National University of Ireland, Galway
National University of Ireland, Galway

location

National University of Ireland, Galway Location

Ireland

National University of Ireland, Galway

location

Img

Ireland

ADD TO FAVOURITES

National University of Ireland, Galway

Temel Bilgiler
Lokasyon Galway, Ireland
Kuruluş Tarihi 1849
Öne Çıkan Bölümler İngiliz Edebiyatı, Bilgisayar Bilimleri, Hukuk
Temel Bilgiler
Lokasyon Galway, Ireland
Kuruluş Tarihi 1849
Öne Çıkan Bölümler İngiliz Edebiyatı, Bilgisayar Bilimleri, Hukuk

Genel Bakış

1845 yılında kurulan National University of Ireland Galway (NUI Galway), İrlanda Cumhuriyetinin batı sahilindeki Galway şehrinin yakınlarında konumlanmaktadır. Mevcut olarak 2.000’i yabancı olmak üzere 17.000 öğrenci kayıtlıdır. Üniversite dünya çapındaki üniversiteler arasında eğitim ve araştırma kalitesi sıralamasında %2’lik dilimin içindedir.

Üniversite, hepsi QS bölüm dünya sıralamalarında da listelenen, Bilgisayar Bilimleri, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih, Ecza ve Eczacılık, ve Hukuk bölümleriyle tanınmaktadır. Ayrıca Avrupa’nın köklü üniversitelerine ait Coimbra grubunun da üyesi olan üniversitenin farklı global üniversitelerle de ortaklıkları bulunmaktadır.

NUI Galway, İrlanda’nın 2011 yılının en iyi öğrenci tutabilen üniversitesi seçilmiştir ve günümüzde mezunlarının %96’sının mezuniyetten 6 ay sonra işe ya da lisans üstü programlara girmesiyle İrlanda’nın mezun istihdamı konusunda en iyi üniversitesidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası İlişkiler Ofisi, dönem başlamadan hemen önce öğrenci toplulukları, bankacılık, güvenlik ve akademik danışmanlık üzerine bilgi veren oturumları içeren iki günlük bir enternasyonel oryantasyon programı yürütmektedir. Ofis aynı zamanda Öğrenci Destek Hizmetlerinin sunduğu genel desteğe ek olarak dönem süresince İngilizce dili ve vizelerle ilgili de yardımda bulunmaktadır.

Sıralama

 • QS World University Rankings 2017’de 249. sırada

Sıralamalar üniversiteyi dünyanın en iyi 350 üniversitesi içinde göstermektedir. NUI Galway aynı zamanda Times Higher Education’ın En İyi 100 Enternasyonel Üniversite listesinde de yer almaktadır.

Konaklama

Corrib Village NUI Galway’in kampüs içi ana konaklama merkezi olup, aynı zamanda kampüs dışında da kısa yürüyüş mesafesinde 7 adet yurda sahiptir. NUI Galway Konaklama Ofisi kalacak yer arayışında size yardımcı olacaktır. Şehrin içinde ve çevresinde yerel halkın da bulunduğu lojmanlarda konaklama imkanı da mevcuttur.

Lokasyon

Galway, İrlanda’nın üçüncü büyük şehridir ve ülkenin batı kıyısında yer almaktadır. İrlanda’nın kültür başkenti sayılan Galway’in zengin ortaçağ geçmişinin izlerini hala arnavut kaldırımlı dar sokaklarında görebilirsiniz. Öğrenciler eğitim dönemi süresince şehir popülasyonunun %20’sini oluşturmaktadır ve şehir İrlanda’nın kalanına ve havaalanlarına kolay bağlantı ve ulaşım seçenekleri sunmaktadır. Uçakla Londra’ya 90 dakika uzaklıktadır.

Mezunlar

 • Michael D. Higgins (President of Ireland)
 • Enda Kenny (Taoiseach (Prime Minister) of Ireland)
 • Martin Sheen (Actor)
 • Cardinal Wilfrid Napier (Archbishop of Durban)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi