College London Üniversitesi
College London Üniversitesi

Rank

College London Üniversitesi Ranking

8

location

College London Üniversitesi Location

London

College London Üniversitesi

Rank

University Ranking

8

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

College London Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1826
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 29.7%
Öne Çıkan Bölümler Tıp, Bilim, Hukuk
Uluslararası Ücretler £16,340-24,140
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1826
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 29.7%
Öne Çıkan Bölümler Tıp, Bilim, Hukuk
Uluslararası Ücretler £16,340-24,140

Genel Bakış

University College London, Londra Üniversitesi'nin en eski ve en büyük yüksekokuludur. UCL, 'Londra’nın Global Üniversitesi' olarak bilinir. Güncel olarak dünya sıralamalarında 7. sırada (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2016) yer alan üniversite, araştırma kalitesi ölçeğinde İngiltere'nin en iyi üniversitesi seçilmiştir (Research Excellence Framework). UCL 1826 yılında kurulmuştur. Şu anda kayıtlı 29,000 öğrencisinin 13,000'ini uluslararası öğrenciler oluşturur.

UCL, Oxford ve Cambridge üniversiteleri ile birlikte 'Altın Üçgen'i oluşturan UCL aynı zamanda elit Russell Grubu'nun bir üyesidir. UCL'deki güncel öğretim görevlileri ve mezunlar, toplamda 29 Nobel ödülü kazanmışlardır. Şu anda üniversitede görevli olan 840 profesör ve 6.000 akademik personel kendini araştırma ve öğretime adamıştır. UCL öğrencileri, Büyük Ormond Çocuk Hastanesi, Royal Free Hastanesi ve Moorfields Göz Hastanesi gibi birçok büyük eğitim hastanesi ile kurulan yakın ilişkilerden faydalanırlar.

University College London uluslararası önem taşıyan projeler üzerinde çalışırken, öğrencilerin farklı kültürel bakış açılarını özgürce keşfetmelerinin teşvik edilmesini sağlamak için 'küresel vatandaşlık eğitimi' fikrini geliştirmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Ofis birinci ve ikinci dönemin başlangıcından önce yurtdışından gelen öğrencilere yönelik bir oryantasyon programı düzenler. UCL ayrıca dünyanın dört bir yanından 260'ın üzerinde üniversite ile aktif öğrenci değişimi ve araştırma bağlantılarına sahiptir.

Her dönem için, uluslararası öğrencileri etkileyen konular ve etkinlikler ile ilgili, öğrencilere güncel bilgi vermek için 'Uluslararası Öğrenci Haberleri' adlı elektronik bir bülten yayınlanır. Tüm lisans öğrencilerine kişisel bir danışman atandığı gibi, gerektiğinde yardım almak için fakültelerin ve departmanların da ayrı ayrı danışmanları vardır.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2016’da 10. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2016’da 12. sırada
 • Complete University Guide 2016’da 13. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2016’de 7. sıradadır

University College London, 2014 Research Excellence Framework'e göre İngiltere'de araştırma gücü ölçeğinde en iyi üniversite seçilmiş ve bünyesinde çok sayıda 'dünya çapında' araştırma yapılmıştır.

Konaklama

Eğitiminlerinin ilk senesindeki tüm uluslararası lisans ve lisansüstü öğrencilerine konaklama garantisi verilir. UCL  konaklama seçenekleri; tam pansiyon yemekli konaklamadan, yemeksiz paylaşımlı dairelere, yemekli fakülte içi yurtlara ve partner kurumlar üzerinden ayarlanan özel konaklamaya kadar çok çeşitlidir. Üniversite konaklama birimleri Bloomsbury, Marble Arch ve Paddington gibi lokasyonlarda konumlanmıştır.

Lokasyon

University College London Bloomsbury, Archway ve Hampstead'de bulunan üç ana kampüse ayrılır. Bloomsbury; British Museum, Royal Academy of Dramatic Art, İngiliz Medikal Birliği, University of London Senato Evi ve Eczacılık Okulu, Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu, Royal Veterinary College gibi önemli UCL kolejlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Archway Kampüsünde, Multidisipliner Eğitim, Bilişim, Klinik Araştırma ve Sağlık Hizmetleri Araştırmaları üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Hampstead Kampüsü ise, tıp fakültesinin ana öğretim ve araştırma merkezidir. UCL öğrenci birliği, ülkedeki üniversiteler arasında en çeşitli klüplere ve topluluklara sahip olmakla övünür. UCL eğitim sürecinde sosyalleşmek de isteyen öğrencilere bu yanıyla da hitap eder.

Mezunlar

 • Alexander Graham Bell (Telefonun mucidi)
 • Christopher Nolan (Yönetmen)
 • Mahatma Gandhi
 • Junichiro Koizumi (Japonya Başbakanı, 2001-2006)
 • Chris Martin (Coldplay Solisti)
 • Ricky Gervais (Komedyen)

College London Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’deki En Popüler 6 Mühendislik Bölümü

İngiltere’de mühendislik disiplinler arası ve çok yönlüdür. Bir mühendislik dalı seçmeden önce, altından kalkabilmeniz için gerekli olan kabiliyetlerinizin yeterliliği konusunda dürüst bir fikriniz olmalıdır. En popüler mühendislik bölümlerine göz atın.

Daha fazla oku

İngiltere’de Gemi Mühendisliği Eğitimi

İngiltere üniversiteleri denizcilik sektöründe aranan elemanlar yetiştirmektedir. Gemi mühendisliği hakkında daha falza bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Daha fazla oku

Neden İngilizce eğitimini İngiltere’de almalısınız?

İngiltere, İngilizcenin anavatanıdır. İngiltere'de alacağınız bir İngilizce eğitimi birçok sektörde rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Daha fazla oku

İngiltere’de Hukuk Eğitimi Alın

Hukuk İngiltere’de eğitim görmek isteyen yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üçüncü bölümdür.

Daha fazla oku

İngiltere'de MBA Eğitimi Almak için Geçerli 5 Neden

İngiltere'de bir business okulundan alınan bir MBA eğitimi, dünyadaki en saygın niteliklerden biridir ve mezunlar, yerel ve uluslararası işletmeler tarafından hemen hemen her tür sektörde istihdam edilmektedir..

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi