Queen Margaret Üniversitesi
Queen Margaret Üniversitesi

Rank

Queen Margaret Üniversitesi Ranking

82

location

Queen Margaret Üniversitesi Location

Scotland

Queen Margaret Üniversitesi

Rank

University Ranking

82

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Queen Margaret Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Musselburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1785
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17.7%
Öne Çıkan Bölümler Sağlık Bilimi, İşletme, Medya
Uluslararası Ücretler £11,250-12,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Musselburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1785
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17.7%
Öne Çıkan Bölümler Sağlık Bilimi, İşletme, Medya
Uluslararası Ücretler £11,250-12,500

Genel Bakış

Queen Margaret Üniversitesi Edinburgh, İskoçya yakınlarındaki Musselburgh'da bulunan modern bir üniversitedir. Queen Margaret, İskoçya’nın 21. yüzyılda kurulan ilk üniversitesidir ve şu anda 70’ten fazla ülkeden kayıtlı 6.500 öğrencisi bulunmaktadır.

QMU’nun geleneksel güçlü yönleri yaratıcılık ve kültür, işletme ve sağlık alanları olarak gösterilebilir. Queen Margaret, İskoçya'da sağlık psikolojisinden odyoloji ve diyabet hastalığına kadar en geniş kapsamlı sağlık derecelerine sahipken, konuşma bilimlerinde dünya çapında bir üne sahiptir. Queen Margaret mezunlarının %93'ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde iş bulmakta veya ileri eğitime devam etmektedir.

Queen Margaret kampüsünün merkezinde, BT ve kütüphane olanaklarını birleştiren ve çok çeşitli esnek öğrenme alanları sunan, yenilikçi bir öğrenim kaynakları merkezi bulunmaktadır. QMU, Doğu Lothian Konseyi tarafından yönetilen ve QMU’nun İş İnovasyon Bölgesi içinde yer alan, kampüs içi bir Business Gateway’e sahip ilk İskoç üniversitesidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

İşe Alma ve Uluslararası İrtibat Bürosu, QMU'ya ve İngiltere'ye yurtdışından gelen yabancı öğrenciler için ilk temas noktasıdır. Ekip üniversite ve kurslar hakkında ek ücretler, vize konuları ve kültür farklılıkları hakkında bilgi sağlayabilir. Etkili Öğrenme Hizmeti, dil sorunlarıyla ve dört haftalık dönem-öncesi İngilizce kurslarıyla ilgili bireysel randevular ayarlamaktadır.

Sıralama

  • 2019 Times Üniversite Rehberi'nde 97. sırada
  • 2020 Guardian Üniversite Rehberi'nde 84. sırada

Üniversite düzenli olarak hemşirelik, psikoloji, pazarlama ve tıp alanlarındaki ulusal sıralamalarda iyi performans göstermektedir. 2014 Araştırma Uzmanlığı Çerçevesi'nde, araştırmalarının %58'i "dünya lideri" veya "uluslararası çapta mükemmel" olarak derecelendirilmiştir. QMU, araştırma mükemmelliği için Times Higher sıralamalarında 80., Konuşma ve Dil Bilimleri'nde ise İngiltere'de 2. ve İskoçya'da 1. sıradadır.

Konaklama

QMU, üç ila altı kişilik mutfaklı daireler olarak düzenlenmiş 800 adet tek kişilik odaya sahiptir. Tüm odalar en-suite özelliktedir ve daha fazla alana ve çift kişilik yatağa sahip olan premium odaya yükseltme yapmak mümkündür. Tüm konaklama birimleri kampüs içi Öğrenci Köyü'nde bulunur, yani ana üniversite binalarına yakındır. Yerel alanda özel kiralık konaklama yerleri de mevcuttur ve üniversite uygun mülkleri bulmalarında öğrencilere yardımcı olabilir.

 

Lokasyon

QMU kampüsü, Edinburgh'un doğusunda, Musselburgh tarafındadır. Kampüste ayrıca iyi donanımlı profesyonel laboratuvarlar ve klinikler, en-suite öğrenci yurtları, öğrenci birliği binası, spor tesisleri ve muhteşem peyzajlı bahçeler bulunmaktadır.

Musselburgh'un öğrencilere sunduğu bir çok olanak bulunmaktadır: bir tiyatro, yüzme havuzlu bir spor merkezi, çok sayıda süpermarket ve dükkan, bir yarış pisti, iki golf sahası, bir liman, bir plaj, restoranlar, barlar, halk kütüphanesi, nehir kenarı yürüyüşleri, park ve müze gibi.

İskoçya'nın başkenti Edinburgh, canlı bir kozmopolit atmosferi ile etkileyici mimariyi zengin bir tarih ve kültür ile birleştirir. Edinburgh'ta yıl boyunca ve yaz aylarında birçok kültürel festival düzenlenir, Edinburgh Uluslararası Festivali şehirde muhteşem bir müzik, dans, opera ve tiyatro rüzgarı estirir. 

 

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi