Trinity College Dublin
Trinity College Dublin

location

Trinity College Dublin Location

Ireland

Trinity College Dublin

location

Img

Ireland

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Dublin, Ireland
Kuruluş Tarihi 1592
Öne Çıkan Bölümler Biyoloji, Sağlık Bilimi, Psikoloji
Temel Bilgiler
Lokasyon Dublin, Ireland
Kuruluş Tarihi 1592
Öne Çıkan Bölümler Biyoloji, Sağlık Bilimi, Psikoloji

Genel Bakış

Trinity College Dublin, İrlanda’nın başkentinin merkezinde araştırma ve öğretim konusunda öncü bir öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. 1592'de kurulan Trinity College Dublin, öğrenciler için akademik mükemmelliği kültürel ve sosyal etkinliklerle harmanlayarak mezunlarına başarılı olmaları için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak için eşsiz bir fırsat sunmaktadır.

İrlanda'da QS Dünya Üniversite Sıralaması tarafından birinciliği alan Trinity, 120'den fazla ülkeden 17.000 farklı öğrenci nüfusuna sahiptir. Öğrenciler, Sanat, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler fakültelerindeki 400'den fazla bölüm arasından seçim yapabilir ve lisans dersleri, öğretmenlerin özel bire bir destekleriyle küçük sınıflarda yapılır. Trinity College Dublin ayrıca İrlanda'daki en büyük kütüphaneye sahiptir ve Dublin uluslararası havaalanı Avrupa ve Kuzey Amerika'ya düzenli uçuşlar sağlamaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Trinity College Dublin'de, her öğrenciye her tür zorlukta yardım edebilen, kaygılarını dinleyebilen ve üniversitedeki zamanlarından en iyi şekilde yararlanmaları için onlara yardımcı olabilecek bir öğretmen atanmıştır. Bu, öğrenciye gösterilen ilgi konusunda benzersiz bir yaklaşım sunar. Uluslararası Kariyer Rehberliği, Trinity'de eğitim alırken uluslararası iş deneyimi kazanmak isteyen öğrencilerin yanı sıra Trinity'deki deneyimlerini kendi ülkelerinde kariyere dönüştürmek isteyen öğrenciler için de mevcuttur.

Öğrenciler ayrıca çok çeşitli ders dışı etkinliklerin tadını çıkarabilirler. Dünyanın en eskileri de dahil olmak üzere 200'den fazla topluluk, spor kulübü ve yayın mevcuttur. 60'tan fazla spor kulübü her seviyeye ve yeteneğe açıktır.

Sıralama

  • 2019 QS Dünya Üniversitesi Sıralaması'nda 104. sırada
  • 2018 THE Dünya Sıralaması'nda 170. sırada yer almaktadır

Trinity College Dublin; Muhasebe ve Finans, Biyolojik Bilimler, Kimya, Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Sistemleri, Ekonomi ve Ekonometri, Coğrafya, Hukuk, Tıp, Eczacılık ve Farmakoloji, Psikoloji ve Sosyoloji alanında QS tarafından dünya çapında en iyi 100 üniversiteden biri olarak sıralanmıştır. 

Konaklama

Trinity College Dublin'in üniversite konutları kampüs içinde ve dışında bulunmaktadır. Lisans öğrencileri, şehir merkezine yakın, otobüs, tramvay ve bisikletle kolayca erişilebilen sakin ve güvenli bir yerleşim bölgesi olan Dartry'de Trinity Hall'daki odalara başvurabilirler. Mutfaklı dairelerde ortak mutfaklı tek ve çift yatak odaları bulunmaktadır. Trinity Hall'da ayrıca oyun odaları, otel bünyesindeki spor tesisleri ve müzik odaları da bulunmaktadır.

Lokasyon

İrlanda, Avrupa’ya açılan bir kapı olarak kabul edilir ve İngilizce konuşan ve iyi eğitimli nüfusu, Google, Facebook, Intel ve HP gibi bir dizi küresel şirketi ülkeye çekmiştir. Dublin, bir milyonun üzerinde genç ve kozmopolit bir nüfusa sahiptir ve Trinity College Dublin, şehrin merkezinde parklara, kafelere, restoranlara, galerilere, publara ve kulüplere yakın bir konumda yer almaktadır.

Dublin aynı zamanda resmi bir UNESCO Edebiyat Şehri'dir, dünyanın en iyi 15 öğrenci şehrinden biridir ve 2012 yılında Avrupa Bilim Şehri ödülüne layık görülmüştür.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi