Abertay Üniversitesi
Abertay Üniversitesi

Rank

Abertay Üniversitesi Ranking

80

location

Abertay Üniversitesi Location

Scotland

Abertay Üniversitesi

Rank

University Ranking

80

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Dundee, Scotland
Kuruluş Tarihi 1888
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10.1%
Öne Çıkan Bölümler Bilgisayar Oyunları Dizayn, Business, Mühendislik
Uluslararası Ücretler £12,250-14,250
Temel Bilgiler
Lokasyon Dundee, Scotland
Kuruluş Tarihi 1888
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10.1%
Öne Çıkan Bölümler Bilgisayar Oyunları Dizayn, Business, Mühendislik
Uluslararası Ücretler £12,250-14,250

Genel Bakış

Abertay Üniversitesi Dundee Teknoloji Enstitüsü, , bilgisayar oyunları ve sanat tasarımına alanlarındaki başarılarıyla bilinmektedir. Her iki alanda da resmi akreditasyona sahip tek İngiltere üniversitesidir aynı zamnada oyunlar için Çin Pekin Üniversitesi ile ortaklık yapmaktadır. Üniversite aynı zamanda akademik olarak BT alanında, ayrıca ticaret, ekonomi ve biyoteknoloji alanlarında da başarılarıyla bilinmketedir.


Abertay, doğu İskoçya'da Dundee'de bulunmakta ve 5.000'in üzerinde öğrenci kayıtlı bir kampus üniversitesidir. Kursların ve binalardan birçoğu modern, beş okulda ortak bir öğrenim yüksek teknoloji çalışmaları ve Üniversite için bölümler ve fakülte görevi gören enstitüler vardır. Ayrıca, ahşap teknolojisi, kentsel su sistemleri ve biyoinformatik alanlarında çok sayıda uzman departman bulunmaktadır. Abertay Üniversitesi, Sony, Microsoft, Nadir ve Codemasters gibi şirketler ile birçok güçlü endüstriyel bağlantısı bulunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası öğrenciler, 60'ın üzerinde farklı ülkelerden gelen Uluslararası Öğrenciler, öğrenci nüfusunun neredeyse% 20'sini oluşturmaktadırlar. Abertay Üniversitesi, yeni öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmelerine ve geliştirmelerine olanak İngilizce kursları sunmaktadır.

Uluslararası öğrencilere Uluslararası Rehber'den de yararlanılabilir. Üniversiteden uluslararası öğrenciler düşünülerek hazırlanan rehber, vize, bankacılık, yerel iklim ve tıbbi yardım da dahil olmak üzere çeşitli konularda yarardım alabilirler.

Sıralama

 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından  87. sırada
 • 2017 yılında The Times University Guide tarafından  98. sırada gösterilmiştir.


Abertay Üniversitesi, bilgisayar tasarımında özel dereceler sunmak için Birleşik Krallık'ta ilk üniversitedir. Bu alanda İskoçya'da biyoinformatik ve biyoteknoloji teklifinde bulunmuştur. Abertay'ın psikoloji araştırmalarının yaklaşık üçte ikisi ve spor biliminde araştırma ve çevre araştırmalarının yarısından fazlası, 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde 'uluslararası mükemmel' veya 'dünya lideri' olarak derecelendirilmiştir.

Konaklama

Özel ya da doğrudan Üniversite tarafından kiralanmış öğrenci konut konaklama seçenekleri vardır. Bütün birinci sınıf öğrencilerine konaklama için öncelik verilir. Abertay Üniversitesi'nin kendi yemeklerini hazırlayabilecek beş konutu mevcuttur. Konaklama tek kişilik yataklardan çok odalı kadar daireler mevcuttur ve hepsi üniversiteye yürüme mesafesinde. Mutfaklı daireler standart mutfak imkanlarıyla döşenmiştir. 24 saat kampüs güvenliği de mevcuttur.

Lokasyon

Abertay Üniversitesi kampüsü, İskoçya'nın dördüncü büyük şehri olan Dundee şehrinin merkezinde yer almaktadır. Günümüzde Dundee, Dundee'nin bilimsel etkinlikleriyle ilgili tarihi ve Robert Falcon Scott'un Antarctic keşif gemisi olan Dundee'de keşfedilen ve şu anda şehir limanına bağlanan RRS bulmasına binaen Keşif Şehri olarak bilnmeye başlamıştır. . Biyomedikal ve teknolojik endüstriler 1980'lerden beri İngiltere'nin dijital eğlence endüstrisinin yüzde 10'unu oluşturmaktadır.

Mezunlar

 • David Jones (Founder of Rockstar North)
 • Joe FitzPatrick (Scottish MSP)
 • Nick Mercer (Lead singer of Sergeant)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi