Portsmouth Üniversitesi
Portsmouth Üniversitesi

Rank

Portsmouth Üniversitesi Ranking

56

location

Portsmouth Üniversitesi Location

South England

Portsmouth Üniversitesi Portsmouth Üniversitesi

Rank

University Ranking

56

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Portsmouth, England
Kuruluş Tarihi 1869
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 21%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Mühendislik, Fen Bilimleri
Uluslararası Ücretler £14,300-16,400
Temel Bilgiler
Lokasyon Portsmouth, England
Kuruluş Tarihi 1869
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 21%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Mühendislik, Fen Bilimleri
Uluslararası Ücretler £14,300-16,400

Genel Bakış

Portsmouth Üniversitesi, 1992 yılında üniversite statüsüne layık görülerek İngiltere'nin güney kıyısında , Londra'nın yaklaşık 120 km güneybatısında kurulmuştur. 100'den fazla ülkeden 3,500 uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere yaklaşık 20.000 öğrenci kayıtlıdır ve art arda sekiz yıl boyunca öğrenciler üniversiteyi öğrencilerin memnuniyeti için ulusal ortalamanın üstünde puanlamıştır.

Portsmouth, modern diller alanında güçlüdür ve lisans düzeyinde altı dili öğretir ve tüm öğrencilere ücretsiz dil dersleri verir. Üniversite ayrıca sağlık ve tıp alanlarında da öne çıkmaktadır ve King's College London gibi pek çok kurumla belirli disiplinlerin öğretimi için ortaklıklar kurmaktadır. Portsmouth, İngiltere'nin ilk Beyin Tümorü Araştırma Merkezi, Biyomedikal ve Biyomoleküler Bilimler Enstitüsü ve Kozmoloji ve Yerçekimi Enstitüsü gibi benzersiz araştırma merkezlerine sahiptir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Portsmouth Üniversitesi, üniversitenin her kademesinde üniversiteye başvuran öğrencilere İngilizce hazırlık dersleri vermektedir. Portsmouth ayrıca, öğrencilerin İngiliz üniversite sistemine uyum sağlamasına yardımcı olmak, denemeler, raporlar yazmaları ve etkili sunumlar yapmaları için tam donanımlı olmalarını sağlamak için, akademik amaçlı İngilizce sınıfları açmaktadır. Bu sınıflar  makale yazımı, sunumlar, dilbilgisi ve akademik stil ve eleştirel düşünme konularını içerir. Tüm akademik amaçlı İngilizce sınıfları ilk yıl için ücretsizdir.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi 2017'de 59. sırada

  • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 43.sırada

 

2014 son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin ardından Portsmouth Üniversitesi, dünyanın önde gelen veya uluslararası düzeyde mükemmel olarak nitelendirilen araştırmalarıyla  % 60'dan fazla puan kazandı. Özellikle Diş Hekimliği, Hemşirelik, Eczacılık ve Fizik alanlarında öne çıktı.

Konaklama

Tüm uluslararası öğrencilere, ilk öğrenim yılları boyunca üniversiteye ait bir konaklama sunulmaktadır. Portsmouth'da öğrenciler için dört ana konaklama yeri vardır ve üniversite, dönem boyunca kampüsler arasında ücretsiz otobüs hizmeti sunar.

Şehirde, çoğunlukla paylaşılan daireler ve evler veya yerel bir aile ile birlikte yaşanan evler şeklinde özel kiralanabilir konaklama seçenekleri mevcuttur. Öğrencilerin yaşamak için uygun bir yer bulmalarına yardımcı olmak için boş yerler güvenlik standartlarıyla birlikte sürekli olarak üniversite tarafından izlenir.

Lokasyon

Portsmouth İngiltere'nin güney kıyısındaki İngiltere'nin tek ada şehri olup, trenle Londra'ya yaklaşık 90 dakika uzaklıktadır. Wight Adası'nın karşısında bulunan Solent'te bulunan Portsmouth, 20.000'i öğrenci olan yaklaşık 200.000 nüfusa sahip yoğun bir kozmopolit deniz ve ticaret limanıdır. Portsmouth Üniversitesi’nin sahil şeridindeki konumu,  güçlü bir deniz mirasına ve Kraliyet Donanması'na sahipken; çakıl taşlı plajları, bahçeleri ve spor olanaklarıyla bütün yıl boyunca keyif almaya olanak sağlar. BAE Systems, EADS Astrium, VT Shipbuilding ve IBM'in İngiltere merkezi gibi birçok küresel şirket Portsmouth'a gelmiştir.

Konumu nedeniyle Portsmouth, kıtaya ve diğer İngiltere şehirlerine açılan bir kapıdır. Gatwick Havaalanı sadece 90 dakika uzaklıktadır ve yoğun bir feribot iskelesi olarak, Wight Adası, Fransa ve İspanya bağlantıları bulunmaktadır

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi… Daha fazla

Sağlık Bilimleri için İngiltere’deki En İyi Üniversiteler

Sağlık Bilimleri, tıp ve bilim endüstrisinde geniş çapta bir çok meslek ve meslek dallarını kapsar. İngiltere'de 50 farklı uzmanlık… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi