Architectural Association School of Architecture
Architectural Association School of Architecture

location

Architectural Association School of Architecture Location

London

Architectural Association School of Architecture

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Architectural Association School of Architecture

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1847
Öne Çıkan Bölümler Mimarlık, Tasarım
Uluslararası Ücretler £13,400-14,500
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1847
Öne Çıkan Bölümler Mimarlık, Tasarım
Uluslararası Ücretler £13,400-14,500

Genel Bakış

AA Okulu, modern mimarlık eğitimi ve mesleğiyle hem yanyana büyümüş hem de şekillenmesinden çok büyük derecede rol almıştır.

AA tasarım gündeminin geniş bir şekilde kapsayan bir yıllık Foundation bölümü, beş yıllık ARB/RIBA tarafından tanınan Mimarlık bölümü ve 11 lisansüstü research programları sunmaktadır. Ziyaretçi Okulu beş kıtada 100’den fazla kısa ders vermektedir.

AA Okulu’nun 750 tam zamanlı öğrencilerinin ve eğitim kadrosunun neredeyse %85’i yurtdışından gelmektedir. Londra’nın kalbinde yer alan okulun sunduğu olanaklar arasında stüdyolar, atölyeler, dijital prototipleme laboratuarları, kütüphane, arşivler, ünlü Public Programme’a erişim ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

Öğrenciler yaş, milliyet ve özgeçmiş farketmeden burs başvurusu yapabilmektedirler. İstisnai yetenek sahibi ve finansal yardıma ihtiyacı olan öğrencilere finansman sağlanmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

AA dünya çapında 60’dan fazla ülkeden gelen öğrenci ve personali ile diğer mimarlık okullarından daha fazla yabancı öğrenciye sahiptir. Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen çok sayıda ziyaretçi eleştirmen, okutman ve diğer katılımcılara ev sahipliği yapmaktadır.

Sıralama

Okul uluslararası platformda dünyanın en eski, en rekabetçi ve en prestijli mimari kuruluşlarından biri olarak tanınmaktadır. Avrupa’da mimarlık okulları için resmi bir sıralama bulunmamasıyla birlikte, AA, İtalyan mimarlık dergisi Domus tarafından Avrupa’nın ilk 50 okulu arasında, tasarım dergisi Jebiga tarafından dünya çapında ilk 10 içinde listelenmiştir.

Konaklama

AA’nın kendine ait bir yurdu bulunmamaktadır fakat öğrencilere Eylül ayı başından itibaren konaklama rehberliği sunmaktadır. Bu süre zarfında bir AA öğrencisi, fiyatlar ve lokasyon hakkında tavsiye vermek için görevlendirilirken, Konaklama Ofisinde geniş çaplı seçenekler tanıtılmaktadır.

Dorset’teki bir ormanda bulunan Hooke Park, sürdürülebilirlik ve ahşap işleri çalışmaları için kullanılmaktadır ve 2010’dan bu yana ufak bir grup öğrenci burada yaşama ve eğitim görme olanağına sahiptir.

Lokasyon

AA’nın yerleşkeleri, avukat odasıyla ünlü Londranın merkezindeki Bedford Square’de yer almaktadır. Kuruluşundan bu yana yakınlardaki John Street üzerinde ek bir Londra yerleşkesini ve Dorset’teki Hooke Park’da 350 dönümlük bir alanı daha bünyesine eklemiştir. Okul ayrıca Bedford Square’deki ana kampüse yakın bir stüdyo alanına daha sahiptir.

Mezunlar

  • Lord Richard Rogers (Pompidou Centre, Millennium Dome, Lloyds Building, European Court of Human Rights)
  • Sir Michael Hopkins (HM Revenue and Customs, Mount Stand at Lord’s Cricket Ground)
  • Sir Phillip Powell (Wolfson College Oxford, Museum of London courtyard)
 
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi