Falmouth Üniversitesi
Falmouth Üniversitesi

Rank

Falmouth Üniversitesi Ranking

94

location

Falmouth Üniversitesi Location

South England

Falmouth Üniversitesi

Rank

University Ranking

94

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Falmouth, England
Kuruluş Tarihi 1902
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.1%
Öne Çıkan Bölümler Fotoğrafçılık, Sanat, Animasyon
Uluslararası Ücretler £16,000-9,250
Temel Bilgiler
Lokasyon Falmouth, England
Kuruluş Tarihi 1902
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.1%
Öne Çıkan Bölümler Fotoğrafçılık, Sanat, Animasyon
Uluslararası Ücretler £16,000-9,250

Genel Bakış

Falmouth Üniversitesi, İngiltere'nin güneybatı sahil şeridinde, Cornwall'da, birden çok sanat dalı bulunan bir üniversitedir. İki kampüsü,  Falmouth ve yakınındaki Penryn şehri arasında yerleşmiş, başlangıçta 1902'de kurulmuş ve resmi olarak 2012'de bir üniversite haline gelmiştir. Geleneksel güzel sanatlar bölümlerinin yanı sıra performans, reklamcılık, mimari ve pazarlama bölümleri de bulunmaktadır.

Falmouth, son yıllarda ciddi bir yeniden yapılandırma ve yatırım görmüştür  ve 2007 yılında açılan “Fotoğraf ve Animasyon” içeren yeni bir Medya Merkezi kurulmuştur. “Exchange”, dijital ekonomi  ve sürdürülebilir tasarım konularında araştırma yapan Exeter Üniversitesi  ortaklığıyla açılan bir kütüphane ve öğretim alanıdır.  'Başbakan Yardımcısı Global Bursu', 80.000 £ değerinde uluslararası bursla önümüzdeki akademik yılda ödüllendirilecek BA (Hons) programları lisans eğitimi için üniversiteye katılan öğrencilere açıktır.

Falmouth öğrencileri, Times Yüksek Öğrenim (THE) Öğrenci Deneyimi Anketi'nde,üniversiteyi kampüs ortamı, kütüphane hizmetleri ve öğrenci refahı için İngiltere'de birinci olarak seçmiştir

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Falmouth Üniversitesi, öğrencilerin tanışabileceği, sosyalleşebileceği ve çeşitli tarihsel veya kültürel ilgi alanlarındaki olaylara katılabileceği uluslararası bir topluluğa sahiptir. Üniversite,  belirli disiplinlerde,  sosyal İngilizce ve CV yazma beceri sınıfları gibi ücretsiz kurslar sunmaktadır.

Dönem başında Londra Heathrow Havaalanı'ndan ücretsiz karşılama hizmeti vardır.  Ayda bir Cornish kırsalına, öğrencilere üniversiteyi ve öğrencileri  tanıtmak için üç günlük bir oryantasyon programı vardır.  Ayrıca, vizeler, banka hesapları, barınma ve istihdam hakkında oturumları da bulunmaktadır.

Sıralama

 • Times Universite Rehberi 2020'de 72. sırada

 • Guardian Üniversite Rehberi 2020’de 52. sıra

  Falmouth Üniversitesi  Sanat ve Tasarım bölümü en iyi 20 İngiliz üniversitesi Bölüm sıralamasında sürekli olarak yer almaktadır. En yeni Uluslararası Öğrenci Barometresi sıralamasında, uluslararası öğrenci deneyimi alanında, Falmouth üniversitesi İngiltere'de birinci, dünyada ikinci sıradadır.

Konaklama

Üniversitede konaklama için üç ana alan vardır. ,Exeter Üniversitesi ile paylaşılan Falmouth'daki Glasney Öğrenci Köyü,  yedili  dairelerde düzenlenmiş , ortak bir mutfağı bulunan, 1400’den fazla odası bulunan bir alandır. Sidings, Penryn kampüsünün yakınında yer almaktadır, 233 oda ve  az sayıda stüdyo dairesi bulunmaktadır. Falmouth kampüsünün yakınında yer alan Tuke House, öncelikle hazırlık sınıfı öğrencileri için tasarlanmış ve 156 oda kapasitelidir.

Konaklama Ofisi, özel konaklama bulmak isteyen öğrencilere yardımcı olmak için Aralık ve Ocak aylarında seanslar düzenlemektedir.

Lokasyon

Falmouth, İngiltere'nin güneybatısındaki Cornwall'da, doğal güzelliğin ve sanatla uzun bir ilişkinin bulunduğu bir bölgede yer almaktadır. Manzarası, plajları ve küçük köyleri ile popüler turistik bir yerdir. Cornwall, İngiltere'nin diğer kesimlerinden  farklı bir mirasa ve kültüre sahiptir,canlı ve huzur dolu manzaralar sunmaktadır. İngiltere'nin en sıcak ve güneşli bölgelerinden biridir.

Falmouth kampüsü yarı tropikal bahçelerle çevrilidir. Şehir, dünyadaki üçüncü en derin doğal limana sahip geleneksel bir sahil yerleşimidir. Penryn Cornwall'un en eski şehirlerinden biridir ve çok daha küçüktür. Yeni kampus, öğrencilerin modern mimari ve teknolojiyle kompakt bir ortamda yaşayabilecekleri ve çalışabilecekleri bir yerdir.

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi