İngiltere'nin İlk 10'unda Yer Alan Loughborough Üniversitesi

3 April 2021

İngiltere'nin tam kalbinde, Londra’nın merkezine yaklaşık 75 dakikalık tren yolculuğu mesafesinde olan ve küçük bir yerleşim olması nedeniyle, yakınlardaki birçok büyükşehir'den daha düşük bir yaşam maliyetine sahip olan, Loughborough Üniversitesi’ni daha yakından tanıyalım mı?

Tümüyle öğrenciler tarafından oylanan 2020 WhatUni Öğrenci Seçimi Ödülleri'nde Yılın Üniversitesi seçilmiştir ve her ulusal lig tablosunda ilk 10 ‘da olmakla birlikte, İngiltere'deki en iyi 10 araştırma üniversitesi arasındadır ve Londra’daki Queen Elizabeth Olimpiyat Parkı'ndaki tek yüksek lisans üniversitesidir.

TÜM lisans dereceleri (isteğe bağlı) bir endüstri yerleştirme yılı içerir ve buna bağlı maaşlı staj & iş deneyimi imkanı sunar. Loughborough Üniversitesi işveren-öğrenci bağlantıları açısından Birleşik Krallık'ta ilk sırada yer alır.

Lisansta ilk yıl öğrenim ücretlerinde % 25 indirim sağlayan uluslararası başarı bursları sunuyor ve üniversiteyi kesin tercihi yapan TÜM lisans öğrencilerine 2 yıl kampüste konaklama garantisi veriyor.

Lisansüstünde ise lisans başarı notlarına bağlı, 3.0 ve üzeri ortalamaya sahip öğrenciler için %10, 3.5 ve üzeri ortalamaya sahip öğrenciler için %20 ve MBA için %40'a kadar uluslararası başarı bursları sunuyor.

Yukarıdaki akademik başarı burslarından hiçbiri ayrı başvuru süreci gerektirmez, yani başvurular otomatik olarak değerlendirilir ve akademik şartları yerine getirmiş öğrencilere otomatik olarak uygulanır.

Eğitimini kendisi finanse eden uluslararası doktora öğrencileri için ‘’doktora süresi boyunca (3 yıla kadar) öğrenim ücretlerinin tamamını kapsayan ‘’ ek burslar sunuyor.

İngiliz Üniversiteleri ve Kolejleri Spor Şampiyonasının 40 yıldır değişmeyen galibi ve sporla ilgili konularda dünyanın en iyi üniversitesi olan Loughborough Üniversitesi ile tanışmaya hazır mısınız?

Hadi bakalım, keyifli kısa filmler izleyerek başlamaya ne dersiniz :)

https://www.youtube.com/watch?v=KMtxMzJwS8I

https://www.youtube.com/watch?v=7_--bwEO2Rw

https://www.youtube.com/watch?v=8RHZ1K-ev2w

Loughborough Üniversitesi' nin geleceğinize kazandıracağı sayısız akademik avantaja kavuşmak için kapılarını birlikte açalım mı?

Bekliyoruz...

 

Bu makalenin içerdiği Üniversiteler:

  • Loughborough University

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi