Nottingham Trent Üniversitesi

Rank 53
Location Nottingham, England
Established 1962
International Students 7.7%
Famous Courses Sanat ve Tasarım, Mimarlık, Hukuk
International Fees £13,450
Key Information
Location Nottingham, England
Established 1962
Famous Courses Sanat ve Tasarım, Mimarlık, Hukuk
International Fees £13,450

Overview

Nottingham Trent Üniversitesi, ikisi Nottingham'da, diğeri de şehrin hemen dışında toplam üç kampüsü bulunan ve kayıtlı 28,000 öğrencisi olan İngiltere'deki en büyük üniversitelerden biridir. Nottingham Trent 1992 yılında tam üniversite statüsünü kazanmadan önce, ilk olarak 1843’te kuruldu. 2015 Ulusal Öğrenci Anketi'nde, Nottingham Trent öğrencilerinin % 92'si, bu  üniversitede eğitim görmeyi tavsiye etmiştir.

Nottingham Trent Üniversitesi Sanat ve Tasarım, Moda ve Yaratıcı Sanat programlarında en iyi olarak bilinir ancak aynı zamanda İngiltere'nin en büyük hukuk okullarından birine ev sahipliği yapar. Üniversite ayrıca British University and College Sport Ligindeki performanslarıyla spor alanında da başarılıdır. Üniversite, geçtiğimiz günlerde, kanser teşhisi ve terapisi üzerine çalışmalarını sürdürmek için 1992 sonrası bir üniversitenin aldığı en büyük bağışlardan  birini almıştır.

Nottingham Trent Üniversitesinin  40 ülkede 50 akademik kurumla ortaklığı bulunmaktadır  ve üniversitede bazı programlarda öğrencilerin yurtdışında eğitim imkânı sunmaktadır. Nottingham Trent lisans öğrencilerinin % 93'ü, 2014'teki araştırmanın ardından mezun olduktan altı ay sonra istihdam edilmiş ya da daha ileri  eğitimlerine devam etmiştir.

Services for International Students

Nottingham Trent Üniversitesi Uluslararası Ofisi, uluslararası öğrencilere geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Dönem başlangıcından önce, yakında bulunan havalimanlarından  havaalanı karşılama hizmeti ve tüm öğrenciler için başlangıç kursu vardır. İngilizce dillerini geliştirmek  isteyen ya da buna ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler, 6-30 hafta arasında değişen, hazırlık sınıfı İngilizce derslerini alabilirler. Nottingham Trent International College'da öğrenciler lisans veya lisansüstü eğitim için hazırlık dersleri alabilirler.

Ranking

 • Times Üniversite Rehberi 2020'de 40. sırada
 • The Guardian Üniversite Rehberi 2020’de 12.sırada

  2014 Mükemmellik Araştırma Çerçevesinin ardından, Nottingham Trent'in sunmuş olduğu araştırmaların % 90'ı;  'dünya lideri', 'uluslararası açıdan mükemmel' veya 'uluslararası kabul görmüş' olarak sınıflandırıldı. Biyomedikal Bilim ve Mühendislik en çok göz dolduran alanlardı.

Accommodation

Uluslararası öğrencilerin Nottingham Trent Üniversitesi konaklama biriminde en az bir yıl boyunca konaklaması garanti edilir. Kampüste veya kampüs yakınında, birçoğu süit olan mutfaklı 4.200 adet oda bulunmaktadır. Bunlar, genel olarak dairelerde veya evlerde, özel yatak odaları ve ortak mutfak olarak bulunur, ancak stüdyo daireler ve paylaşımlı odalar da mevcuttur.

Nottingham'da yaşamanın maliyeti Birleşik Krallık'ın diğer bölgelerine kıyasla çok makuldür, yani özel konaklamaların, üniversitenin tavsiyesiyle ucuza ve kolayca bulunabileceği anlamına gelmektedir.

Location

Nottingham Trent Üniversitesi'nin üç kampüsü vardır. Nottingham şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan City Kampüsü, İş ve Yönetim, Hukuk, Sosyal Bilimler ve Sanat ve Tasarım programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Clifton Kampüsü, Nottingham Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bölümü'ne ev sahipliği yaparken, Brackenhurst Hayvancılık, Tarım ve Çevre Bilimleri Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır ve kendi süt çiftliği vardır.

Nottingham, Londra'dan trenle yaklaşık iki saatlik bir sürededir ve öğrenciler nüfusun % 10'luk bölümünü oluştururken şehre eşsiz bir öğrenci dostu şehir duygusu kazandırır.  Yaşam masrafları ulusal ortalamanın altında olduğundan yaşamak için uygun bir yer haline gelmektedir ve şu anda İngiltere'de iistihdam oranlarının en yüksek olduğu yerlerden biridir. Endüstri Devrimi döneminde  bir üretim merkezi olarak Robin Hood efsanesine ve geleneğine bağlılığıyla ünlüdür.

You might also be interested in

UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları açıklandı

Oxford Üniversitesi, 2019 UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralamaları'nda İngiltere'nin en çevreci üniversitesi seçildi.Read more

Nottingham Trent, 2019'da Guardian Tarafından Yılın Üniversitesi Seçildi

Nottingham Trent Üniversitesi, 2019'da Guardian tarafından Yılın Üniversitesi seçildi.  Read more

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi…Read more

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi