London South Bank Üniversitesi
London South Bank Üniversitesi

Rank

London South Bank Üniversitesi Ranking

86

location

London South Bank Üniversitesi Location

London

London South Bank Üniversitesi

Rank

University Ranking

86

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

London South Bank Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1892
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Muahsebe, Bilim
Uluslararası Ücretler £13,125-14,800
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1892
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Muahsebe, Bilim
Uluslararası Ücretler £13,125-14,800

Genel Bakış

Londra South Bank Üniversitesi, 1892 yılında kurulmuş ve 1992 yılında tam üniversite statüsünü getirilmiştir. Londra'nın merkezindeki konumu ile iş dünyasına olan yakın bağlantıları, pratik eğitim ve istihdam edilebilirmesiyle yüksek bir performans göstermiştir. London South Bank, Londra'daki en büyük üniversitelerden biridir ve 18.000'den fazla öğrenci kayıt yaptırmış olup bunların 2 bini 130 farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerdir. Ana kampus, Southwark'da ve Thames Güney Bankası yakınlarında yer almaktadır.

Londra South Bank Universitesi 2010 yılı raporunda bağımsız Kalite Güvence Ajansı'ndan eğitim kalitesi alanında en yüksek notu almıştır.

Londra South Bank Üniversitesi ayrıca, vatandaşlık bursları, mezunlar için ücret indirimleri ve öğrenim ücretlerinin erken ödeme için% 5 indirim dahil olmak üzere, uluslararası öğrenciler için çok çeşitli burs ve indirimler sunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Londra South Bank Üniversitesi, varıştan önce, Heathrow Havaalanı'ndan uluslararası öğrenciler karşılama hizmeti sunmaktadır.Üniversite ayrıca, öğrencileri mümkün olduğuncarahat hisstemeleri için oryantosyon programları sunar. Londra South Bank Üniversitesi, tüm öğrencileri için sağlık ve güvenliği sürdüren ve destekleyen Sağlık Hizmet Merkezi'ne sahiptir.

Sıralama

 • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 120.sırada
 • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 107. Sırada gösterilmiştir.

Londra Güney Bankası, 2014 Araştırma Mükemmelliği Çerçevesi tarafından en yüksek 4  veya 3 üncü derecelendirildikten sonra Londra'daki ilk üç modern üniversiteden biri olarak Kabul edilmiştir.

Konaklama

Üniversite, Londra'da öğrenciler için  en iyi konaklama alanlarına sahiptir.. Yaklaşık 1,400 yatak sağlayan dört adet ikametgahı vardır ve başvuru, son başvuru tarihine kadar  yeni gelen öğrencilere öncelik vermektedir. Konaklama Servisi, öğrencileri Londra'daki ve çevresinde özel kiralık konaklama yerlerinde bulma konusunda da yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Londra South Bank Üniversitesi'nin ana kampüsü, Londra'nın başlıca simgelerinden kısa bir yürüyüş mesafesindeki Thames Güney Bankası'ndaki Southwark'da bulunmaktadır. Waterloo ve Londra Köprüsü, en yakın istasyondur.Londra'nın merkezindeki kültür ve gece hayatının ulaşılması çok rahattır.

Londra South Bank Üniversitesinin tüm önemli öğretim binaları, küçük bir alandadır ve büyük bir şehirde üniversite için alışılmadık bir durumdur ve öğrencilere bu durum büyük bir fayda sağlamaktadır.

Mezunlar

 • Frank Aubach (Ressam)
 • Russell Lissack (Müzisyen)
 • Umer Rashid (Kriketoyuncusu)
 • Greg Searle (Olimpiyat kürekçisi)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de Arazi ve Mülk Yönetimi Eğitimi Alın

Arazi ve Mülk Yönetimi, mülk geliştirme & yönetim ve kentsel planlama ile ilgili konuları anlamanızı sağlayacak kapsamlı bir bölümdür.… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi