Manchester Metropolitan Üniversitesi
Manchester Metropolitan Üniversitesi

Rank

Manchester Metropolitan Üniversitesi Ranking

65

location

Manchester Metropolitan Üniversitesi Location

North England

Manchester Metropolitan Üniversitesi

Rank

University Ranking

65

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Manchester Metropolitan Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Manchester, England
Kuruluş Tarihi 1970
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 4%
Öne Çıkan Bölümler Teknoloji, İngilizce, Moda
Uluslararası Ücretler £14,500-16,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Manchester, England
Kuruluş Tarihi 1970
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 4%
Öne Çıkan Bölümler Teknoloji, İngilizce, Moda
Uluslararası Ücretler £14,500-16,500

Genel Bakış

Manchester Metropolitan Üniversitesi 130 ülkeden 37.000'den fazla kayıtlı öğrenciyle İngiltere'nin en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversitenin, hem ders kalitesini hem de pratiğini tanıdığı, yılda 1.800 öğrencinin işe yerleştirme sandığı olarak kullandığı  70'ten fazla meslek kuruluşu ve dernek ile bağlantısı bulunur.  Diğer İngiltere üniversitelerine göre daha profesyonelce akredite edilmiş derslere sahiptir ve 2014/15 yılında öğrenci ve mezunlara  800'den fazla iş duyurusu yapılmıştır.

New York Times gazetesine göre Manchester, ziyaret edilmesi gereken dünyadaki ilk 30 yerden biridir ve yeni akademi binaları 17 ödüle aday gösterilmiş, 6 ödül kazanmıştır. Üniversite, İşletme ve Hukuk, Beşeri Bilimler, Dil, Sosyal Bilimler ve Sanat alanlarında sekiz fakülteye ayrılmıştır. Merkez kampüsü  Manchester şehir merkezinde, ikinci bir kampüs te Cheshire'da bulunmaktadır. Manchester, İngiltere'de bilim, mühendislik ve teknoloji eğitimi veren en büyüklerden  biridir ve giyim tasarımı ve teknolojide uluslararası bir liderdir. Manchester Met mezunlarının % 92'si mezuniyetlerinden sonraki altı ay içinde doğrudan işe veya daha yüksek eğitime başlar.

Manchester Metropolitan Üniversite Bursları

Manchester Metropolitan'da sunulan çok çeşitli burs ve finansman fırsatları hakkında buradan daha fazla bilgi edinin.

 

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Manchester Metropolitan Üniversitesi'nin özel öğrenci hizmetleri ekibi, uluslararası öğrencilere kariyer danışmanlığı, danışmanlık, öğrenme desteği ve öğretmenlik hizmeti sunmaktadır. Üniversite, uluslararası öğrencilere dersler ve bireysel danışmanlık şeklinde ücretsiz dil desteği sunmaktadır. Yılın başında, yeni uluslararası öğrencilerin üniversiteye gidişlerine yardımcı olmak için Manchester Uluslararası Havaalanı'ndan bir karşılama ve tanışma hizmeti bulunmaktadır.

Sıralama

 • Guardian University Guide 2020'de 62. Sırada
 • Times University Guide 2020’de 79.sırada

2014 Mükemmellik Araştırması Çerçevesinde, İngiliz Dili ve Edebiyatı araştırma çevresinin % 80'i tarafından "dünya lideri" ve "uluslararası mükemmel" olarak derecelendirildi. Genel olarak, sunulan araştırmaların % 60'ı "dünya lideri" veya "uluslararası mükemmel" olarak kabul edildi ve Üniversite araştırma kalitesi sıralamasında 12 yer kazandı ve araştırma gücü sıralamasında 53. oldu.

 

Konaklama

Manchester Metropolitan'ın yedi yurt binasında 3,500'den fazla konaklama yeri vardır ve tüm birinci sınıf öğrencileri Üniversite konaklaması garantidir. Standart ve en-suite odalar mevcuttur, genellikle dairelerde, ortak mutfak ve yemek olanaklarıyla düzenlenmiş 3-12 arasında oda bulunur.  Manchester ve Crewe çevresinde diğer üniversitelerden gelen öğrencilerle tanışma fırsatını sunan özel konutlar da bulunmaktadır. Üniversitenin ayrıca, özel konaklama bulmak konusunda tavsiyelerde bulunabilecek Manchester Öğrenci Evleri de bulunmaktadır.

Lokasyon

Manchester Metropolitan Üniversitesinin, Manchester şehrinde, Cheshire'deki Crewe yakınlarında toplam 3 kampüsü vardır. Her iki yer de çalışma, eğlence, spor, sosyal ve eğlence olanakları ile mükemmel bir konaklama imkanı sunmaktadır.


Manchester Metropolitan Üniversitesi, kafelerin, tiyatroların, müzelerin, giyim mağazalarının, alışveriş merkezlerinin, kafe barlarının, kulüplerin ve yükselen apartman bloklarının yer aldığı kent merkezine yakındır. Londra, trenle iki buçuk saatin altındadır. Öğrenciler, geniş ve çok çeşitli bir üniversitenin parçası olmanın tüm avantajlarından yararlanabilir, hem de topluluk, güvenlik ve yerel kasabalara kolaylıkla erişilebilen bir kampüs ortamında bunu yapabilirler.

Mezunlar

 • Steve Coogan (Oyuncu)
 • Jenny Eclair (Komedyen)
 • Mick Hucknall (Simply Red Solist)
 • Jonathan Mildenhall (Coca Cola Başkan Yardımcısı)
 • Peter Saville (Grafik tasarımcı)

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere'nin En Yeşil Üniversiteleri

People and Planet Yeşil Üniversiteler Sıralaması İngiltere'nin en yeşil üniversiteleri hakkında benzersiz bilgiler sunuyor. İngiltere'nin en… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi