İngiltere üniversiteleri QS World University Rankings’deki en yüksek başarılarına 2019’da ulaştı

Güncel Haberler

İngiltere'de eğitim ile ilgili en güncel haberler, İngiltere bursları, bölümleri ve okul sıralamaları. Lisans ve yükseklisans tercihleriniz ile ilgili güncel içerikler.

İngiltere üniversiteleri QS World University Rankings’deki en yüksek başarılarına 2019’da ulaştı

29 June 2018

Bu ay yayınlanan 2019 QS World University Rankings’de ilk 1000 listesine girmeyi başaran 76 İngiltere üniversitesi (41’i 2018’deki sıralarından yükselerek) bu yıl en iyi performanslarını kaydettiler.

En çok kazananların başında Oxbridge rakibi University of Cambridge’i geride bırakarak global en iyi 5 üniversitenin arasına giren University of Oxford gelirken, Imperial College London ve University College London ilk 10’daki sıralarını korumayı başardılar. QS sıralamaları, uluslararası bağlamda karşılaştırma yapan sıralamaların arasında en çok saygı görülen ve kabul edilen sıralamadır.

Ben Sowter, QS araştırma direktörü “ Tempoyu korumak bir yana, asıl diğerlerinin bir adım önüne geçebilmek İngiltere üniversitelerinde inovasyon, ileri görüşlülük, işbirlik yapma kapasitesi ve düşünceli yönetimin bulunduğunun en büyük kanıtıdır.” dedi.

Eğer en iyi İngiltere üniversitelerinden birinde eğitim görmek istiyorsanız, hemen SI-UK’den ücretsiz danışmanlık randevusu alın. Profesyonel uluslararası eğitim başvurusu danışmanlarımız İngiltere’de eğitim serüveninize başlamanıza yardımcı olabilirler.

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi