Birmingham Üniversitesi
Birmingham Üniversitesi

Rank

Birmingham Üniversitesi Ranking

14

location

Birmingham Üniversitesi Location

Central England

Birmingham Üniversitesi

Rank

University Ranking

14

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1900
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Ekonomi, Tıp
Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1900
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Ekonomi, Tıp

Genel Bakış

Birmingham Üniversitesi, Londra'nın 150 km kuzeyindeki Birmingham kentinde bulunan, orijinal bir İngiliz 'kırmızı tuğla' üniversitesidir. 1900 yılında Mason Bilim Koleji'nin halefi olarak kurulmuştur ve kökeni 1825 Birmingham Tıp Fakültesi’ne dayanmaktadır. Times Üniversite Rehberi, 2014'te Birmingham Üniversitesi’ni ‘Yılın Üniversitesi’ seçmiştir.

Birmingham Üniversitesi, Russell Grubu araştırma üniversitelerinin bir üyesidir ve Universitas 21'in kurucu üyesidir.

Şu anda Birmingham’da kayıtlı olan 30,000 öğrencinin 5000’i 150 farklı ülkeden gelen uluslarası öğrencilerdir. Kentin İngilteredeki merkezi konumu, kolaylıkla her yere ulaşılabildiği anlamına gelmektedir. Birmingham Uluslararası Havaalanı dünya çapında birçok lokasyona servis vermektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Birmingham Üniversitesi Öğrenci Destek ve Danışma Servisi, öğrencilere yardım ve öneriler sunmaktadır. Öğrencilerin yaşabilecekleri herhangi bir zorlukta onlara yardımcı olabilecek profesyonel olarak eğitilmiş danışmanlara kolaylıkla ulaşmaları mümkündür. Uluslararası Öğrenci Danışma Servisi aynı zamanda ilgili eğitimli ve özel danışmanlar aracılığıyla İngiltere’de çalışma, sağlık ve finans konularında endişeleri bulunan uluslararası öğrencilere kişisel ve akademik destek vermektedir. Tüm hizmetler ücretsizdir.

Üniversite havaalanı karşılama hizmeti sunmakta ve yeni uluslararası öğrencilerin birbirlerini ve üniversiteyi tanımaları için bir ‘Uluslararası Tanışma Haftası’ organize etmektedir. Dönem boyunca ücretsiz olarak İngilizce dersleri de sunulmaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversitesi Rehberi 2017'de 16. sırada
 • Guardian Üniversitesi Rehberinde 2017 13. sırada
 • QS World University Rankings 2017'de 82. Sırada

Birmingham Üniversitesi, bu yılki QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında 76. sıraya girerek 24 Russell Grubu üniversitesi arasında 11. sırayı almıştır. Uluslararası öğrenci barometresinde, öğrencilerin % 91'i Birmingham'daki tecrübelerinden memnun kalmıştır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre üniversitede yapılan araştırmaların %87'sinin Tarih, Eğitim, Kimya Mühendisliği ve Psikoloji gibi alanlarda küresel bir etkisi olduğu görülmüştür. Birmingham Üniversitesi devamlı olarak Bilgisayar Bilimleri, Diş Hekimliği, Otelcilik ve Turizm, Tıp ve Müzik bölümünde yüksek sıralarda yer almaktadır.

Konaklama

Birmingham Üniversitesi'nde uluslararası öğrencilere, ilk öğrenim yılı boyunca konaklama imkanı sağlanır. Öğrenciler dilerlerse İngiltere’de kaldıkları süre boyunca üniversite yurtlarında kalabilirler.

Yurtlarda öğrencilerin kendilerine ait çalışma-yatak odaları vardır ancak diğer tesisler paylaşımlıdır. Kahvaltı ve akşam yemekleri yurdun yemekhanesinden sağlanmaktadır. Paylaşımlı daireler ortak bir banyoyu ve mutfağı paylaşan beş veya daha fazla odadan oluşur. Bazı dairelerde özel banyolar da mevcuttur. Birmingham Üniversitesi yakınlarında özel olarak kiralanan konaklama birimleri de mevcut olup Üniversite Konaklama Ofisi ayarlamalar için öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Birmingham Üniversitesi ana kampüsü, öğretimin ve diğer olanakların çoğunun bulunduğu Edgbaston'da bulunmaktadır. Üniversite kampüsü geniş çim alanların yer aldığı, ağaçlar ve göllerin bulunduğu bir alanda konumlanmıştır. Birmingham, İngiltere'deki ilk kampüs üniversitesidir ve orijinal bir 'kırmızı tuğla' üniversitesidir. Selly Oak kampüsüne, ana kampüsten kısa bir otobüs yolculuğu ile ulaşılabilir ve güzel bir bahçe içerisinde yer almaktadır.

Birmingham büyük bir Avrupa kentidir. Görkemli Viktorya dönemi mimarisine ve çağdaş mimariye ev sahipliği yapmanın yanı sıra sanat, müzik, tiyatro, spor, gece hayatı, alışveriş ve yemek aktivitelerine ek olarak, dünyaca ünlü bir Bullring Merkezi’ne de sahiptir. Kent aynı zamanda güzel kırsal alanlarla çevrili olmanın avantaklarına da sahiptir.

Kentin İngiltere'nin merkezindeki konumu, İngiltere'yi ve Avrupa'yı keşfetmek için uygun bir başlangıç ​​noktası olmasını sağlar. Birmingham, karayolu ve demiryolu ile Londra'dan iki saat uzaklıktadır ve kendi uluslararası havalimanına sahiptir. Warwick, Stratford, Peak District ve Wales de kolaylıkla gidilebilecek mesafededir.

Mezunlar

 • Geoffrey Ma Tao-li (Nihai Temyiz Mahkemesi Başsavcısı, Hong Kong)
 • David Gill (Manchester United Baş Yöneticisi)
 • Chris Addison (Komedyen)
 • Tim Curry (Aktör ve Müzisyen)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi