İngiltere'de Tasarım ve El Sanatları Eğitimi

İngiltere'de Tasarım ve El Sanatları Eğitimi

Kariyer seçenekleri, giriş koşulları veTasarım ve El Sanatları için sıralamalar.

İngiltere’de Tasarım ve El Sanatları Eğitimi

Tasarım ve El Sanatları Bölümleri Hakkında

İngiltere’deki Tasarım ve El Sanatları bölümleri öğrencilere, çeşitli alanlarda tasarım objeleri üretebilmek için geleneksel ve son teknoloji üretim yöntemlerini kullanma imkanı verir.

Öğrenciler, metal, kil, plastik, ahşap, alçı gibi klasik materyallerin yanında 3D tarayıcı, 3D yazıcı gibi en yeni teknolojik aletlerle çalışabilirler. Öğrencilerin eğitimleri boyunca üstlendiği projelerin boyutu ve ölçeği, ölçek ve karmaşıklık bakımından değişkenlik gösterecektir. Düzenlenecek olan sergilerde, öğrenciler ürünlerini tanıtıp satarken girişimcilik becerileri de gelişecektir.

SI-UK Sanat ve Tasarım Servisi

İngiltere’deki Tasarım ve El Sanatı okullarına başvurmak son derece rekabetçi bir süreçtir. SI-UK’in Sanat ve Tasarım Servisi ilgilendiğiniz sanat dalıyla ilgili portfolyo hazırlamanız noktasında, yeteneklerinize göre üniversitelerden kabul alma önerileri açısından uzman tavsiyeleriyle size yardımcı olacak, başvurularınızı adım adım takip edecektir.

Bölümde, özgün çizim ve tasarım, müşteri için tasarım, işletme ve yaratıcılık uygulamaları içeriğinde dersler işlenecektir. Çoğu Tasarım ve El Sanatları bölümü, öğrencilerine, mezuniyet sonrasında işe yerleşme imkanı da sunar.

Tasarım ve El Sanatları Alanında Kariyer

İllüstrasyon, grafik ve iç tasarım, tekne üretimi, kuyumculuk, seramik sanatları, sanat danışmanlığı, sanat eseri satın alma sorumlusu, küratörlük, Tasarım ve El Sanatları mezunu olduğunuzda çalışabileceğiniz alanlardan birkaçıdır.

Daha geniş ölçekte bakılırsa, multimedya, yayıncılık, reklamcılık, galeri ve müzecilik, moda ve sinema gibi farklı alanlarda çalışmanız da mümkündür.

Tasarım ve El Sanatları Bölümüne Giriş Şartları

Çoğu Tasarım ve El Sanatları bölümü, eğitim geçmişiniz ile alakalı özel bir koşul belirtmez ancak sanatla ilgili bazı becerilere sahip olmanızı isteyebilir. Çizimlerinizin ve sanatsal işlerinizin yer aldığı bir portfolyo, kişisel olarak özgün, yaratıcı ve hayal gücü kuvvetli biri olduğunuzu gösteren, başvurunuzu güçlendirecek belgeler sunmanız gerekebilir.

 • Typical International Baccalaureate requirements: 28 puan.
 • Typical IELTS requirements: Her bölümden en az 5.5 olmak üzere ortalama 6.0 puan
IELTS Hazırlık Kursları

Tasarım ve El Sanatları bölümüne başlamadan önce IELTS seviyenizi yükseltmek istiyorsanız, İstanbul ve Ankara’daki merkezlerimizde esnek ders programlı IELTS sınıflarımıza katılın.

İngiltere’deki üniversitelerin giriş şartlarının okuldan okula değişkenlik gösterdiğini unutmayın.

İngiltere’de Hangi Okullarda Tasarım ve El Sanatları Eğitimi Alabilirsiniz?

Birleşik Krallık’taki Tasarım ve El Sanatları bölümleri hakkında ayrıntılı bilgi için, The Guardian University Guide 2019'da yer almış en iyi 10 üniversiteyi inceleyebilirsiniz:

 1. Leeds Arts University
 2. Kingston University
 3. Goldsmiths, University of London
 4. Loughborough University
 5. University of Lincoln
 6. Arts University Bournemouth
 7. Staffordshire University
 8. Coventry University
 9. Nottingham Trent University
 10. University of Edinburgh

Tasarım ve El Sanatları Bölümlerine Başvurun

İngiltere’deki Tasarım ve El Sanatları bölümleri hakkında ayrıntılı bilgi için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanın. Premium Servisimizin en az bir okuldan kabul almanızı garantilediğini unutmayın!

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi