Hertfordshire Üniversitesi
Hertfordshire Üniversitesi

Rank

Hertfordshire Üniversitesi Ranking

99

location

Hertfordshire Üniversitesi Location

South England

Hertfordshire Üniversitesi

Rank

University Ranking

99

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Hertfordshire Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Hatfield, England
Kuruluş Tarihi 1952
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.5%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Hemşirelik Bilimleri, Tarih
Uluslararası Ücretler £12,000
Temel Bilgiler
Lokasyon Hatfield, England
Kuruluş Tarihi 1952
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 13.5%
Öne Çıkan Bölümler Mühendislik, Hemşirelik Bilimleri, Tarih
Uluslararası Ücretler £12,000

Genel Bakış

Hertfordshire Üniversitesi Londra’nın 35 km kuzeyinde Hatfield bölgesinde modern bir üniversite olarak kurulmuştur. Genel bir tanımlama yapılırsa UK bulunan işletme alanında en iyi üniversite tanımı yapılabilir. Hertfordshire Üniversitesinde 90 farklı ülkeden 25.000 öğrencisi mevcuttur. 

Hertfordshire Üniversitesi mezunlarının ilk 6 ayı içinde işe yerleşme başarısı göstermesiyle 2015 yılında Guardian Üniversitesi tarafından Öğrenci Deneyimi ödülüne layık görülmüştür.

Üniversite, endüstri dünyası ile çok yakın ilişkilere sahiptir, İngiliz Formula Birliğinin en az bir Hertfordshire mezunu vardır. Sağlık bilimlerind, finansal bilimde,  BSc Hertfordshire'ı İngiltere'nin doğusundaki NHS için tercih edilen bir konumdadır. Üniversite Kariyer ve Yerleştirme Hizmetleri hususunda  mezunlarına istihdam ve kariyer gelişimi için her zaman hizmet sunmaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Öğrenci Destek Ofisi , konaklama, vize, mali ve kişisel konularla ilgili olarak öğrencilere hizmetler sunmaktadır. İngilizce dersleri tüm uluslararası öğrenciler tarafından kullanılabilir ve bu dersler tam donanımlı olarak sağlam bir eğitim sunmktadır. Hazırlık sınıflarının yanında pre-sessional  İngilizce kursları da mevcuttur. Üniversitenin dönem başlangıcından önce Heathrow'dan ücretsiz öğrenci karşılama hizmeti bulunmaktadır.

Sıralama

  • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 88. sırada
  • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 92. sırada gösterilmiştir.

Hertfordshire Üniversitesi, dünyadaki ilk 100 üniversiteden biri olmuş ve şu anda 1964 sonrası İngiltere üniversitelerinde 71. sırada yer almıştır. En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde, sunulan araştırma sonuçlarının% 90'ı uluslararası nitelikte olduğu kabul edilirken, Tarih bölümünde İngiltere'de etkileri açısından birinci sırada yer almıştır. Hertfordshire'da sunulan araştırmanın % 57'si, 12 birimde dünya çapında ve uluslararası mükemmel kalite nitelemesiyle ile değerlendirilmiştir.

Konaklama

Hertfordshire Üniversitesi'ndeki tüm ilk sınıf öğrencileri için kampüs içi konaklamalarına öncelik vermektedir. Daireler, evler ve geleneksel koridor salonları da dahil olmak üzere ikamet mekanları hem College Lane hem de de Havilland kampüslerinde mevcuttur, bunun yanında öğrencilerin okuldan bağımsız olarak kiralayabileceği evler bulunmaktadır.

Kampüs dışı konaklama birimleri kısa bir sürüş mesafesinde yer alan Ridgeview Lodge'daki University'den edinilebilir. Bölgede çok sayıda  özel kiralık evlerin yanı sıra, İngiliz ailelerin yanında yaşama seçenekleri de mevcuttur.

Lokasyon

Hertfordshire Üniversitesi, trenle 25 dakika Londra’ya mesafede yer almakta ve şehrin dışında kuzey bölgesinin en güzel alanlarındandır. Hatfield'daki Hertfordshire Üniversitesi'ndeki iki kampüsü vardır kampüsler; bisiklet yolları ve servis otobüsleri ağı ile birbirine on dakika mesafededir. Hatfield, Hertfordshire ilçesinde yaklaşık 30.000 nüfuslu bir kasabadır. Birkaç pub ve öğrenciler için popüler bir eğlence mekanı olan The Forum bulunuyor. Şehir merkezi şirin küçük ve düzenli huzurlu bir ortama sahiptir, haftada düzenli olarak pazar kurulmakta, ayda bir de düzenli çiftçi pazarı kurulmaktadır.

Ayrıca ilginizi çekebilir...

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer yapmak zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi rakiplerinizin bir adım… Daha fazla

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı. Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi