South Wales Üniversitesi
South Wales Üniversitesi

Rank

South Wales Üniversitesi Ranking

114

location

South Wales Üniversitesi Location

Wales

South Wales Üniversitesi

Rank

University Ranking

114

location

Img

Wales

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Cardiff, Newport, Wales
Kuruluş Tarihi 2013
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.6%
Öne Çıkan Bölümler Engineering, Business, Accounting
Uluslararası Ücretler £11,900
Temel Bilgiler
Lokasyon Cardiff, Newport, Wales
Kuruluş Tarihi 2013
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 9.6%
Öne Çıkan Bölümler Engineering, Business, Accounting
Uluslararası Ücretler £11,900

Genel Bakış

Güney Galler Üniversitesi, Glamorgan Üniversitesi ve Galler Üniversitesi'nin birleşmesinden sonra 2013 yılında kurulmuştur. İlk olarak 1841 yılına kurulmuştur. 120 farklı ülkeden 30 binden fazla öğrencinin kayıtlı olduğu İngiltere'deki en büyük üniversitelerden biridir. Her biri farklı alanlara hitap eden Güney Galler'deki beş kampüs - Cardiff, Treforest, Newport, Glyntaff ve Caerleon – dan oluşmaktadır.

Güney Galler Üniversitesi mezunlarının% 95'i, mezuniyetinin altı ayı içinde istihdam ya da ileri eğitim görürken, kurumlar Birleşik Krallık'ta Matematik ve Kimya alanında 2012 Ulusal Öğrenci Anketi'nden sonra birinci sırada yer almaktadır.

Üniversite, British Airways ve Ulusal Sağlık Servisi de dahil olmak üzere geniş bir ortaklık yelpazesinden yararlanır ve istihdam edilebilirliği simüle edilmiş ve spesifik öğrenmeye odaklanarak yardımcı olur. Güney Galler Üniversitesi'nde ayrıca, uluslararası tanınmış bir film okulunun yanı sıra İngiltere'nin en eski fotoğraf okullarından birine sahiptir. Üniversite, Galler'in araştırma üniversitelerini birbirine bağlayan ve ağırlıklı olarak uygulanan araştırma konularına odaklanan St David's Day Group'un üyesidir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

University of South Wales, Cardiff ve Heathrow Havaalanları'ndan alınanlar da dahil olmak üzere uluslararası öğrencilere servisler sunmaktadır. Uluslararası Karşılama Programı, yeni gelen uluslararası öğrencilerin birbirlerini tanımaları ve İngiliz kültürünü öğrenmeleri için hazırlanmış sosyal bir programdır. Güney Galler ayrıca, genel ön-kurslardan, İngilizce gibi daha spesifik konularda, uluslararası öğrencilere yönelik bir dizi fırsatlar sunmaktadır.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 114. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 98. sırada gösterilmiştir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ni takiben, University of South Wales, 'dünyanın önde gelenleri' olarak nitelendirilen araştırma miktarını ikiye katlamıştır. Yaratıcı endüstriler, spor ve egzersiz bilimlerinde dünya liderliğindeki araştırmalar için İngilterde 15. Sırada gösterilmiştir.

Konaklama

Treforest, Glyntaff ve Caerleon ve Newport paylaşım tesisleriyle birlikte, her beş kampüste ve yakınında 1.800'den fazla hizmet veren yurtlar mevcuttur., Cardiff kampüsündeki konutlar özel olarak işletilmektedir. Birçok oda suite olup, çoğu 3-6 öğrencinin ortak dairelerinde bulunmaktadır, ancak stüdyo daireler Newport'ta da mevcuttur.

Lokasyon

Güney Galler Üniversitesi, ilk olarak iki ayrı üniversitenin parçası olan güney Galler'deki beş yerleşkede bulunmaktadır. Newport ve Cardiff şehirlerini ve Glyntaff, Caerleon ve Treforest'deki de kampüsleri bulunmaktadır. Alan 'Galler geçidi' olarak bilinir ve güzel manzaralar ve tarihi yerler ile çevrilidir. Kültürel mirasa kök salmasına rağmen, sürekli gelişmekte ve son yıllarda büyük yatırımlar görülmektedir.

 

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi