Heythrop College, Londra Üniversitesi
Heythrop College, Londra Üniversitesi

location

Heythrop College, Londra Üniversitesi Location

London

Heythrop College, Londra Üniversitesi

location

Img

London

ADD TO FAVOURITES

Heythrop College, Londra Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1614
Öne Çıkan Bölümler Din, Felsefe
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1614
Öne Çıkan Bölümler Din, Felsefe

Genel Bakış

Heythrop College, Londra Üniversitesi Felsefe ve Din çalışmaları için Cizvitler tarafından 1614 yılında kurulmuştur.

Lisans ve yüksek lisans programlarına ek olarak, aynı zamanda Merkez ve Enstitülerin çalışmaları için de önemli kaynaklar yaratmaktadır. Heythrop’un lisans programlarının tamamı yarı zamanlı olarak alınabilir ve alanında uzman kadrosuyla başka bir eğitim kurumunda bulunmayan bölümlerde de eğitimler vermektedir.

Heythrop lisans öğrencilerinin hepsi için bire bir eğitim imkanı sunar. Bu imkanı sağlayan Oxbridge dışında tek kamusal yüksek öğrenim kurumudur. En son Ulusal Öğrenci Anketi verilerine göre %92’lik öğrenci memnuniyeti sonucuyla ortalama olan %86’nın üzerinde yer almıştır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Heythrop kayıtlı öğrenci sayısı 1000'den az olan küçük bir üniversitedir. Bu bakımdan eğitim ve öğrenciye destek noktasında etkin bir yapıya sahip olması ile yabancı öğrencilere cazip imkanlar sunmaktadır. Şehrin doğal güzelliklerini keşfetmek ve onlardan yararlanmak , kültür farklılıklarını öğrenmek için desteğe gereksinim duyan yabancı öğrencilere bu konularda bire bir görüşmelerle yardımcı olunmaktadır. Her öğrenciye, ihtiyacı olan herhangi bir konuda yardımcı olabilecek kişisel bir öğretmen atanır.

Sıralama

Heythrop küçük bir kolej olduğundan, sıralama verileri mevcut değildir. 2008’de yapılan Araştırma Değerlendirme Tatbikatı ile ilk kez bir programa dahil olan kolej bu programla beraber personel araştırmasının % 50'sinin uluslararası anlamda önemi olduğuna karar vermiştir.

Lokasyon

Heythrop College şehrin en seçkin ve en önemli bölgelerinden biri olan Batı Londra'nın Kensington Meydanı'nda yer almaktadır. Yerel metro istasyonuna kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Uluslararası havaalanları Heathrow, Stansted ve Gatwick de bir saatten daha kısa bir mesafededir.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi