İngiltere’de Fen Bilimleri Eğitimi

İngiltere’de Fen Bilimleri Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları ve Fen Bilimleri sıralaması.

İngiltere’de Fen Bilimleri Eğitimi

Fen Bilimlerine Giriş

Fen bilimleri aralarında biyoloji başta olmak üzere birçok çeşitli alanı kapsar. Bu kategori aynı zamanda zooloji, botanik, biyo-mühendislik ve sinirbilimi de içermektedir. Fen bilimleri alanları ortak birçok konu paylaştığı için birçok üniversite bu program için genel bir müfredat sunup alınan derslerle uzmanlık alanı seçebileceğiniz şekilde düzenlemektedir. 

Fen Bilimleri Programına Başvurmak?

SI-UK Fen Bilimleri başvurularınıza yardım etmek için burada. İstanbul ve Ankara ofislerimizden ya da Skype üzerinden ücretsiz danışmanlık hizmeti alın.

Fen bilimleri alanının genişliği birçok farklı alanda uygulanabilir olduğu anlamına gelmektedir. Fen bilimleri mezunları ve akademisyenleri tığ, ziraat, gıda, hukuk ve psikoloji gibi birçok farklı alanda çalışabilirler. Fen bilimleri mezunları farklı ortamlarda çalışma yeteneğine sahip olup tek başına ya da ekip içinde çalışabilirler. Mezunlar aynı zamanda problem çözme ve analitik düşünme kabiliyetine sahip olurlar. 

Fen Bilimlerinde Kariyer

 • Araştırmacı bilim adamı
 • Farmakolog
 • Akademisyen
 • Laboratuvar teknisyeni
 • Klinik bilim adamı 

Fen Bilimleri için kabul şartları nelerdir?

Birçok fen bilimi programına giriş oldukça rekabetlidir. Eğitim geçmişinizde kimya, biyoloji ve fizik derslerinin olması gereklidir. Matematik dersleri ise zorunlu olmasa da önerilir. Fen bilimleri lisans eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin IELTS sınavında alt bantlarda 6.0 altına düşmemek şartıyla ortalama 6.5 puan alması gerekmektedir. 

IELTS puanınızı yükseltmeniz gerekiyorsa İstanbul ve Ankara ofislerimizde birebir derslerimize katılın. İhtiyaçlarınıza tam olarak cevap verecek IELTS programlarımızdan size en uygun olanı seçin.

İngiltere’de Nerede Fen Bilimleri Eğitimi Almalıyım?

İngiltere’deki en iyi Fen Bilimleri programları hakkında detaylı bilgi almak için ilk 10’daki üniversiteleri inceleyin:

 1. The University of Cambridge
 2. The University of Oxford
 3. Imperial College London
 4. University College London
 5. University of Durham
 6. The University of York
 7. University of Edinburgh
 8. University of Surrey
 9. The University of Bath
 10. University of Sussex

Oxford, Cambridge, Imperial College ya da UCL’e başvururken yardıma mı ihtiyacınız var? Oxbridge Servisimiz, mülakat pratiği ve niyet mektubu yazma uzman desteğimiz ile sizi dünyanın en iyi üniversitelerine yapacağınız başvurulara tam olarak hazırlayacak.

Fen Bilimleri Eğitimine Başvurun

İngiltere’de Fen Bilimleri programları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Premium Servisimizi kullanan öğrencilerimize ise başvuruları arasından en az bir tanesine yerleşme garantisi veriyoruz!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi