Warwick Üniversitesi
Warwick Üniversitesi

Rank

Warwick Üniversitesi Ranking

10

location

Warwick Üniversitesi Location

Central England

Warwick Üniversitesi

Rank

University Ranking

10

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Coventry, England
Kuruluş Tarihi 1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 22.5%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Uluslararası Çalışmalar & WMG (Warwick Üretim Birliği)
Uluslararası Ücretler £17,460-22,260
Temel Bilgiler
Lokasyon Coventry, England
Kuruluş Tarihi 1965
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 22.5%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Uluslararası Çalışmalar & WMG (Warwick Üretim Birliği)
Uluslararası Ücretler £17,460-22,260

Genel Bakış

Warwick Üniversitesi, Coventry şehrinin hemen dışına konumlanmış, İngiltere’nin öncü kampüs üniversitelerinden biridir. 1965 yılında kurulmuş olan Warwick’te, günümüzde, 120 ülkeden, 18.000’in üzerinde kayıtlı öğrenci vardır. Çoğu İngiliz üniversitesine kıyasla daha genç olmasına rağmen, Russell Group tarafından hazırlanan en seçkin 24 araştırma üniversitesi listesindeki okullardan biridir.

Sanat, Tıp, Bilim ve Sosyal Bilimler fakülteleri için hizmet veren University of Warwick, dünyanın en iyi & genç 10 üniversitesi arasındadır ve bu alanda İngiltere’deki okullar arasında liderdir. Warwick mezunları, İngiltere’de sadece üniversite mezunlarını işe alan kurumlar tarafından tercih edilenler sıralamasında da üçüncü sırada yer alırlar.

2013 yılında, lisans öğrencilerinin %92’si, mezuniyetleri sonrasındaki altı ay içinde bir işe yerleşmiş veya yüksek öğrenimlerine devam etmiştir.Dünya çapında da yüksek başarılara sahip olan The University of Warwick, Times & Guardian Guides’ın 2016 listesindeki 6. sırasını hala korumakta, okul tarafından yapılan araştırmaların %87’si “dünyanın önde geleni” ve “uluslararası düzeyde mükemmel” olarak sınıflandırılmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Okulun uluslararası öğrenci ofisi, öğrencilere eğitimleri öncesi ve eğitimleri boyunca hizmet veren ödüllü bir Öğrenci İşleri ofisidir. Varış öncesi ayarlamalar, göçmenlik tavsiyeleri, oryantasyon programları, öğrencilerin okula tam olarak hazırlanabilmeleri için tasarlanmıştır. Warwick, öğrencilerin eğitimlerine göre onları kampüs içinde veya yerel şirketlerde, sürekli ya da geçici işlere yerleştiren özel iş bulma / kariyer ofisine sahiptir. Kariyer Ofisi, öğrencilerin kariyer hedeflerini oluşturma ve desteklemede oldukça kapsamlı bilgi, rehberlik ve kaynak desteği sunar.

Öğrenciler kariyer fuarlarında ve işveren sunumlarında şirketler ile görüşme imkanı bulur. Öğrenci İşleri aynı zamanda, kariyer planlama üzerine çok sayıda elektronik kaynak ve referans kitaplara erişim imkanı, iş başvuruları ve mülakat hazırlıkları için değerli tavsiyeler sunar.

Sıralama

  • The Times University Guide 2017 listesinde 7. sırada
  • The Guardian University Guide 2017 listesinde 9. sırada
  • QS World University Rankings 2017 listesinde 51. sırada

Warwick, İngiltere’deki her türde okul sıralamasında, en iyi 10 okul arasında yer alır ve dünyanın en prestijli üniversiteleri ile akademik değişim programları için işbirliği yapar. The University of Warwick, Birleşik Krallık’ın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olarak bilinir. 2014’te Research Excellence Framework’e göre, Warwick’in sunduğu araştırmaların %87’si “dünyanın önde geleni” ve “uluslararası düzeyde mükemmel” olarak yorumlanmıştır.

The University of Warwick’in eğitimindeki kusursuzluk QAA’s Teaching Assessment Exercise’ın sonuçlarında da kanıtlanmıştır; okul, 24 bölümün 22’si için “Mükemmel” notu almıştır. Sinema – Televizyon, Bahçe Uzmanlığı Araştırmaları, Matematik, Fransızca ve İtalyanca programları İngiltere’deki en iyiler listelerinde yer almayı sürdürür.

Konaklama

The University of Warwick, İngiltere’deki en geniş kampüs içi konaklama alanlarından birine sahiptir; herkesin ihtiyaçları ve bütçesine göre bir seçenek mutlaka bulunur. Bir daire ya da Halls of Residences’ta, özel ya da paylaşımlı banyo seçenekleriyle konaklayabilirsiniz. Sınırlı sayıda kadın – erkek ayrı konaklamalar için de ayrıca seçenekler vardır.

Tüm tek kişilik veya paylaşımlı öğrenci yurtları yüksek kalitede döşenmiş olup paylaşımlı mutfak kullanımı, hızlı ve ücretsiz internet erişimi hizmetleri sunar. Konaklama başvurularının son tarihinden önce tamamlanması şartı ile, birinci sınıf lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin tamamına kampüs içinde bir konaklama imkanı kesin olarak sağlanır.

Lokasyon

The University of Warwick, İngiltere’nin kalbinde, çok-kültürlü Coventry’nin yanında yer alır; Warwickshire Kontluğu’nun merkezindedir. Bu konum, kampüsün bir yüzünün yoğun, modern bir şehre, diğer yüzünün İngiltere’nin güzel kasaba yaşamına dönük olduğunu gösterir. Coventry, İngiltere’nin en büyük 8. şehridir ve oldukça güzel alışveriş, yeme-içme ve gece hayatı seçenekleri sunar. Ortaçağ’dan kalma tarihi binalar gezilebilirken daha şimdiden ünlü olan modern katedraller de görülebilir.

The University of Warwick, öğrencilere günden güne değişen çeşitli imkanlar ve hizmetler sağlar. The Piazza bölgesi ve Students’ Union binası çevresi, marketler, bankalar, postane, eczane, kitapçılar ve kuaförler bulabileceğiniz büyük alışveriş noktasıdır. Warwick’in merkezi konumu kara, tren ve havayolu ulaşımları için de kolay ulaşılır anlamına gelir : Birmingham International Airport, kampüse 20 dakika uzaklıktadır; trenle Londra’ya ulaşmak ise sadece 65 dakika sürer.

Warwick Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de İşletme Analizi Eğitimi Alın

Şirketler rekabet etme, büyüme ve büyük kar hedeflerine ulaşma ihtiyacı içinde ve İngiltere’de işletme analizi eğitimi almak sizi anahtar çalışan yapacaktır.

Daha fazla oku

Uluslararası İlişkiler: İngiltere’de Verilen Evrensel Bir Eğitim Programı

Gelişmekte olan ülkeler hızla büyürken, gelişmiş ülkelerin de uluslararası alanda daha güçlü ve önemli hale gelmektedir. Günümüzün hızla değişen dünyasında, cazibe merkezi Uluslararası İlişkiler alanına kaydırılmıştır.

Daha fazla oku

İngiltere'nin girilmesi en zor 5 Business okulu

Her yıl binlerce öğrenci İngiltere’nin en iyi business okullarına kabul almaya çalışmaktadır ancak sınırlı kontenjanlar ve zorlu giriş koşulları nedeniyle yapılan her başvuru başarılı sonuçlanmamaktadır.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi