Edinburgh Napier Üniversitesi
Edinburgh Napier Üniversitesi

Rank

Edinburgh Napier Üniversitesi Ranking

63

location

Edinburgh Napier Üniversitesi Location

Scotland

Edinburgh Napier Üniversitesi

Rank

University Ranking

63

location

Img

Scotland

ADD TO FAVOURITES

Edinburgh Napier Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Edinburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 16.4%
Öne Çıkan Bölümler Bilim, Teknoloji, Gazetecilik
Uluslararası Ücretler £11,950-13,900
Temel Bilgiler
Lokasyon Edinburgh, Scotland
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 16.4%
Öne Çıkan Bölümler Bilim, Teknoloji, Gazetecilik
Uluslararası Ücretler £11,950-13,900

Genel Bakış

Edinburgh Napier Üniversitesi, Haziran 1992 yılında üniversite statüsünü kazanmış ve şu anda 6.300'ü uluslararası olan, 18.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite, büyük oranda Edinburgh'un doğu kısmında tarihi binalarda kurulmuştur. Mezunların istihdam edilebilirliği için İskoçya'nın en iyi üniversitelerinden birisidir ve pek çok kursla işe yerleştirme imkânı sunmaktadır. Edinburgh Napier, Edinburgh College of Art'ın ortaklığı ile film eğitimi için güçlü bir üne sahiptir.

Üniversitenin, uluslararası ortaklıklar yoluyla Hong Kong, Singapur ve Hindistan'da yaklaşık 3.000 öğrencisi eğitim görmekte, ayrıca New York Eyalet Üniversitesi ile derece kursları  ile öğrencilerin her iki kurumda da dört yıllık lisans eğitimleri almaları sağlanmıştır.

Edinburgh Napier, İngiltere'de elde ettikleri derece sonuçlarına göre  öğrencilerin giridikleri dereceler ile ülke çapında sekizinci sırada yer almakatadır. Üniversite aynı zamanda istihdam edilebilirlik becerileri geliştiren bir program olan "Confident Futures" ı yönetmektedir.  İşveren Mentoring Programına 2011 İskoç Mentoring Ağı konferansında Yılın Mentorluk Projesi verilmiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Edinburgh Napier Üniversitesi, dönem başında  Edinburgh Napier Direct aracılığıyla öğrencileri havaalınından karşılama hizmeti vermeketedir. Öğrenci Birliği, öğrencilerin erken yerleşip arkadaş olmalarına yardımcı olmak için tasarlanan bir dizi etkinliği ilk haftada düzenler. Uluslararası Öğrenci Kulübü, dönem boyunca, uluslararası öğrencilere destek ve etkinlikler de sunmaktadır.

Sıralama

 • 2020 yılında The Times University Guide tarafından 101. sırada 
 • 2020 yılında The Guardian University Guide tarafından 105 .sırada gösterilmiştir. 


People ve Planet Green League 2013'te Edinburgh Napier, İskoçya'da 1., İngiltere'de 16. sırada yer almıştır. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde, Üniversite tarafından sunulan etkinliğin yarısından fazlası "dünya lideri" veya "uluslararası mükemmel" olarak değerlendirilmiştir.

Konaklama

Tüm konaklama birimleri, Edinburg'un merkezinde yer almaktadır ve üniversite iyi ulaşım bağlantılarına sahiptir. Başvuru son başvuru tarihinden önce teslim edilirse, tüm birinci sınıf öğrencilerine Edinburgh Napier'de konaklamada öncelik verilir. Yedi kişilik dairelerde düzenlenmiş 1.400'den fazla oda bulunmaktadır. Edinburgh şehrinde ve çevresinde özel konaklama birimleri de ayrıca mevcuttur.

Lokasyon

Edinburgh Napier, Merchiston, Craighouse, Craiglockhart ve Sighthill kampüsleri etrafında kurulmuştur. Ayrıca Canaan Lane'in Astley Ainslie Hastanesi'nde ve Edinburgh'daki Comely Bank'ta, Melrose ve Livingston'daki Howden'deki St John's Hastanesi'nde daha küçük tıbbi kampüsler bulunmaktadır. Morningside'daki eski Parish Kilisesi de dahil olmak üzere diğer önemli Edinburgh binaları dahil edilmiştir.

Edinburgh, İskoçya'nın başkenti ve bir dünya mirası alanı olarak listelenmiştir. Avrupa'nın en yeşil ve mimari açıdan güzel şehirlerinden biri olarak görülmektedir. 18. Yüzyıldan beri doğal güzelliği ve bilime olan itibarı ile , 'Kuzey Atina' lakabını almıştır. 2001'den beri Edinburgh, Observer, Conde Naste 2010 En İyi Şehir Ödülü ve Guardian okuyucuları tarafından 'Favorite UK City' seçilmiştir. Mükemmel yol, demiryolu ve hava ulaşım bağlantıları ile Edinburgh Birleşik Krallık'taki şehirlere ve dünyanın önemli yerlerine rahat ulaşım sağlamaktadır.

Mezunlar

 • Sharmila Tagore - Bollywood aktörü
 • Tom Kitchin – Uluslararası şef
 • Chris Paterson – İskoçya Uluslararası Rugby Oyuncusu
 • Catriona Shearer - BBC yayıncı

Ayrıca ilginizi çekebilir...

Edinburgh Napier yeni 2 yıllık derece programlarını duyurdu

Edinburgh Napier Üniversitesi, Ocak ve Eylül 2020 girişleri için başvuruya açacağı yeni 2 yıllık derece programlarını duyurdu.… Daha fazla

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK hızlı, güvenilir ve etkili hizmetiyle üniversite başvurumu gerçekleştirdim. Danışmanları alanlarında uzman ve bütün İngiltere üniversiteleriyle yakından iletişim halindeler. Danışmanımın tavsiyesi ve başvuru desteği sayesinde, tercih ettiğim üniversitelerin birinden teklif almayı başardım.

Carla Termini King's College London, Accounting and Finance

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi