East London Üniversitesi
East London Üniversitesi

Rank

East London Üniversitesi Ranking

115

location

East London Üniversitesi Location

London

East London Üniversitesi East London Üniversitesi

Rank

University Ranking

115

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7%
Öne Çıkan Bölümler Psikoloji, Mimarlık, Medya, Moda Tasarım, Spor Bilimleri
Uluslararası Ücretler £11,880
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7%
Öne Çıkan Bölümler Psikoloji, Mimarlık, Medya, Moda Tasarım, Spor Bilimleri
Uluslararası Ücretler £11,880

Genel Bakış

East London Üniversitesi, 1898 yılına kurulmuş; 1992 yılında bir üniversite olarak akredite edilmiştir. Şu anda 120'den fazla ülkeden gelen 19.000 öğrenci eğitim görmektedir.  Docklands ve Stratford'daki kampüsler Doğu Londra'da, Canary'nin en büyük finans merkezinin yakınında bulunmaktadır. İskelet ve bölge, 2012 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapmayı seçti. Docklands Kampüsü 50 yıl boyunca Londra'nın ilk yeni üniversite kampüsündür.

Üniversite Akademil alanda Antropoloji, Mimarlık ve Görsel Sanatlar, Kültür ve Medya Araştırmaları, Eğitim, Psikoloji ve Spor Bilimleri alanında başarı göstermiştir. 2005 yılından bu yana araştırmalar göstermiştir ki Üniversite spor alanında başarılarıyla bilinmkete spor ortaklıkları da dahil olmak üzere Olimpik ve Paralimpik projelere imza atmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Üniversitesi Uluslararası Ofisi, başvuru sürecinde Londra'ya gelene kadar rehberlik öğrecilere eder. Hazırlık sınıfı ve öğrenciler için İngilizce dil kurslarının yanı sıra International Foundation ve Pre-Masters programları da mevcuttur, uluslararası öğrencilerin dönem başlangıcından önce ücretsiz oryantasyon programı vardır.

Sıralama

 • 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre % 94'oranda Uluslararsı Öğrenciler tarafından Kabul görmüştür.

Konaklama

Üniversite, 24 saat güvenlikli sistemi,  kampüs içi ve konaklama birimlerinde çalışmkaatdır. Üniversite'nin öğrenci köyünde yaklaşık 1200 oda bulunmaktadır. Tüm odalarda en-suite olanaklar ve internet erişim noktaları bulunmaktadır.
Merkezde özel olarak işletilen başka özel işletmelerde bulunmaktadır. Konaklama Hizmeti ev paylaşımı ve aile yanı konaklama düzenlemeleri hakkında tavsiyelerde bulunabilir.

Lokasyon

2012 Olimpiyat Oyunları'ndan bu yana, Üniversite yoğun bir yenilenme ve yatırım gerçekleştirmiştir. Başkentin kalbinde, ülkenin geri kalanına kolay ulaşım bağlantıları bulunan birçok modern alışveriş merkezi ve kültür merkezi bulunmaktadır.

Mezunlar

 • Gemma Gibbons (Judo Olympian)
 • Edison James (Dominika'nın Başbakanı)
 • Adam Gemili (Team GB Sprinter, 2012 Olimpiyatları)
 • Aimee Willmott (Birleşik Devletler ve Avrupa da spor alanında madalya sahibi)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Doğu Londra Üniversitesi'nde Eğitim Almanız İçin Beş Neden

Şu anda 'Londra'daki En İyi Modern Üniversite' olarak değerlendirilen Doğu Londra Üniversitesi'nde neden öğrenim görmeyi düşünmeniz… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi