Ulster Üniversitesi
Ulster Üniversitesi

Rank

Ulster Üniversitesi Ranking

58

location

Ulster Üniversitesi Location

Northern Ireland

Ulster Üniversitesi

Rank

University Ranking

58

location

Img

Northern Ireland

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Ulster, Northern Ireland
Kuruluş Tarihi 1984
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.1%
Öne Çıkan Bölümler Sosyal Bilimler, İşe Alma Becerileri
Uluslararası Ücretler £13,240
Temel Bilgiler
Lokasyon Ulster, Northern Ireland
Kuruluş Tarihi 1984
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 6.1%
Öne Çıkan Bölümler Sosyal Bilimler, İşe Alma Becerileri
Uluslararası Ücretler £13,240

Genel Bakış

Ulster Univeristesi kampüsler; Kuzey İrlanda'da Belfast, Coleraine, Magee College ve Jordanstown'da dört kampüs olarak kurulmuştur ayrıca bir de Sanal kampüs imkanı sunmaktadır. Her kampüs farklı bir odak noktasına sahiptir. Üniversitenin genel   bilgilendirmesi tek sitesinden hizmet sunmaktadır. Bunun yanında 50'den fazla ülkeden 2000'den fazla uluslararası öğrenci halen kayıtlıdır. 

Ulster mezunlarının% 90'ından fazlası mezuniyetten altı ay sonra işe yerleşmektedir. 4000'den fazla öğrenci Ulster Üniversitesinde uzaktan öğrenim derslerini başarıyla tamamlamaktadır. The Times Yüksek Higher Education 100 üzerinde üniversite arasında  sıralamada, önde gelen modern bir üniversite olarak 50. Sırada Ulster Üniversitesini göstermiştir.

Ulster Üniversitesi, istihdam edilebilirlik konularına güçlü bir odaklanma sağlar; pek çok kurs, profesyonel akreditasyon ve buna  işe yerleştirme de dahildir. Yangın Güvenliği alanında doktora programları ile benzersiz seçenekler sunar.

- Ulster Üniversitesi Londra Kampüsü

Londra'nın merkezinde bulunan kampüs, öğrencilere daha iyi hizmet verebilmek için yakın zaman önce yenilemiştir. 

İngilizce hazırlık, Pre-sessional İngilizce hazırlık, Yüksek Lisans İşletme, Finans, MSc İşletme, BSc Hons Muhasebe bölümleri Londra Kampüste eğitim vermeketedir. Ulster Üniversitesi Londra kampüsünde öğrenim görmek, uluslararası öğrencilerin dünyanın en popüler ve farklı şehirlerinden gelelerin nasıl çalıştığı konusunda benzersiz bir fikir edinmelerini sağlayacaktır. Londra, dünyanın finans merkezi olarak kabul edilmektedir, Başarılı ekonomik konumu, çalışma ortamı  yada yarı zamanlı çalışma olanağı sağlayacaktır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Ulster Üniversitesi uluslararası öğrencileri için havaalanı ulaşımlarını sağlar, dönem başlangıcından bir hafta önce uluslararası öğrencileri üniversiteye ve birbirlerine tanıtmak gibi hizmetler sunar. İngilizce dil desteği, CELT yılın başlangıcından önce ve dönem süresince tüm kampüslerde mevcuttur.

Sıralama

 • -2017 yılında Times University Guide’ta 68. sırada

   

 • -2017 yılında the Guardian University Guide’ta 79. sırada yer aldı

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin ardından, Ulster'ın gönderdiği çalışmanın% 72'si 'dünya liderliği' ve 'uluslararası mükemmel olarak sınıflandırılmıştır.

Konaklama

Ulster Üniversitesi uluslararası öğrencilere, Belfast kampüsünde çok sayıda özel konaklama yeri ve kampüs içi ulaşım imkanları ile Coleraine, Magee ve Jordanstown kampüslerinde Üniversite konaklama imkanları sunmaktadır.

 

Lokasyon

Ulster Üniversitesinin dört ana kampüsü vardır: Belfast, Jordanstown, Coleraine ve Magee'nin yanı sıra Birmingham ve Londra'daki iki küçük kampüsü bulunmaktadır. Belfast kampüsü, şehrin canlı ve gelişmekte olan kültür merkezi olan canlı Katedral Bölgesi'nin bir parçası olarak yer almaktadır. Ulster Sanat ve Tasarım Festivali de dahil olmak üzere çeşitli yıllık festivallere ev sahipliği yapımaktadır.

Jordanstown kampüsü Belfast'ın kuzeyinde yer almakata ve kentte yaşamak ve özel otomobil ya da mükemmel demiryolu, otobüs ve taksi şebekesi ile kampüste seyahat etmeyi seçenler için fırsatlar sunmaktadır. Bann Nehri'nin yanında bulunan Coleraine, Kuzey İrlanda'nın Causeway Sahili'ndeki en büyük ve en işlek şehirdir ve açık hava etkinliklerine ilgi duyan öğrenciler için Causeway Sahili mükemmeldir ve kampüs, kent merkezine yakındır. Magee kampüsü, sur duvarlarının uzağında, Foyle Nehri boyunca kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almakata ve tarihi ve yeni binalar ile modern ve geleneksel tesislerin bir sentezidir.

Mezunlar

 • Gary Lightbody (Snow Patrol)
 • Omid Djalili (Komedyen)
 • Willie Doherty (Artist)
 • Roberta Carol Blackman-Woods (MP)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Times Yüksek Öğretim'in “Yılın Üniversitesi” adayları açıklandı

Yüksek öğreniminin "Oscar'ları" olarak kabul edilen 2019 Times Yüksek Öğretim ödülleri, altı üniversitenin "Yılın Üniversitesi" adaylığıyla… Daha fazla

İngiltere’de Arazi ve Mülk Yönetimi Eğitimi Alın

Arazi ve Mülk Yönetimi, mülk geliştirme & yönetim ve kentsel planlama ile ilgili konuları anlamanızı sağlayacak kapsamlı bir bölümdür.… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi