Queen Margaret Üniversitesi
Queen Margaret Üniversitesi

Rank

Queen Margaret Üniversitesi Ranking

97

location

Queen Margaret Üniversitesi Location

Scotland

Queen Margaret Üniversitesi Queen Margaret Üniversitesi

Rank

University Ranking

97

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Queen Margaret Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Musselburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1785
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17.7%
Öne Çıkan Bölümler Sağlık Bilimi, İşletme, Medya
Uluslararası Ücretler £11,250-12,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Musselburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1785
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17.7%
Öne Çıkan Bölümler Sağlık Bilimi, İşletme, Medya
Uluslararası Ücretler £11,250-12,500

Genel Bakış

Queen Margaret University, Musselburgh'da, Edinburgh, İskoçya yakınlarında bulunan modern bir üniversitedir. İskoçya'nın 21. yüzyılda kurulan ilk üniversitesiydi ve halen öğrenci ortalamasının %25'ini uluslararası öğrencidir. 70 den farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilere kayıtlı 6000'den fazla öğrencisi bulunmaktadır.

QMU'nun temelde geleneksel gücü, yaratıcılık ve kültür, iş ve sağlıktır. Kraliçe Margaret, İskoçya'da sağlık psikolojisi, odyoloji ve şeker hastalığına kadar uzanan en geniş sağlık derecesine sahiptir ve üniversite konuşma bilimlerinde dünya çapında bir üne sahiptir. Queen Margaret mezunlarının% 93,3'ü mezun olduktan altı ay içinde işe yerleşmektedir.

Queen Margaret kampüsünün kalbinde, IT ve kütüphane olanaklarını bir araya getiren ve esnek öğrenme alanları geniş bir yelpazede sunan, yenilikçi bir öğrenim merkezi bulunmaktadır. QMU, Doğu Lothian Konseyi tarafından işletilen ve QMU'nun İş Yeniliği Bölgesi'nde bulunan kampüs içi bir İş Ağ Geçidi'ne sahip ilk İskoç üniversitesidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

İstihdam ve Uluslararası İrtibat Bürosu, yurtdışından gelen öğrenciler için QMU'da ilk irtibat noktasıdır. Uluslararası Ofis, Üniversite ve kurslar, ücretler, vize konuları ve kültür farklılıkları hakkında bilgi sağlamatadır. Etkili Öğrenme Hizmeti, dört haftanın dil sorunlarına ve Pressesional İngilizce kurslarına randevularda yardımcı olmaktadır.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafında 101. sırada
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 101.sırada gösterilmiştir.

2014 Ulusal Öğrenci Anketinde QMU öğrencilerin memnuniyetleri bakımından % 86 puan almıştır. Üniversite Hemşirelik için genel memnuniyet bakımından  Birleşik Krallık'ta 1.'dir; İskoçya'da 2., Psikoloji için İngiltere'de 4., İskoçya'da 2. Sıradadır.  Pazarlama ve  Tıp alanında İngiltere'de 6. Sıradadır.

Araştırma Mükemmellik Çerçevesi 2014'te, araştırmaların% 58'i "dünya liderliği" veya "uluslararası mükemmel" olarak derecelendirildi. QMU, Times'ın yüksek öğrenim mükemmellik sıralamasında 80. sırada ve Konuşma ve Dil Bilimleri alanında İngiltere'nin 2., İskoçya'da 1.Üniversitesidir.

Konaklama

QMU, mevcut olan 800 kişilik tek kişilik odaları mevcuttur bunun yanında , üç ya da altı kişinin ortak mutfak kullanabilecekleri konaklama mekanları vardır. Tüm odalar suite olup yanısıra  çift kişilik yataklı odalarda bulunmaktadır. Tüm konaklama birimleri, kampüsün ana Üniversite binalarına yakın Öğrenci Köyündedir. Yerel alanda özel kiralık evleri de mevcuttur ve Uluslararsı Ofis’i öğrencilere uygun mülkleri bulmada yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

QMU kampüsü, Musselburgh'un Edinburgh'un doğu kısmında yer almaktadır. Kampüs donanımlı uzman laboratuarlar ve klinikler, banyolu öğrenci yurtları, öğrenci birliği binası, spor tesisleri ve çekici peyzajlı bahçeler içermektedir.

Tiyatro, yüzme havuzu, çok sayıda süpermarket ve dükkanlar, bir yarış pisti, iki golf sahası, liman, plaj, müzeler, parklar, restoranlar, barlar, halk kütüphanesi, nehir yürüyüşleri, halka açık bir spor merkezi olan Musselburghöğrencilerine muhtesem bir yaşam ve gelişim alanı sunmaktadır.

İskoçya'nın başkenti olan Edinburgh, etkileyici bir mimari ile zengin bir tarihi ve kültürün canlı bir kozmopolit atmosferi sentezi barındırmaktadır. Birçok kültür festivalleri yıl boyunca Edinburgh'da yapılır ve yaz aylarında Edinburgh Uluslararası Festivali şehre müzik, dans, opera ve tiyatro getirir.

 

 

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi