Enstitüsü, sürdürülebilir arazi kullanımı, iklim değişikliği ve gıda ve su kaynaklarının güvenliği gibi konuları araştıran dünya çapında bir araştırma ve eğitim merkezidir. Aynı zamanda İngiltere’deki beş telif hakkı kütüphanesinden biri olan Galler Milli Kütüphanesi'ne ve Galler'deki en büyük sanat merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

170’ten fazla kulüp, toplulukta ve kampüste yer alan spor merkezinde ders dışındaki zamanlarınızı geçirmek için farklı aktiviteler bulabilirsiniz. Mavi Bayrak ödüllü sahilde sörf ve su sporları yapabilirsiniz.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Aberystwyth Üniversitesi yaklaşık 2,000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararsı Ofis vize, konaklama ve banka işlemleri gibi birçok konuda destek sunmaktadır.

Öğrenci Birliği uluslararası arkadaş sistemi ile uluslararası öğrencilerin ortama alışmasına yardımcı olmaktadır. Dönemin ilk günlerinde ise oryantasyon programı yer almaktadır. Üniversite lisans ve lisansüstü eğitim için geniş yelpazede burs imkanları sunmaktadır.

Sıralama

 • 2020 Guardian Üniversite Rehberinde 54. sırada
 • 2020 Times Üniversite Rehberinde 45. sırada 
 • 2020 QS Dünya Üniversite Sıralamalası'nda 484. sırada yer almıştır.

Aberystwyth Üniversitesi İngiltere genelinde öğrenci memnuniyetinde yüksek sıralamaya sahipken global ölçekteki Uluslararası Öğrenci Barometresi’nde en iyi beş okul arasında yer almıştır. Üniversite 2013 Times Yükseköğrenim Ödüllerinde İnovasyon ve Teknoloji Olağanüstü Katkı ödülünü kazanmıştır. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde üniversitenin araştırmalarının %95’i uluslararası tanınmış ve üstü seviyede incelenmiştir.

Konaklama

Tüm birinci sınıf öğrencileri üniversite konaklama garantisi altındadır. Uluslararası öğrencilere ise eğitimleri boyunca konaklama garantisi verilir.

Aberystwyth yaşam maliyetleri bakımından İngiltere’nin en uygun okullarından biridir. Konaklama Ofisi düzenli olarak güncellenen bir adres sicili tutmaktadır. Seçenekler arasında geleneksel odalar, self-catering odalar ve paylaşımlı evler bulunur.

Lokasyon

Aberystwyth Üniversitesi ana kampüsü Aberystwyth kasabası ve Cardigan Koyu'na bakan Penglais Tepesi'nde bulunmaktadır. Penglais Kampüsü üniversitenin 17 departmanından 12’sine ve öğrenci yurtlarının büyük bir kısmına ev sahipliği yapar. ‘Old College’ olarak bilinen özgün bina, üniversite yönetiminin yanı sıra Galler Dili ve Eğitim fakültelerini de bünyesinde barındırır.

Kasaba Cardigan Koyu’nun hakimiyeti altındadır. Yaz aylarında öğrenciler plajda eğlenirken kış aylarında ise deniz sörf ve yelken sörfü için idealdir.

En yakın havalimanları olan Manchester ve Birmingham havalimanlarına üç saatlik bir yolculukla ulaşılabilir. London Euston’dan ise standart tren servisiyle beş saatlik yolculuk yapılabilir.

Mezunlar

 • HRH Charles, Wales Prensi
 • Alex Jones (TV Sunucusu)
 • Jan Pinkava (Oscar ödüllü animasyon sanatçıcı, Pixar)
 • Alan Cox (Programcı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

2020 Ulusal Öğrenci Anketi sonuçları açıklandı

İngiltere'de eğitim alan öğrenciler, bu yılki Ulusal Öğrenci Anketi'ne göre, geçen yılların sonuçlarında % 1'lik bir artışla,… Daha fazla

İngiltere’nin En İyi Beş Ziraat Üniversitesi ve Bölümü

Ziraat, 200,000’ in üzerinde güncel öğrencisiyle İngiltere Üniversitelerinde en hızlı gelişen bölümlerden biri kabul… Daha fazla

Galler'de Dünya Sıralamasına Girmiş En iyi 5 Üniversite

Galler İngiltere’nin göz kamaştıran güzelliklere sahip, şehir kalabalığından doğal güzelliklere çıkan gizli geçidi… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi