Galler Trinity Saint David Üniversitesi
Galler Trinity Saint David Üniversitesi

Rank

Galler Trinity Saint David Üniversitesi  Ranking

101

location

Galler Trinity Saint David Üniversitesi  Location

Wales

Galler Trinity Saint David Üniversitesi

Rank

University Ranking

101

location

Img

Wales

ADD TO FAVOURITES

Galler Trinity Saint David Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Various, Wales
Kuruluş Tarihi 1822
Öne Çıkan Bölümler Öğretmenlik Eğitimi, Arkeoloji, Mühendislik
Temel Bilgiler
Lokasyon Various, Wales
Kuruluş Tarihi 1822
Öne Çıkan Bölümler Öğretmenlik Eğitimi, Arkeoloji, Mühendislik

Genel Bakış

Galler Trinity Saint David Üniversitesi, Swansea, Galler'de bulunmaktadır ve 2010 yılında kurulmuş olup, İngiltere'deki en genç üniversitelerden biridir. Ana kampüsler, Swansea'nın merkezinde ve çevresinde, ayrıca Güney Batı Galler'deki Lampeter ve Carmarthen kentlerindedir. Londra'da business & işletme, yönetim ve BT bölümlerinde okuyan yabancı öğrenciler için de ayrıca dördüncü bir kampüs bulunmaktadır.

Galler Trinity Saint David Üniversitesi'nin ana kampüsü ve ortak kurumlarına yayılmış 25.000'den fazla öğrencisi vardır. Carmarthen Kampüsü, bir öğretmenlik eğitimi koleji olarak faaliyete geçmiştir ve erken çocukluk gelişimi, toplumsal kapsayıcılık ve gençlik ve topluluk çalışmaları gibi eğitim kursları ile ünlüdür. Lampeter, tarihsel olarak özellikle din ve beşeri bilimler alanlarında araştırma yapmak için en uygun Galler üniversitesi olup, Swansea ise en iyi otomobil mühendisliği bölümleri ile tanınmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Galler Trinity Saint David Üniversitesi, İngiltere ve Galler'deki çeşitli yerlere hafta sonu gezileri içeren kültürel bir programın yanı sıra yeni öğrencilere de uluslararası oryantasyon imkanı sağlar. Akademik yazma, not alma ve eleştirel analiz gibi alanlarda İngilizce dil desteği üç ana kampüste de mevcuttur.

Sıralama

  • 2017 Guardian Üniversite Rehberi'nde 111. sırada

Konaklama

Üç ana kampüste de, öğrenciler için yurtlar bulunmaktadır, bu odaların çoğu birinci sınıf öğrencileri için önceliklidir. Carmarthen'deki konaklama birimlerinin tamamı kampüstedir, birinci sınıflar yiyecek ve içecek hizmeti veren odalar ile eğitime geri dönen öğrenciler ve yüksek lisans öğrencileri için mutfaklı konaklama birimleri bulunmaktadır. Birinci sınıf öğrencilerine, standart veya en-suite oda seçenekleriyle Lampeter kampüsünde konaklama garanti edilir. Swansea kampüsünde, beş yurtta 300'den fazla oda bulunmaktadır.

Lokasyon

Galler Trinity Saint David Üniversitesi, Güney Batı Galler'deki üç ana kampüse yayılmıştır: Carmarthen kampüsü, Lampeter kampüsü ve Swansea kampüsü. 

Güney Batı Galler, tepeler ve yuvarlanan kırsal alanlarla çevrili pazar kasabalarıyla yaşamak ve çalışmak için güzel bir yerdir ve teşvik edici bir çevre ve açık hava etkinlikleri için birçok fırsat sunmaktadır. Hem kumlu hem de kayalık plajları, kıyı girişleri ve mükemmel yürüyüş alanlarıyla deniz hiçbir zaman uzakta değildir. Ayrıca, üniversitenin yakınında Galler’in üç Ulusal Parkı vardır: Brecon Beacons, Snowdonia ve Pembrokeshire Coast. Yerel turistik mekanlar arasında Galler Ulusal Botanik Bahçesi, Aberglasney Bahçeleri, Dolaucothi Roma Altın Madenleri ve National Wetlands Centre sayılabilir. Bölge, Strata Florida'daki Cistercian kilisesi ve yakındaki Teifi Havuzları gibi arkeolojik ve tarihi alanlarla doludur.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi