Sotheby's Sanat Enstitüsü
Sotheby's Sanat Enstitüsü

location

Sotheby's Sanat Enstitüsü Location

London

Sotheby's Sanat Enstitüsü

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Sotheby's Sanat Enstitüsü

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1995
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım Yüksek Lisansı
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1995
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım Yüksek Lisansı

Genel Bakış

1969'dan bu yana Sotheby’s Sanat Enstitüsü, kariyerleri sayesinde uluslararası sanat dünyasının merkezine yerleşen sanat profesyonellerinin eğitimine öncülük etmektedir. Londra, New York ve Los Angeles'da kampüsleri bulunan Sotheby’s Sanat Enstitüsü, sanat, piyasa uzmanlığı ve nesne temelli öğrenimi birleştiren yüksek lisans programları ve akademik eğitimler sunmaktadır. Birçok eğitim yolu ile mezunlar, günümüz dünya sanat pazarlarında ve kültür kurumlarında başarı için ihtiyaç duydukları bilgi ve sertifikaları kazanırlar. Bu, müzelere, galerilere, müzayede evlerine ve özel koleksiyonlara yapılan gezilerle öğrencilerin sanat eserleri ile doğrudan temasa geçirilmesi ile mümkün olmuştur.

Yüksek lisans programları, İngiltere'deki en büyük ve en prestijli üniversitelerden biri olan ve Russell Group'un bir üyesi olan Manchester Üniversitesi tarafından onaylanmıştır. Programlar, bir araştırma tezini tamamlamak için iki dönem tam zamanlı eğitim, ayrıca üçüncü bir bağımsız eğitim dönemi gerektirir.

Ek olarak, kısa süreli eğitimler ve yönetici eğitimi programları gibi bir çok sömestr ve yaz okulu fırsatı da mevcuttur. 15 haftalık sömestr programları, bazıları yarı zamanlı olarak alınabilen ve çeşitli ders alanlarını kapsayan, her akademik yılın sonbahar ve ilkbaharında yapılır. Her hafta 4 haftalık yoğun yaz kursları düzenlenmektedir.

Lokasyon

Sotheby’s Sanat Enstitüsü, Bloomsbury - Londra’da, British Museum’a sadece birkaç dakika uzaklıkta, Ulusal Galeri’ye ve Sotheby’s müzayede binasına ve Londra Üniversitesi’ne yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Londra, geleneksel ve modern sanat müzelerinin, özel koleksiyonların ve uluslararası ticari galerilerin bulunduğu bir şehirdir. Sotheby’s müzayede evi, 1744’de kurulmuştur ve Londra ofisleri artık Avrupa, Asya ve Amerika’yı kapsayan küresel bir ağın parçasıdır. Dünyanın önde gelen yüksek öğretim merkezlerinden biri olan Londra'da, öğrenciler uluslararası kültürel etkinlikler ve canlı bir sanat ortamı da dahil olmak üzere çok çeşitli olanakların ve etkinliklerin tadını çıkarabilirler. Sotheby's, National Portrait Gallery, Royal Academy ve Çağdaş Sanatlar Enstitüsü gibi diğer kültürel etkinliklere sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir.

Mezunlar

Enstitünün dünya genelinde 6.000'den fazla mezunu bulunmaktadır; bunların çoğu doğrudan galeriler, müzeler, vakıflar ve müzayede evlerinde çalışmakta veya sanat gazeteciliği, danışmanlığı ve ilgili mesleklerde kariyer yapmaktadır.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi