Northumbria Üniversitesi
Northumbria Üniversitesi

Rank

Northumbria Üniversitesi Ranking

65

location

Northumbria Üniversitesi Location

North England

Northumbria Üniversitesi

Rank

University Ranking

65

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Newcastle, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.9%
Öne Çıkan Bölümler Tasarım, Fizik, Hemşirelik Bilimleri
Uluslararası Ücretler £12,500-14,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Newcastle, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.9%
Öne Çıkan Bölümler Tasarım, Fizik, Hemşirelik Bilimleri
Uluslararası Ücretler £12,500-14,500

Genel Bakış

Northumbria Universitesi 3500’ü Uluslararası öğrenci olmak üzere 33.000 öğrenci potansiyeli ile  kuzey doğu İngiltere’nin en büyük üniversitesidir.  Ana kampüs Newcastle’ın merkezinde kurulmuş olup,  mezun öğrencilerin profosyonel çalışmalardaki başarılarıyla 2014 yılında Yüksek Öğrenim Öğrenci  Memnuniyeti tablosunda İngiltere’nin ilk on üniversiteleri arasında yer almıştır.

Northumbria Üniversitesi, Mimarlık, Mühendislik ve Ebelik alanlarındaki derslerin yanı sıra ulusal düzeyde iyi performans gösteren Newcastle Polytechnic'i oluşturan orijinal kolejlerden birinde kurulmuş olan School of Design (Tasarım Okulu) ile bilinir.  Northumbria Üniversitesi ayrıca İngiltere'de spor için en iyi okullardan biri ve sürekli İngiliz Üniversite’lerinin ve Kolejlerin ilk 20'sinde yer almaktadır.

560'dan fazla işveren lisans programlarına sponsorluk yapmakta ve akreditasyon neredeyse 50 meslek kuruluşundan gelmektedir bu İngiltere'deki en yüksek oranlardan biridir. Northumbria Üniversitesi ayrıca, Hukuk Toplumu ve Bar Konseyi tarafından akredite edilen ve mezun olduktan sonra mesleğe doğrudan girmelerine izin veren 'klinik' dersleri de sunmaktadır.

 

- Northumbria Üniversitesi Londra Kampüsü

 

Northumbria'nın Londra Kampüsü; akademik uzmanlar ve profesyonel destek ekibi sizi hayata hazırlayacak bir eğitim deneyimi sunar. Uluslararası Yönetim ile Msc İşletme, Finansal Yönetim ile Msc İşletme, Pazarlama Yönetimi ile İşletme, BA (Hons) İşletme, Uluslararası Hazırlık Programı ve Pre-sessional İngilizce gibi ileri eğitim kursları sunulmaktadır.

Londra Kampüsü Londra'nın ticaret ve finans bölgesinin merkezinde bulunmakta, hem uluslararası öğrencilere hem de İngiltere'deki öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Mezun olan öğrencilerin başarıları sayesinde işverenler arasında güçlü bir üne sahip olan Northumbria Üniversitesi birçok işverenin "görülmesi gereken"  listesindedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası öğrenciler, Öğrenci Servisleri bölümünün yanı sıra kendilerine özel ayarlanan Öğrenci Danışmanlarına rahatlıkla ulaşabilirler. Okulun Öğrenci Hizmetleri ayrıca , Newcastle Uluslararası Havalimanı'ndan üniversiteye gidip getirme olanağı sunan bir karşılama hizmeti de sunmaktadır. Gelen öğrencilere  oryantasyon bilgisiyle birlikte öğrenci giriş belgesi verilir. Yakın zamanda yapılan Financial Times anketinin sonuçlarına gore Northumbria Üniversitesi öğrenci desteği için birinci sıraya girmiştir.

Sıralama

 • -2017 yılında Times University Guide’ta 65. sırada
 • -2017 yılında the Guardian University Guide’ta 50. sırada yer aldı

 

Northumbria Üniversitesi güçlü öğrenci memnuniyeti notlarına, tüm deneklerin yarısından fazlası% 90'ın üzerinde derecelendirildi ve Fransız ve Beslenme Araştırmaları da dahil olmak üzere dört denek,% 100 puan aldı. Matematik ve İstatistik% 98 ve Hukuk% 94 memnuniyet gösterimiştir.

Northumbria Üniversitesi'nden beş akademisyen, Ulusal Öğretim Bursu'nu kazandı ve 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'nin akabinde, Northumbria, İngiltere'de ulusal olarak ilk 50 üniveriste arasındadır.

Konaklama

Northumbria Üniversitesi, ilk başvurularında  tüm birinci sınıf öğrencileri için konaklama garantisi vermektedir.  Kendi bünyesinde yemek içinde yada yemek ayrı olarak 5.000'in üzerinde oda bulunmaktadır ve tüm konaklama birimleri, oraya ulaşmanız için ana binalara veya toplu taşıma araçlarına birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Konaklama hizmetleri personelleri , öğrencilerin konaklama alanlarının tümü hakkında bilgi ve tavsiye sunmak ve özel olarak kiralanması durumunda ev sahibi / kiracı sorunları gibi konularda tavsiyelerde bulunmak için tüm yıl boyunca hazırdır.

Lokasyon

Newcastle İngiltere’nin kuzey doğusunda, Londra’ya trenle 4 saat  uzak mesafede bulunmaktadır. Şehir, yaklaşık 200.000 kişilik bir nüfusa sahip ve 2011 yılında öğrenciler için en iyi şehir olarak seçilmiştir.

Dünyaca ünlü Tyne nehri şehiri ikiye bölüyor , galeriler, müzeler, gece hayatı ve alışveriş gibi çok çeşitli kültürel cazibe merkezi ile ; öğrencilere çok şey yapacak ve görecek fırsatlar sunuyor. Üniversiteyi ve şehri birbirine bağlayan metro sistemi Whitley Körfezi ve Tynemouth'un kumlu plajlarına kadar uzanıyor.

 

Mezunlar

 • Jonathan Ive (Endüstriel Tasarımcı, Apple)
 • Sting (Muzisyen)
 • Victoria Pendleton (Olympic Bisikletçi)
 • Duncan Lloyd (Guitarist, Maxïmo Park)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere 2019 Times Yüksek Öğretim Genç Üniversite Sıralamaları'nda en çok temsil edilen ülke oldu

İngiltere, 351 okuldan oluşan küresel listedeki 34 kurumuyla 2019 Times Yüksek Öğretim Genç Üniversite Sıralamaları'nda en… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi