York St John Üniversitesi
York St John Üniversitesi

Rank

York St John Üniversitesi Ranking

83

location

York St John Üniversitesi Location

North England

York St John Üniversitesi

Rank

University Ranking

83

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

York St John Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon York, England
Kuruluş Tarihi 1841
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.2%
Öne Çıkan Bölümler Din Bilimleri, Fizyoterapi, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £10,000-11,500
Temel Bilgiler
Lokasyon York, England
Kuruluş Tarihi 1841
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.2%
Öne Çıkan Bölümler Din Bilimleri, Fizyoterapi, Psikoloji
Uluslararası Ücretler £10,000-11,500

Genel Bakış

York St John Üniversitesi, 1841'de York'ta erkekler için ve 1846'da kadınlar için kurulan iki Anglikan öğretmenlik eğitimi kolejinden oluşmaktadır. 2006 yılında üniversite statüsüne geçmiştir. Okul, York şehrinde tek bir kampüste bulunmaktadır. Üniversitede yaklaşık 6.000 öğrenci eğitim almaktadır.

Üniversitenin devam eden dini ve öğretim geleneklerinin bir sonucu olarak teoloji, hemşirelik, yaşam bilimleri ve eğitim en popüler ve iyi bilinen bölümlerdir. Sanat Fakültesi, ulusal düzeyde başarılı bir performans sergilemektedir ve yakın zamanda yaratıcılıkta mükemmeliyet statüsü için ulusal bir merkez seçilmiştir. Kampüse yakın zamanda 91 milyon £ yatırım yapılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Üniversiteinin Havaalanı karşılama hizmeti mevcuttur. Uluslararası Ofis, vizeler ve göçmenlikle ilgili tavsiyelerde bulunur. York St John, farklı zamanlarda çeşitli sınıflarda kurslar, haftalık konuşma dersleri ve pre-sessional(dönem öncesi) programları gibi İngilizce destek kursları sunmaktadır. Buna ek olarak, Öğrenci Birliği, dostlukları teşvik etmek için yabancı ve İngiliz öğrencileri bir araya getiren Global Friends adlı projeyi yönetmektedir.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times Üniversite Rehberi'nde 81 . sırada
  • 2020 yılında The Guardian Üniversite Rehberi'nde 107. sırada yer almaktadır.

Konaklama

York St John, tüm birinci sınıf öğrencilerine konaklama konusunda öncelik vermektedir. Konaklama birimleri, şehir genelinde 20 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmakatadır. Çoğu oda, ortak mutfak ve banyo olanakları bulunan tek kişilik yatak odalarıdır, ancak bir dizi en-suite yatak odası da mevcuttur. Konaklama Ekibi, özel kiralık konutlarda yaşamak isteyen tüm öğrenciler için bir tanışma etkinliği düzenlemektedir.

Lokasyon

Üniversite, kuzeydeki York şehrinin merkezinde büyük ve tek kampüste bulunmaktadır. MS 71'de Romalılar tarafından kurulan York, İngiltere'nin kuzeyindeki dini başkenttir. Bazı bölümleri orijinal Roma şehir surlarına dayanan farklı bir mimariye sahiptir.

York, çok sayıda tiyatro ve konser salonu ile küçük bağımsız sinemalar ve restoranları olan bir kültür kentidir. Efsaneye göre, kentte tek başına 365 pub vardır, Newcastle ve Birmingham gibi komşu şehirlerde daha büyük gece kulüpleri bulunmaktadır.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi