Birleşik Krallık Covid-19 Önlemleri Hakkında Ek Düzenlemeler

1 March 2021

11 Şubat Perşembe günü Birleşik Krallık hükümeti ülkeye giriş yapacak öğrencileri de yakından ilgilendiren Covid-19’un yayılmasını kontrol altına almak adına ülkeye gelen yolcuların uyması gereken bir dizi yeni önlemin yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Yeni kurallar daha önce ülkeye girmeden en az 3 gün önce yapılan PCR testine ek olarak ülkeye giriş yapacak tüm yolcular için Birleşik Krallığa vardıklarında maliyeti 210 sterlin olan 2 yeni PCR testi daha yaptırma zorunluluğu getiriyor.

Ortak Seyahat Alanı dışından İngiltere’ye giren öğrencilerin kendi ülkelerinden ayrılmadan önce bu testleri rezerve etmeleri ve 10 günlük izolasyonlarının 2. ve 8. günlerinde yeni Covid- 19 testlerini yaptırmaları gerekiyor.

Öğrencilerin seyahatlerinden en az 48 saat öncesinde izolasyon kurallarına uyulduğunu kontrol etmek amaçlı bir yolcu tanımlama formu doldurmaları gerekiyor. Bu yeni kurallar çerçevesinde İngiltere sınırına geldiklerinde formu doldurmamış yolcuların ise Birleşik Krallığa girmelerine izin verilmiyor.

Covid-19’un potansiyel olarak zararlı varyantlarının ülkeye yayılmasını önlemek için ise Kırmızı Liste olarak da bilinen seyahat yasağı listesindeki ülkelere seyahat etmiş kişilere daha katı önlemler uygulanması yönünde alınan kararlar kamuoyuna duyurulmuştur.

Daha fazla bilgi edininiz: 2021’de hayat normale dönerken yeni sağlık ve seyahat kuralları Birleşik Krallığın öğrencilerin sağlık güvenliğine verdiği önemi gösteriyor. Hayatınızı ve planlarınızı ertelemeyin. Birleşik Krallıkta size uygun programları arama ve üniversite başvurularınıza başlamak için daha iyi bir zaman olamazdı. Başlamak için bugün SI-UK ile ücretsiz bir görüşme ayarlayın.

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi
  • Birmingham Üniversitesi