Edinburgh Üniversitesi
Edinburgh Üniversitesi

Rank

Edinburgh Üniversitesi Ranking

28

location

Edinburgh Üniversitesi Location

Scotland

Edinburgh Üniversitesi

Rank

University Ranking

28

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Edinburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1583
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 27.3%
Öne Çıkan Bölümler MBA, Dil Bilimi , Mühendislik
Uluslararası Ücretler £18,800-24,600
Temel Bilgiler
Lokasyon Edinburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1583
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 27.3%
Öne Çıkan Bölümler MBA, Dil Bilimi , Mühendislik
Uluslararası Ücretler £18,800-24,600

Genel Bakış

The University of Edinburgh, 1583 kuruluş tarihli, İskoçya’da tanınmış bir eğitim ve araştırma merkezi olarak İngiltere’nin en eski üniversitelerindendir. The University of Edinburgh dünya çapındaki en büyük ve prestijli üniversitelerdendir. QS World University Rankings’de 17. sırada yer almaktadır.

Üniversite toplamda 22 okuldan oluşmaktadır ve 27,500 öğrencinin yaklaşık 6,000’i yabancı uyrukludur. Anestezik, penisilin ve telefon gibi birçok buluşa ve icada ev sahipliği yapmış Edinburgh tıp ve bilimde akademik olarak oldukça güçlü bir itibara sahiptir.

Üniversite aynı zamanda, İngiltere’nin en eski İngiliz Edebiyatı departmanına ve uygarlık tarihinde de yüksek puanlara sahiptir.

 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

The International Office, birçok program ve dallarıyla yabancı öğrencilere destek vermektedir. The Integrated English for Academic Purposes kursu, ders yılı öncesi İngilizce eğitimi ile lisansüstü eğitimini birleştirmektedir. The International Student Centre sayısız etkinlik yürüterek uluslararası konular için merkezi bir lokasyon sağlamaktadır.

Eylül ve Ocak aylarında, Edinburgh havaalanında yabancı öğrenciler için bir karşılama servisi bulunur. The Resident Life servisi de sosyal etkinlikler düzenleyerek yeni öğrencilerin üniversiteye ve şehre kaynaşmasına yardımcı olur. The International Buddy Scheme ve Hospitality Scheme ile yabancı öğrenciler bölge sakinlerini ve üniversitedeki diğer öğrencileri tanıyarak şehre ve üniversiteye daha rahat yerleşmelerine, kültüre daha rahat adapte olmalarına yardımcı olur.

Sıralama

 • The Times University Guide 2017’de 37. sırada
 • The Guardian University Guide 2017’de 22. sırada
 • The QS World University Rankings 2017’de 19. sırada

2014 Research Excellence Framework’de, the University of Edinburgh’un kayıtlı araştırmalarının %83’ü ‘dünyada önde gelen’ veya ‘uluslararası üstün’ olarak nitelendirilmişdir. Tarım, Veterinerlik ve Gıda Bilimi ile Genel Mühendislik bölümleri özellikle üstün çıkmıştır.

 • Mimarlık
 • Mühendislik
 • Eğitim
 • Coğrafya
 • Hukuk
 • Dil Bilimleri
 • Tıp
 • Hemşirelik

Konaklama

Edinburgh dışından gelen tüm ilk sene öğrencileri, theUniversity of Edinburgh konaklama imkanına sahiptir. Bu konaklama 25 farklı yerde mümkün olduğu gibi hepsi Edinburgh merkezine yürüyüş veya otobüs yolculuğu mesafesindedir. Şehir merkezine 2km uzaklıkta bulunan Pollock Hall’da, günlük öğünlerin de verildiği, toplam 1,900 ‘catered’ oda bulunmaktadır. Bu odalar süit, standart ve paylaşımlı olarak seçeneklendirilmektedir.

Tüm şehirde kendi öğünlerinizden mesul olacağınız ‘self-catered’ yurtlar ve apartmanlar da bulunmaktadır. Bu yerleşkeler maksimum 6 öğrenciye konaklama imkanı vermektedir. The University of Edinburgh, her akademik yılın başında, özel olarak konaklamak isteyen öğrencilere de konaklama destek hizmeti sunmaktadır.

Lokasyon

İskoçya’nın başkenti, Edinburgh, dünya mirası yerlerindendir. Avrupa’nın en yeşil ve mimari güzelliklere sahip şehirlenden olan Edinburgh, güzelliği ve 18. yy’dan beri topladığı bilimdeki saygınlığı ile ‘Kuzeyin Atinası’ ünvanını kazanmıştır. Şehrin ayrılmaz bir parçası olarak the University of Edinburgh da bu enerjik atmosfere katkıda bulunmaktadır. 2001 ‘den beri, Observer, Conde Naste (2010 En İyi Şehir Ödülü) ve

Guardian okuyucuları tarafından ‘Favori İngiliz Şehri’ olarak seçilen Edinburgh, mükemmel kara,tren ve havayolu ulaşımı ile tüm İngiliz şehirlerinden kolayca ziyaret edebilmektedir.

Mezunlar

 • Charles Darwin (Doğa Bilimci)
 • Sir Arthur Conan Doyle (Yazar)
 • David Hume (Felsefeci)
 • Alexander Graham Bell (Telefonun mucidi)
 • James Wilson, John Witherspoon and Benjamin Rush (Amerika Bağımsızlık Bildirisi’nin imza sahibi)
 • Chris Hoy (3 altın madalya sahibi bisikletçi)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Cambridge, Küresel İtibar Sıralamaları'nda İngiltere üniversiteleri arasında lider konumda

Cambridge ve Oxford, 2019 Times Yüksek Öğrenim Dünya İtibar Sıralamaları'nın yayınlanmasını takiben önde gelen akademisyenler… Daha fazla

İngiltere üniversiteleri 2019 THE Avrupa Öğretmen Sıralamaları'nda egemenliğini sürdürüyor

İngiltere üniversiteleri 2019 THE (Times Yüksek Öğretim) Avrupa Öğretmen Sıralamaları'nda ilk 20'de yer alan 16 kurumu ile egemen… Daha fazla

Oxford QS tarafından dünyanın en iyi dördüncü üniversitesi seçildi

2020 QS Dünya Üniversite Sıralamaları bugün yayınlandı, 84 İngiltere üniversitesi ilk 1000'de yer aldı.   Daha fazla

İngiltere’deki En Güzel Üniversiteler

İngiltere, size iyi bir eğitim imkanı sunmanın yanısıra, derslerinize güzel manzaralar ve büyüleyici arka planlar ekleyecek dünya… Daha fazla

Sağlık konusunda en bilinçli ilk 10 İngiltere üniversitesi açıklandı

Nottingham Üniversitesi, bu hafta yeni bir çalışmanın yayınlanmasının ardından İngiltere'deki sağlık konusunda en bilinçli üniversite… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi