Glyndwr Üniversitesi Yeni Drone Teknolojileri Bölümünü Açıyor

26 January 2017

Büyüyen multi milyonluk bir endüstride yeti eksikliğine yönelik olarak, Glyndwr University, insansız droneların tasarımı, kurulumu ve uçurulması üzerine iki yeni bölüm açılacağını duyurdu.

Unmanned Aircraft System Technology'deki MSc eğitimi 2017 Eylül'de başlayacak ve 1 tam yıllık ya da 2 yarı yıllık olarak sürecek. Drone Technology and Operations'daki BEng (Hons) de Eylül'de başlayacak ve 3 tam yıllık eğitimi kapsayacak.

UASler giderek izlenmeye, araştırılmaya ve ziraat, teftiş, madencilik, ormancılık, arkeloji ve sanal gerçeklik oyunlarında veri toplama yönetimine uyumlu olmaya başlamakta. Mühendislik bölümünde kıdemli eğitmen olan Rob Bolam şöyle demekte: " Herhangi biri internet üstünden veya ana cadde dükkanından ucuz bir drone edinebilir ve bu drone'u uçurabilir. Ancak, çok azı, somut ticari faydalar sağlayacak bir drone u üretecek bilgiye sahip olabilir." "İşte bu en muazzam gelişmeyi gördüğümüz yer.

Örneğin, dronelar tarımda mahsulatları inceleme ve değerlendirmede kullanılabilir. Bu amaca ancak droneların ardındaki teknolojiyi anlayarak ve de belirli bir amaç için drone tasarlayarak erişilebilir." MSc eğitimi, Glyndwr University'nin mühendislik ve programcılık bölümlerinden akademisyenlerle verilecektir.

Glyndwr University ve insansız drone programları hakkında daha çok bilgi almak ister misiniz? Bugün ücretsiz danışmanlık için randevu alın.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi